Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka mała pralka dla jednej osoby?

kuferekczasu 03 Dec 2016 11:25 1902 17
Bosch
    kuferekczasu
    Level 31  
    Chodzi mi o zakup praleczki zapasowej, bo duża już jest, ale która będzie potrzebna do prania brudów, których raczej nie pierze się z innyi rzeczami, głównie bieliznę.

Raczej z góry ale nie nowe franie, może być używana. Z bębnem z przodu to mi się każda kojarzy duża.

Dzięki.
  • Bosch
    User removed account
    Level 1  
  • Bosch
    kuferekczasu
    Level 31  
    Posiadam Zanussi Aquacycle 500.

Jak z powyższą pralką wyjdzie koszt prania?

To co podałęś owszem małe, ale jedna już jest ładowana z przodu.
    No tutaj klasa A+++ ale nie wiem jak koszty wyglądają w praktyce
    http://www.ceneo.pl/23419441#tab=spec - ta to dopiero mała jest ale i za droga.
    No tak malutka, ale z rynku wtórnego też można szukać.

Korzystałem z tego porównania
    http://www.ranking-pralek.eu/2016/
    r103
    Level 32  
    Nie problemuj sobie życia z kombinowaniem n/t dodatkowej pralki. Jedna starczy.

I pytasz się tu o "koszty prania" - a bez wahania chcesz wywalić np 1000 PLN /co najmniej / na tę drugą pralkę...
    Odłóż na kupkę będzie na kupno nowej /tej jedynej/ jak się obecna zepsuje :-)
    kuferekczasu
    Level 31  
    O koszty energii.
    Jedna jest na wielkie pranie dla całej rodziny,
    a druga na małe pranie dla jednej osoby.

To nie ma takiego malucha używki za 500 PLN?
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    r103 wrote:
    małe pralki - owszem są:

Na jedną bluzkę.

my41s wrote:
    W żadnym wypadku to dla mnie nie jest mała pralka.

Jest )wanna) - (przerwa) - (Pralka)

Duża pralka 100 x 90.
    Jak nie widzisz różnicy między dużą pralką ładowaną od przodu, a małą pralką 40c60 ładowaną od góry niby-franie?
    Powiedzmy, że rodzina jest wielopokoleniowa, a to co ręcznei to wiadomo, a taka mniejsza też przyda się do małej kawalerki. Tylko wtedy sens zakupu za 1000 PLN będzie jak najbardziej, a teraz chyba używanych na rynku nie ma?
    Ten Whirlpool drogo.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Mnie to by interesowało porównanie poboru prądu takiej małej z taką "dużą" bo tutaj tkwi diabeł.
    2000 PLN za takiego Whirlpoola to przesada.

Mały wsad, małe gabaryty, w aktualnej łązience jest "nabździane" (wanna, prysznic, jedna pralka). Natomiast ta druga praleczka ma docelowo służyć w innej lokalizacji, w kawalerce, gdzie jest malusieńka łązienka. No spoko, można ręcznie, więc nie miałoby to sensu, albo pralkę umieścić pośrodku pokoju.
    Aktualnie dochodzi to, że jeśli w domu mieszka nawet 6 osób (są takie pory roku), nie idzie robić prania zbiorczego. W sumie sam się zastanawiam jak z tymi kosztami, bo jeśli taka duża zrobi swoją robotę na raz, a taka małą pobierze niewiele mniej prądu, to nie ma to żadnego sensu.

my41s wrote:
    Chyba, że musi być ładowana od góry, wtedy trzeba było to napisać.

Dawno temu u babci prało się franią, nie wiem tak sobie pomyślałem skoro jedna duża już jest ładowana z przodu.

Za 1K w klasie A+++ to chyba się nie znajdzie, a z używanymi...no właśnie....
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    Czy na tym forum cały czas musi dochodzić do logicznej analizy zdań?

Czy padla choć jedna propozycja?

Jest rodzina, powiedzmy że dwie, jedne brudy w jednej pralce dużej, jedne dla jednej osoby, góra dwóch w pralce zapasowej. Dom jest dzielony, a łazienka wspólna, jedna pralka jedna własnośc, druga pralka druga włąsność.
    Jedna pralka zostaje, a ta mała jeśli nawet gdy nie pójdzie do nowego lokum z mała łazienką, spełni swoją funkcję.
    Pytanie brzmiało jakie modele najlepiej z góry ładowana ok. 1000 PLN, albo używana połowe tańsza.
    Pytanie brzmiało, jeśli KOSZT włączania bębna takiego malucha 40x60 będzie niewiele mniejszy od ładowania wszystkiego do dużej pralki zostaje pranie ręczne.
    I tyle w temacie.
    User removed account
    Level 1  
    kuferekczasu
    Level 31  
    No tak na ceneo.pl są informacje któe chciałęm porównać.
    http://www.ceneo.pl/31189589#tab=spec

Np. Roczne zużycie energii [kWh] - wody [l] ale do swojej starej również Zanussi Aquacycle 500 nie znajduję.
    hessto
    Level 16  
    @kuferekczasu
    Bosch WOT20255PL A+++ 6,5kg 1000obr
    Electrolux EWT1064ERW lub EWT1066EKW A++ 6kg 1000obr

Samsung WF60F4ECW2W 6kg 1200obr/min A++ Eco Bubble
    kuferekczasu
    Level 31  
    No niezłę propozycje ale na jakiej podstawie twierdzisz że to dobre opcje?

Co do tej łądowanej od góry, czy są jakieś przezroczyste tam od góry aby widziec pranie?
    hessto
    Level 16  
    kuferekczasu wrote:
    No niezłę propozycje ale na jakiej podstawie twierdzisz że to dobre opcje?
    Co do tej łądowanej od góry, czy są jakieś przezroczyste tam od góry aby widziec pranie?

Łądowanej od góry (Teoretycznie ładowana od góry powinna mieć trwalsze łożyskowanie bo bęben jest zawieszony z dwóch stron... a może wymiana łożysko).
    Ale widzie pranie praca? niestety nie. :/
    Ale naciśnij przycisk „Pause” to drzwi otwarte i dodaj co chcesz np widzie od skarpetek po kurtkę potem drzwi zamknij naciśnij przycisk „Start” pranie praca.

ładowanej od frontu ( Beben to jest zawieszony z jednej strony i jest to rozwiązanie jakby "mniej naturalne".
    A widzie pranie praca tak to drzwi okno.
    Samsung WW60K42138W 6kg 1200obr/min A+++
    Samsung WW60J4263LW 6kg 1200obr/min A+++
    Samsung WF60F4ECW2W 6kg 1200obr/min A++
    kuferekczasu
    Level 31  
    Te firmy któe podałeś to dobre są, Samsung to mnie zaskakuje.

A który producent najlepszy jeśli chodzi o serwis door-to-door,