Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAS SW-1 - Po kalibracji wskazuje 1kg zamiast 5kg

02 Gru 2016 11:33 1032 8
  • Poziom 23  
    Waga ma problem z uruchomieniem się z przycisku On/OFF (po jego wciśnięciu na startuje). Jednak jak jest włączona to tym przyciskiem można ja wyłączyć (wiec jest sprawny)
    Muszę wyjmować zasilacz z gniazdka i po ponownym podaniu napięcia startuje.

Na początku wyświetlała błąd Err1.

Przeprowadziłem kalibrację.
    Wyłączam zasilanie. Wciskam przycisk kalibracyjny i wkładam zasilacz do gniazdka (nie działa u mnie przycisk On/OFF).
    3x mignie CAL;gaśnie ekran;On/OFF;C-SEt;1-00;ZERO;2-00;ZERO;3-00;ZERO;END
    pierwszy odczyt 2602;ON/OFF
    drugi odczyt 2437;ON/OFF

UlOAd;On/OFF;StAbl;LOAD;kładę masę 5kg;On/OFF;StAbl;END
    gaśnie wyświetlacz;zdejmuję ciężarek;wciskam ZERO

Waga się resetuje i pokazuje 0g ale jak postawie na szalce 5kg to jest odczyt 1000.0g

Coś musi być nie tak w ustawieniach C-SEt.

Może macie jakieś dane jak te parametry zmienić. CAS SW-1 - Po kalibracji wskazuje 1kg zamiast 5kg
  • Poziom 23  
    Witam, wpisz w C-set dla
    1- 22
    2- 61
    3- 11

i wymień switcha może mieć za dużą rezystancję i dlatego nie możesz jej załączyć
    albo sprawdź łącząc nóżki pensetą lub przewodem jak to nie pomoże to sprawdź Q1, D1 i U1
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Ustawienia prawidłowe. Teraz wskazania wagi są dobre.
    Masz może rozpiskę co konkretnie oznaczają dane w polach 1-00, 2-00 i 3-00.

Wlutowałem przycisk ON/OFF i waga zachowuje się tak samo tzn. załącza się sama po wpięciu zasilacza.
    Zwarcie pinów przewodem po jej wyłączenie nie skutkuje uruchomieniem wagi.

Na przycisku jet +5V jak waga jest załączona i +14V gdy jest wyłączona.
  • Poziom 23  
    Witam, podajesz nie właściwe napięcie, układ wymaga zasilania stabilizowanego 9 V i skoro napięcie jest podawane non stop to należy sprawdzić elementy w układzie zasilania szczególnie U1 który odpada powyżej 10 V
  • Poziom 23  
    Masz może schemat do tej wersji wagi.

Napięcie jest podawane z zasilacza 9V. Gdy nie jest podłączony do urządzenia to na wyjściu ma około 15V. Po podłączeniu do wagi i jej uruchomieniu napięcie spada do 9V. Zawsze był on stosowany i CAS-a działała na nim bez problemów.
  • Poziom 23  

Między nogą tranzystora 1 a 3 (emitter-colector) mam zwarcie. Podmieniłem z innej wagi i teraz po podłączeniu zasilacza albo po włożeniu baterii waga nie startuje automatycznie. Dopiero jak nacisnę przycisk ON/OFF to włącza się. Po jego ponownym naciśnięciu waga wyłącza się czyli pracuje poprawnie.

Jesteś może w stanie (GRZEBAN) podać mi dokładne oznaczenia tego układy albo jaki zamiennik mogę zastosować. Schemat który mi podesłałeś nie pasuje do mojej wagi (ale i tak mi troszkę pomógł).
  • Poziom 23  
    Ustawienia kalibracyjne działają.

Po wymianie tranzystora (na jakiś z odzysku) waga działa Prawidłowo.