Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec na gaz - 80C - Za szybko woda nagrzewa się do 80C i się wyłącza

02 Gru 2016 09:22 567 9
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,

proszę o pomoc - mieszkam w 60 tys mieście i tylko dwóch fachowców potrafi rzekomo coś z tym zrobić. Niestety żaden sobie poradził dlatego zwracam się o pomoc w poniższej sprawie.

Mam piec gazowy, który ogrzewa mi sutereny domu plus woda do dwóch łazienek ( nie korzystane ) . Po odpaleniu pieca woda bardzo szybko osiąga 80C i wtedy się wyłącza i kaloryfery zimne. W momencie osiągnięcia tej temperatury przeskakuje wajcha na załączonym zdjęciu ( modulator ? ) . W zeszłym roku było podobnie - przyszedł fachowiec - pogrzebał przy tym "modulatorze" i było ok. Niestety tego człowieka już nie ma i nie ma mi kto pomóc.

Czy wśród Was jest ktoś kto doradzi dlaczego tak się dzieje albo inaczej - jak to wyregulować ? Zima uderzyła i średnio się śpi przy 8 C :)

Piec na gaz - 80C - Za szybko woda nagrzewa się do 80C i się wyłącza Piec na gaz - 80C - Za szybko woda nagrzewa się do 80C i się wyłącza Piec na gaz - 80C - Za szybko woda nagrzewa się do 80C i się wyłącza Piec na gaz - 80C - Za szybko woda nagrzewa się do 80C i się wyłącza
  • Poziom 26  
    Czy słychać jak silniczek kręci się? Kręci się podczas zmiany z CWU na CO. Jak startuje to jest na CWU ustawiony. Czy pompa kręci się?
  • Poziom 5  
    bro2004 napisał:
    Czy słychać jak silniczek kręci się? Kręci się podczas zmiany z CWU na CO. Jak startuje to jest na CWU ustawiony. Czy pompa kręci się?

słychać silniczek. kręci się podczas zmiany. słychać też silniczek wtedy kiedy już odcina i pali się sama świeczka. startuje z przełącznika do kaloryferów - na ostatniej fotce przycisk na dół skierowany.
  • Poziom 17  
    to jest zawór 2 drogowy z siłownikiem, a twoje objawy mogą świadczyć o zastanej pompie. Spróbuj ją pokręcić tak jak jest opisane na jej obudowie. Ta wajcha przeskakuje (zawór 2 drogowy) bo piec się zatrzymuje.
  • Poziom 5  
    jarcecz napisał:
    to jest zawór 2 drogowy z siłownikiem, a twoje objawy mogą świadczyć o zastanej pompie. Spróbuj ją pokręcić tak jak jest opisane na jej obudowie. Ta wajcha przeskakuje (zawór 2 drogowy) bo piec się zatrzymuje.

dziękuje za wskazówkę. doprecyzuj proszę jak ją podkręcić . nie wiem gdzie
  • Poziom 17  
    na 2 zdjęciu widać taki srebrny walec z czarnym pokrętłem. To jest pompa - jest tam opis jak ją uruchomić jeśli się nie kręci mechanicznie.
  • Poziom 5  
    Dziękuję. Idę grzebać
    Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:
    na pompie napisane jest - w razie zatrzymania pompy okręcić środkowe pokrętło , pociągnąć do siebie aż zaskoczy o wirnik i przekręcić. wkręcić pokrętło przed uruchomieniem.

I teraz moje pytanie - nie poczułem " zaskoczenia o wirnik" , co ze śrubą ? czy ona ma zostać dokręcona jak na zdjęciu czy ma mieć jakiś "luz" ? ?

w chwili obecnej wygląda to jak na zdjęciu . niestety znowu bardzo szybko temperatura 80C i się wyłączył.
    Czy ta wajcha od zaworu ma być ustawiona na dole na minimum czy na górze na maks ?

• Poziom 17  
    myślę że środkowe pokrętło o którym mowa to ta śruba w środku, ta wajcha na zaworze jest ok.
  • Poziom 5  
    Dzięki za wszelkie uwagi. Pompa ruszyła. Niestety woda za szybko osiąga 80C i piec się wyłącza. Czy istnieje inny sposób poza pokrętłem do regulacji podgrzewania wody? Pomimo iż pokrętło ustawione na 1, to idzie wrzątek. Ewentualnie proszę o podpowiedź co może być przyczyną.
  • Poziom 17  
    tak szybki osiąganie wysokiej temperatury świadczy o braku obiegu CO. Szkoro pompa ruszyła i nic to nie dało zobacz czy gdzieś nie masz pozamykanych zaworów na instalacji CO (wyjście i wejście CO do kotła). Zobacz też która odnoga z zaworu 2drogowego idzie na CO i czy zawór ten przełącza się na tę pozycję