Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra - ustawienie typu wyjścia

smaboman 02 Gru 2016 13:18 675 3
  • #1 02 Gru 2016 13:18
    smaboman
    Poziom 13  

Witam,

Mam pytanie dotyczące ustawienia typu wyjścia, jakie należy zastosować aby sterować przekaźnikiem bistabilnym (podanie/zdjęcia napięcia z obwodu).
    Wykorzystując sterownik kominka (Tech ST-392zPID), który ma wbudowane wyjście styku beznapięciowego chcę sterować wyjściem w Integrze. Sterownik zwiera/rozwiera styk w przypadku osiągnięcia ustalonej temperatury w kominku. W systemie posiadam zdefiniowane wejście nr 19 NC:

Do modułu CA-64 (wyjście 12) mam podpięty przekaźnik sterujący gniazdkiem 230V.

I teraz pytanie, jaki ustawić Typ wyjścia nr 12 (Gniazdo kotl.) aby wejście nr 19 sterowało nim poprawnie.
    Próbowałem ustawić Typ 25. Przełącznik BI, ale to skutkowało tym, że stan na wyjściu 12 zmieniał się dopiero po sekwencji zwarcia+rozwarcia styku w sterowniku kominka.
    W przypadku ustawienia wyjścia jako 24. Przelacznik MONO, wyjście zmieniało stan tylko na czas podany w "Czas działania".

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

0 3
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2016 14:27
    Rysiek2
    Poziom 33  

Musisz ustawić wskaźnik gotowości wejścia (typ:17)

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście jeśli aktywny ma być w stanie naruszenia wejścia to musisz zmienić polaryzację wyjścia.

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #3 02 Gru 2016 14:27
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

smaboman napisał:
    Próbowałem ustawić Typ 25. Przełącznik BI, ale to skutkowało tym, że stan na wyjściu 12 zmieniał się dopiero po sekwencji zwarcia+rozwarcia styku w sterowniku kominka.

Na podstawie tego opisu i zrzutu ekranowego (wejście typu NC) - to normalne zachowanie.
    Jeżeli przekaźnik w sterowniku kominka domyślnie pracuje jako rozwarty, to wejście NC w centrali cały czas jest naruszone. Aby przełączyć wyjście bistabilne, musi przestać być naruszone i ponownie się naruszyć (sekwencja: "zwarcia+rozwarcia styku w sterowniku kominka").
    Jeżeli wejście będzie ustawione jako NO, to ten problem zostanie rozwiązany.

Ewentualnie jeżeli wyjście ma działać w sposób 1:1 z wejściem, to tak jak napisał kolega Rysiek2, ustawić wyjście jako "Wskaźnik GOTOWY" i zdjąć "X" z kolumny "Polaryzacja".

0
  • #4 02 Gru 2016 14:44
    smaboman
    Poziom 13  

Dzięki za szybką odpowiedź! Faktycznie wyjście z wejściem ma działać 1:1 więc gdy będę miał dziś dostęp do centali to sprawdzę najpierw propozycję @Rysiek2.

EDIT:
    Ustawienie wyjścia jako typ 17 oraz zmiana polaryzacji rozwiązało problem.

0