Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł Bluetooth do bezprzewodowego głośnika

Matitronik 02 Gru 2016 13:46 1356 2
  • #1 02 Gru 2016 13:46
    Matitronik
    Poziom 16  

Witam,

Chciałbym poruszyć pewną kwestię, która nie daje mi spokoju, otóż nabyłem układ widoczny ze schematu i obrazu:

Moduł Bluetooth do bezprzewodowego głośnika Moduł Bluetooth do bezprzewodowego głośnika

Chciałbym wykorzystać go jako źródło sygnału do napędzenia małego wzmacniacza na końcówkach z radia samochodowego bodajże TDA1553Q (akurat sie walało i jest bardzo proste w konstrukcji). Tu pojawia się problem, gdyż wyjścia sygnałowe modułu BT, oznaczone kolejno AUDIO_RN / RP, AUDIO_LN / LP nie mogą być połączone (bez względu na kombinacje) z masą (GND) tegoż modułu, z tego względu iż powoduje to rozłączanie sygnału BT/modułu.

Czy ktoś byłby w stanie przybliżyć najprostsze rozwiązanie problemu, w którym w jakiś sposób odizoluje się masę sygnału audio od masy zasilania i będę w stanie połączyć ze sobą obydwa obwody? Czy jest to możliwe?

Dodam, że kupiłem też niby dedykowany moduł wzmacniacza słuchawkowego do modułu BT, jednak jego konstrukcja (wspólna masa układu) powoduje połączenie masy zasilania z masą wejścia sygnału co jest jednoznaczne z połączeniem tych potencjałów w module BT.

Dawniej wykonałem taki układ aby mieć łączność bezprzewodową telefonu z kaskiem narciarskim w którym miałem słuchawki - użyłem wtedy wzmacniacza słuchawkowego z płytki odtwarzacza MP3, jednak nie jestem w stanie sobie przypomnieć jak on był skonstruowany, jednak układ działał...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 02 Gru 2016 14:08
    Loker
    Poziom 38  

Problem sprowadza się do połączenia wyjścia audio symetrycznego z wejściem niesymetrycznym. Najprościej - podłącz do wzmacniacza RP i LP; RN i LN zostaw niepodłączone. Oczywiście masy wzmacniacza i modułu BT połączone.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Gru 2016 14:20
    Matitronik
    Poziom 16  

Dziękuję za odpowiedź :) Postaram się to jeszcze sprawdzić niedługo, ale wydaje mi się, że próbowałem ten sposób podłączenia, jednak sygnału z tego co pamiętam nie było w dalszym ciągu.

Czy można zastosować jakiś prosty układ np. na wzmacniaczu operacyjnym, który pozwoli połączyć wyjścia niesymetryczne z wejściami symetrycznymi?

Znalazłem taki moduł BT, który sam w sobie rozwiązuje chyba ten problem, ale tych BK8000 mam pod ręką kilka sztuk i chciałbym je do czegoś wykorzystać :)

Pozdrawiam!

------------------------------
    dodano:

Sprawdziłem tak jak napisałeś K. Loker, jednak przez takie połączenie uzyskałem coś na wzór dźwięku przestrzennego, w którym brakuje części pasma - tak jakby do wejścia wzmacniacza podłączyć właśnie tylko przewody sygnałowe (bolce) bez masy.

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie to zapraszam.

0