Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odpowiedni dobór słuchawki domofonowej w bloku

gold111 01 Gru 2016 15:04 585 5
  • #1 01 Gru 2016 15:04
    gold111
    Poziom 3  

Witam!
    Oczywiście moje pytanie nie będzie należało do tych z gatunku najciekawszych,niemniej i tak bardzo prosze o pomoc. Nie jestem zbyt doświadczony w kierunku elektrotechnicznym.
    Mam mieszkanie w bloku,w którym jest domofon.Taki najprostszy ,beż żadnych wbiojanych kodów itp,poprostu na dole przycisk do każdego mieszkania.Jednak w mieszkaniu nie mam słuchawki,wystaje tylko 10 przewodów ,zamieszczam zdjęcie.
    Potrzebuje ten domofon zamontować,czyli kupić odpowiednią słuchawke. Rozglądam sie po internecie,ale nie chce kupić złej słuchawki,której do tego nie podepne. Jeśli będzie ktoś łaskawy na tyle,by mi pomoc dobrać słuchawkę ,będę niezmiernie wdzięczny

0 5
  • #2 01 Gru 2016 15:18
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Zamieść zdjęcie tego co jest przy wejściu do bloku. Jaki domofon ma sąsiad ?
    To że jest dużo przewodów to żadna informacja, bo może być instalacja 2 żyłowa.
    Konieczne zdjęcie urządzenia przy wyjściu.

0
  • #3 03 Gru 2016 19:09
    gold111
    Poziom 3  

odpowiedni dobór słuchawki domofonowej w bloku

na dole wygląda to tak...

0
  • Pomocny post
    #4 04 Gru 2016 01:37
    karl102
    Poziom 27  

gold111 napisał:
    Jeśli będzie ktoś łaskawy na tyle,by mi pomoc dobrać słuchawkę ,będę niezmiernie wdzięczny

Dowolny unifon 6-cio przewodowy.
    Np. Wekta TK6. PA456, Urmet 1131 lub podobne.

0
  • #5 04 Gru 2016 09:52
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przywrócę zatem z kosza swój post napisany kilka dni temu, który został usunięty przez ANUBISA z powodu, cytuję: Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Mój usunięty post:

Można przypuszczać, że na 95 procent będzie potrzebny unifon do systemów analogowych 4, 5 lub 6 żyłowych taki jak np. Wekta TK-6. W kablu zapewne nie wszystkie żyły są wykorzystywane. Typowo maksymalnie 6 z nich. Nie mniej jednak pokazanie zdjęcia unifonu sąsiada rozjaśni moje przypuszczenia.
    Poza wymienionym Wekta TK6 można stosować m.in. unifony firm Laskomex, Fermax, Farfisa, Urmet. Istotny jednak szczegół, że unifony do instalacji analogowych wielożyłowych.

Ps. Te brakujące 5 procent zostawiłem na unifon cyfrowy lub analogowy 2 lub 3 żyłowy.

0
  • #6 04 Gru 2016 12:27
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Znawcy tematu proszeni są o udzielanie odpowiedzi precyzyjnych. Udzielamy odpowiedzi osobom które nie wpadną na to, że jest jeszcze jakieś 5 % .
    Mogą coś kupić i potem mieć problem ze zwrotem, bo np. będą to musiały odesłać PP i tracić czas.
    Najlepiej wczuć się w położenie dyletanta w temacie, który widzi tylko druty wystające ze ściany
    i średnio wie co z tym fantem zrobić. Tyle wie , że to od domofonu.

0
  Szukaj w 5mln produktów