Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SIEMENS S7-1200 + sterownik silnika krokowego L6208N

02 Gru 2016 19:20 909 4
  • Poziom 3  
    Witam,

Zmontowałem układ sterownika silnika krokowego opartego na układzie L6208N i chciałbym go sterować za pomocą sterownika SIEMENS S7-1200 CPU 1214C DC/DC/DC. Sygnał CLK chciałbym podawać z szybkiego wyjścia sterownika używając bloku PTO. Nie posiadam oscyloskopu i teraz pytanie czy takie rozwiązanie dzielnika napięcia (24V -> 5V) w tym układzie będzie wystarczające do sygnału sterującego CLK? Co mogę poprawić w dopasowaniu sygnałów aby poprawnie sterować L6208N, co ewentualnie poprawić w samym układzie sterownika?

• AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 21  
    Można zastosować dzielnik napięcia, jednak przy uszkodzeniu któregoś z jego elementów nie ma zapewnionej izolacji napięcia 24V, od układu który wymaga 5V. Dlatego lepszym rozwiązaniem było by wykorzystanie transoptorów, które odizolują układ L6208N od możliwości pojawienia się na jego wejściach napięcia 24V.
    Na forum znalazłem też dyskusję o podobnym temacie, do której link podaję poniżej. ;) :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3040201.html
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 21  
    Przy sygnałach zegarowych (clock) stosowanie przetwornicy jest nie na miejscu. Przy innych sygnałach sterujących zresztą też.
    Dlaczego układ uległ uszkodzeniu, jakiego transoptora użyłeś ?
  • Poziom 3  
    Użyłem 6N137 i przy 10kHz uległ uszkodzeniu.
    Dlaczego nie powinno się stosować takich przetwornic w układach transmisji sygnałów?