Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić dużą szlifierkę kątową

02 Gru 2016 19:32 1362 15
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów. Spaliłem właśnie dwie super mocne szlifierki, :-o kupione na bazarze :D ,gdzie sprzedający twierdził, że ta fabryka, co je produkuje jest niedaleko fabryki makity!! 8-O . No i skusiłem się. Po przecięciu paru płaskowniczków i kawałka blachy, szlifierka i ja poczuliśmy dym i ona zakończyła swój żywot.. 8-O Po rozebraniu moim oczom ukazał się czarny, osmolony wirnik, wielkości....wirnika chyba w mojej maszynce do golenia. Ale do rzeczy. Chciałbym sprawić sobie jakąś fajną, dużą kątówkę. Nie wiem, czy iść faktycznie w stronę makity, czy boscha? Słyszałem, że właśnie niektóre nieznane firmy mają sprzęty dużo lepsze od wymienionych wcześniej. Dzięki za podpowiedzi...
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 25  
    Ja obecnie kupuję częściej Boscha ale akurat dużą szlifierkę to mam z Hitachi,warta swojej ceny.
  • Poziom 13  
    Możesz mi dać przykładowy model?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 16  
    Ja tnę makitą bruk codziennie mamy cztery szt. Pracownicy odkładają jeszcze obracającą się maszynę w piach co mnie osobiście wkurza i zwracam im uwagę co po roku przyniosło pozytywny skutek. Jedną spalili ale to z powodu zbyt dużej ilości połączonych ze sobą przedłużaczy spadek napięcia itd.Jak ja bym miał coś kupić to to samo bo pracują w pyle piachu deszczu i bóg wie w czym i dają radę tylko szczotki wymieniam co jakiś czas . Jak były oryginalne z bezpiecznikiem to po skończeniu się ich szlifierka natychmiast przestawała pracować. Zamienniki trzeba kontrolować lub jak ja nasłuchiwać , jak się kończą szlifierka pracuje inaczej , nie wchodzi tak na obroty i pracuje mniej płynnie .
  • Poziom 13  
    Jaki masz model tej makity?
  • Poziom 13  
    Dzięki... Ja potrzebuję raczej do metalu, ale myślę, że też będzie ok.
  • Poziom 10  
    Mogę też polecić Bosch, mam dwie 21-230 oraz 22-230, do jednej mam fajną walizkę z tworzywa. Jeśli chodzi o trwałość to jedna ma 10 lat wymienione raz szczotki (gratis przez serwis), druga ma 5 lat działa bezawaryjnie, obie używane ze średnią częstotliwością. Mam też małą Makitę działa również bez zarzutów, prawdę mówiąc co byś nie wybrał z "porządnych" firm będziesz zadowolony. Pozostaje bardziej kwestia przypasowania danej marki do ciebie, nie każda dobrze leży w dłoni, także najlepiej podjedź do sklepu i obejrzyj...
  • Poziom 13  
    W sumie to trochę pooglądałem w sklepach. Bosch i makita dla mnie ok. Jeśli chodzi o ''leżenie w dłoni''-do wszystkiego się przyzwyczaję. Ważne, żeby była mocna i w miarę bezawaryjna. Teraz pewnie już coś wybiorę.
  • Poziom 13  
    Znalazłem taką; makita GA9030S- 2400w. I małą 9555 NB, 710 W, 10000 obr. (trochę to dla mnie tych obrotów za dużo,ale tak pisze). Będzie ok?
  • Poziom 10  
    Jeśli mała to pomyśl o takiej z regulacją obrotów,bardzo przydatna funkcja.Przyda się np. podczas szlifowania delikatnych materiałów,ostrzenia wierteł,łańcuchów,czyszczenia drucianką,precyzyjnego cięcia itd.itd........Oczywiście sprzęt jest droższy ale moim zdaniem warto,mam taką z boscha pracuje bardzo długo i bezawaryjnie...
  • Poziom 25  
    Jak małą to tylko z Bosch'a o odpowiedniej mocy,ma GWS 15-125 ,bardzo dobry wybór.
  • Poziom 13  
    Dzięki bardzo.
  • Poziom 21  
    Śmiac sie czy zapłakac- jedno i drugie

chłpcy macie po dwie trzy maszynki i kazda sroczka swój ogonek chwali
    jak piszecie o marce to dopisz tez jak model bo od dołu do górnej półki jest jak od morza do tatr
    chcesz wybrac dobry sprzet zapytaj tych co to naprawiaja oni wiedza co w srodku piszczy
    a kazdy model nawet te naj naj ma swoje wady
    wiem co pisz znam rozwiazania tech kilkudziesieciu marek od chinczyka po flexa feina
  • Poziom 15  
    Proponuje szlifierki Makita mocny sprzęt a tańszy od metabo, kress też dobry , po za tym trzeba wiedzieć że każda szlifierka ma swoją moc i niewolno jej przeciążać bo tego żadna szlifierka nie wytrzyma nawet najlepszej firmy.
  • Poziom 13  
    Zakupiłem już MAKITA GA9030S- 2400w. jak polecił slawek str. Super sprawa. Czuć moc w dłoni!! A właściwie w dłoniach!!