Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus MK3 Lift - Sterownik silnika...

01 Dec 2016 18:39 3588 12
 • Level 22  
  Witam.
  Samochód lekko uderzony z lewej strony. Oczywiście dostał sterownik silnika. Z zewnątrz nie widać uszkodzeń, lekko wgniecona metalowa obudowa ale sterownik umarł. Brak komunikacji, grzeje się procesor, pobór prądu na stole 1A, napięcie zasilania procka spadło do 1,5V. Teraz pytania. Jest to SID807EVO. Czy podejdzie inny, np z PSA? Czy muszę szukać z forda? Drugie pytanie to czym dopisać taki sterownik do samochodu? Jaki sprzęt to ruszy i jak wygląda procedura? Klona nie zrobię bo starego nie odczytam...
  Sterownik ma numery:
  S180133067B
  BV61-12A650-EGB
  Focus 2015r 1,6 TDCI
 • Level 31  
  Kup dedykowany sterownik.
  Przełóż 93c bo klonem idsa, auta z tego roku nie dopasujesz pats,na koniec wgraj swój plik kalibracji idesem.
 • Level 22  
  pitool wrote:

  Przełóż 93c

  Z tego co widzę nie ma tam zewnętrznego eeproma. Chyba, że jestem ślepy... :)
  Raczej całość siedzi w TC1797, niestety...
 • Level 22  
  Nie mając nic do stracenia jeszcze dziś próbowałem go wskrzesić. Podniosłem "na siłę" napięcie zasilania do 3.3V. Prąd podskoczył do prawie 3A. Procesor się gotuje. Brak oscylacji na kwarcu. Martwica na amen... :)
  To że muszę załatwić nowy sterownik nie ulega wątpliwości. Jest trochę na aukcjach. Nie ukrywam że chcę kupić wszystko jak najtaniej dlatego pytanie czy podpasuje obojętnie jaki z tego rocznika i silnika? Co do dopisania do auta to zostaje raczej tylko serwis? Dadzą radę dopisać używkę, ewentualnie przeflashować? Sam IDS'a nie mam i nie znam jego możliwości...
  Chyba że jest ktoś z okolic Częstochowy kto chciałby pomóc? :)
 • Level 31  
  Faktycznie nie ma zewnętrznego epromu,wszystko siedzi w prock,to nie dcm3.5.
  Pfemek wrote:
  Sam IDS'a nie mam i nie znam jego możliwości...

  Dobrym i tanim sprzętem do tego auta jest też elm-ford taki z przełącznikiem lini can,do tego darmowy program focccus ale nie próbowałem nim dopisywać PATSa do focusa 3po lifcie.Natomiast całą resztę np :wgranie plików kalibracji,dopisanie sterownika pcm,gem,abs, itp jak i konfigurację zrobisz tym programem.

 • Level 34  
  sid807evo, 2014 to trudny do odczytania. używka i kodowanie IDS tylko z online.
 • Level 31  
  Szukaj kogoś z Abritesem,albo laweta i serwis.
 • Level 22  
  No nic, serwis 20km ode mnie, tak że tragedii nie ma. Trzeba będzie się udać.
  Pytanie tylko jaki sterownik wybrać? Nie znalazłem identycznego. Przeważnie różnią się końcówkami. Przedział cenowy między 800 a 1600zł. Te tańsze zazwyczaj mają datę 2011, 12 rok. Czy starszy sterownik podejdzie? Ewentualnie ma ktoś jakieś info które jeszcze numery będą pasowały?
  Znalazłem też zestawy startowe. Za 1000zł można kupić ster, licznik, klucz itd. ale akurat mam wersję z hands free a auto ma niecałe 4000km przebiegu, za dużo kombinacji...
 • Helpful post
  Level 31  
  Interesuje Cię tylko ten nr.BV61-12A650-... i model sterownika SID807EVO
  bo i tak w serwisie dograją Tobie plik kalibracji o oznaczeniu -EGB bądź nowszą aktualizację pod Twój nr vin.
 • Level 22  
  pitool wrote:
  Interesuje Cię tylko ten nr.BV61-12A650-... i model sterownika SID807EVO
  bo i tak w serwisie dograją Tobie plik kalibracji o oznaczeniu -EGB bądź nowszą aktualizację pod Twój nr vin.


  Takiej informacji potrzebowałem. Dzięki...
  Kupiłem sterownik na ebay w UK. Za 70 funtów. Z wysyłką będzie i tak taniej niż u nas. No i cena do przyjęcia. Jak uruchomię autko dam znać.

  Pozdrawiam...
 • Level 22  
  Silnik uruchomiony. W serwisie godzina, koszt 320zl . Nie ma tragedii. Co prawda mam jeszcze błąd czujnika różnicy ciśnień sygnał wysoki ale podejrzewam wiązke. To to już jest pikuś. Kazałem Panom nic tym nie robić i nie kombinowali. Ogólnie serwis na plus...
 • Level 9  
  Witam. Miałem podobny problem. Tylko jest problem z tym błędem czujnika ciśnień. Salon się poddał. Proszę o info autora postu co było uszkodzone z tym czujnikiem różnicy ciśnień.
 • Level 22  
  Witam.
  W moim przypadku okazało się, że w nowym sterowniku sygnał czujnika różnicy ciśnień występuje na innym pinie złącza. Wystarczyło przepiąć przewód i po problemie. Nie pamiętam z którego schematu korzystałem ale chyba czujnik powinien wisieć na pinach: złącze B - pin 40 i 38 i złącze C - pin 16.