Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZCR 01 - Zegar nieczynny, brak dokumentacji

02 Gru 2016 21:32 1659 1
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam prośbę do kolegów którzy spotkali się z tym urządzeniem i może mają coś więcej, chodzi mi głównie o schemat. Urządzenia tego typu stosowane były głównie w energetyce: elektrownie, rozdzielnie.
    Naprawdę nikt takiego urządzenia nie widział i nie serwisował ?
    ZCR 01 - Zegar nieczynny, brak dokumentacji1.jpg Download (1.31 MB) ZCR 01 - Zegar nieczynny, brak dokumentacji2.jpg Download (1.82 MB)
  • Poziom 10  
    Natknąłem się na problem kolegi z racji odpowiedzi na mój; (wielkie dzięki) dot.: scan-dyna 2400 R80W, który trafił w moje ręce ( sentyment do retro z racji większej ilości wolnego czasu, kiedyś dochodzimy do tego). Co do ZCR01- w latach -końcówka 70 zetknąłem się z tym urządzeniem w sterowniku elektronicznego pieca hartowania powierzchniowego wprowadzając modernizację pracy wzbudnika ( racjonalizacja), wzorowałem się na układzie wyświetlacza alfanumerycznego z racji budowania zegara cyfrowego już na scalakach UCY74... z odczytem wskazań alfanumerycznym lampowym z układem zasilania anodowego jak w ZCR. Z tego co pamiętam Ua=145VDC; konstruowałem przetwornicę z12 VDC/na owe 145 VDC do potrzeb zasilania awaryjnego zegara budowanego do celów ruchomych-przenośnych z podtrzymaniem pracy również bez wyświetlacza etc. Co do dalszych struktur ZCR nie pamiętam, schemat miałem w rękach, stosując ten układ w sterowaniu wzbudnika i podajnika wsadu do hartowania, Brałem zegar ze zbędnych stanów podstacji 30 kV po przebudowie zasilania z-du na system 110/15 kV, ale nie posiadam nic w zasięgu ręki, notatki na pewno istniały, zostały w firmie, a ja zmieniłem profil działalności ( potrzeby finansowe ) i pomimo szczerych chęci z racji gestu kolegi w moją stronę nie jestem w stanie pomóc. Miałem w zbiorach archiwalnych schemat podobnego układu też na wyświetlaczach alfanumerycznych pionowego układu, ale muszę się skupić i szukać jeżeli było by to pomocne, poszukam. Pozdrawiam.