Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK3 Lift - Sterownik silnika...

01 Gru 2016 18:39 2238 11
  • Poziom 22  
    Witam.
    Samochód lekko uderzony z lewej strony. Oczywiście dostał sterownik silnika. Z zewnątrz nie widać uszkodzeń, lekko wgniecona metalowa obudowa ale sterownik umarł. Brak komunikacji, grzeje się procesor, pobór prądu na stole 1A, napięcie zasilania procka spadło do 1,5V. Teraz pytania. Jest to SID807EVO. Czy podejdzie inny, np z PSA? Czy muszę szukać z forda? Drugie pytanie to czym dopisać taki sterownik do samochodu? Jaki sprzęt to ruszy i jak wygląda procedura? Klona nie zrobię bo starego nie odczytam...
    Sterownik ma numery:
    S180133067B
    BV61-12A650-EGB
    Focus 2015r 1,6 TDCI
  • Poziom 30  
    Kup dedykowany sterownik.
    Przełóż 93c bo klonem idsa, auta z tego roku nie dopasujesz pats,na koniec wgraj swój plik kalibracji idesem.
  • Poziom 22  
    pitool napisał:

Przełóż 93c

Z tego co widzę nie ma tam zewnętrznego eeproma. Chyba, że jestem ślepy... :)
    Raczej całość siedzi w TC1797, niestety...
  • Poziom 22  
    Nie mając nic do stracenia jeszcze dziś próbowałem go wskrzesić. Podniosłem "na siłę" napięcie zasilania do 3.3V. Prąd podskoczył do prawie 3A. Procesor się gotuje. Brak oscylacji na kwarcu. Martwica na amen... :)
    To że muszę załatwić nowy sterownik nie ulega wątpliwości. Jest trochę na aukcjach. Nie ukrywam że chcę kupić wszystko jak najtaniej dlatego pytanie czy podpasuje obojętnie jaki z tego rocznika i silnika? Co do dopisania do auta to zostaje raczej tylko serwis? Dadzą radę dopisać używkę, ewentualnie przeflashować? Sam IDS'a nie mam i nie znam jego możliwości...
    Chyba że jest ktoś z okolic Częstochowy kto chciałby pomóc? :)
  • Poziom 30  
    Faktycznie nie ma zewnętrznego epromu,wszystko siedzi w prock,to nie dcm3.5.
    Pfemek napisał:
    Sam IDS'a nie mam i nie znam jego możliwości...

Dobrym i tanim sprzętem do tego auta jest też elm-ford taki z przełącznikiem lini can,do tego darmowy program focccus ale nie próbowałem nim dopisywać PATSa do focusa 3po lifcie.Natomiast całą resztę np :wgranie plików kalibracji,dopisanie sterownika pcm,gem,abs, itp jak i konfigurację zrobisz tym programem.

• Poziom 33  
    sid807evo, 2014 to trudny do odczytania. używka i kodowanie IDS tylko z online.
  • Poziom 30  
    Szukaj kogoś z Abritesem,albo laweta i serwis.
  • Poziom 22  
    No nic, serwis 20km ode mnie, tak że tragedii nie ma. Trzeba będzie się udać.
    Pytanie tylko jaki sterownik wybrać? Nie znalazłem identycznego. Przeważnie różnią się końcówkami. Przedział cenowy między 800 a 1600zł. Te tańsze zazwyczaj mają datę 2011, 12 rok. Czy starszy sterownik podejdzie? Ewentualnie ma ktoś jakieś info które jeszcze numery będą pasowały?
    Znalazłem też zestawy startowe. Za 1000zł można kupić ster, licznik, klucz itd. ale akurat mam wersję z hands free a auto ma niecałe 4000km przebiegu, za dużo kombinacji...
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Interesuje Cię tylko ten nr.BV61-12A650-... i model sterownika SID807EVO
    bo i tak w serwisie dograją Tobie plik kalibracji o oznaczeniu -EGB bądź nowszą aktualizację pod Twój nr vin.
  • Poziom 22  
    pitool napisał:
    Interesuje Cię tylko ten nr.BV61-12A650-... i model sterownika SID807EVO
    bo i tak w serwisie dograją Tobie plik kalibracji o oznaczeniu -EGB bądź nowszą aktualizację pod Twój nr vin.

Takiej informacji potrzebowałem. Dzięki...
    Kupiłem sterownik na ebay w UK. Za 70 funtów. Z wysyłką będzie i tak taniej niż u nas. No i cena do przyjęcia. Jak uruchomię autko dam znać.

Pozdrawiam...
  • Poziom 22  
    Silnik uruchomiony. W serwisie godzina, koszt 320zl . Nie ma tragedii. Co prawda mam jeszcze błąd czujnika różnicy ciśnień sygnał wysoki ale podejrzewam wiązke. To to już jest pikuś. Kazałem Panom nic tym nie robić i nie kombinowali. Ogólnie serwis na plus...
  • Poziom 9  
    Witam. Miałem podobny problem. Tylko jest problem z tym błędem czujnika ciśnień. Salon się poddał. Proszę o info autora postu co było uszkodzone z tym czujnikiem różnicy ciśnień.