Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega128 - Wyświetlanie bitmapy 128x64 lib. K0108 Radzia

Jablonaack 02 Gru 2016 02:24 735 5
  • #1 02 Gru 2016 02:24
    Jablonaack
    Poziom 6  

Mam problem z wyświetleniem bitmapy i nie wiem gdzie popełniam błąd. Konwertuję mapę na hexa prze programik Radzia i zapisuje ją jako plik .h.

Tak to wygląda

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Chcę wyświetlić bmp w ten sposób.

Funkcja GLCD_Bitmap jest tu

Na wyświetlaczu pojawiają się jakieś szlaczki, a nie to co przedstawiała bitmapa.

0 5
  • #2 04 Gru 2016 13:28
    Aroni525
    Poziom 7  

Przekazujesz plik nagłówkowy do funkcji, która oczekuje argumentu (char * bmp)?

Może mam jakieś braki, ale takiego cuda to jeszcze nie widziałem...

0
  • #3 04 Gru 2016 23:13
    Jablonaack
    Poziom 6  

To jest jeden z przykładów mojego cudowania. Próbowałem zostawiać puste miejsce albo wpisywać "obrazek" w odniesieniu do tablicy w pliku bmp.h ale nic nie idzie. Co bym nie wpisał w najlepszym wypadku glcd wyświetla krzaczki, a nie rysunek.

0
  • #4 05 Gru 2016 00:14
    2675900
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Gru 2016 00:50
    Aroni525
    Poziom 7  

No już bliżej kombinujesz, ale jak widać nie do końca skoro dalej nie działa. Z pustym miejscem oczywiście, że nie zadziała, skoro funkcja oczekuje jakiegoś argumentu. Coś trzeba przekazać.
    Poczytaj o tablicach, wskaźnikach i ogólnie o C. Jak chcesz to napisać i jakoś sensownie wykorzystywać, to chyba i tak lepiej żebyś to rozumiał, niż wziąć gotowy kod, a jak przyjdzie do jakiejś zmiany to znowu Cię zagnie.

0
  • #6 05 Gru 2016 15:25
    Jablonaack
    Poziom 6  

W tym problem, że w trybie ekspresowym potrzebne mi na razie tylko niektóre informacje na temat pisania w C. Wiem, że moja wiedza na ten temat jest mała, niestety nie ma czasu jej zgłębiać, więc próbuje się posiłkować podpowiedziami. Mimo, że wasze odpowiedzi dużo nie wniosły to i tak dziękuję za jakiś odzew.

0