Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus 1.8 TDDI - Dawka paliwa

kkris64 03 Dec 2016 11:27 3015 12
    kkris64
    Level 10  
    Panowie czy wie ktoś jakim testerem lub programem można sprawdzić podczas pracy silnika wielkość podawanej dawki paliwa na poszczególne wtryski w focusie 1.8 TDDI ? [ nie mylić TDCI ]
    Może Maxiecu ktoś próbował ? Albo może ktoś poleci jakiegoś elektronika ?
    bo w ASO forda powiedzieli że nie mają takiej możliwości jeśli chodzi o ten silnik.
    daras41
    Level 25  
    Nie da się odczytać dawek na wtryski, tylko dawkę ogólną. W jakim celu ten odczyt?
    kkris64
    Level 10  
    daras41 wrote:
    Nie da się odczytać dawek na wtryski, tylko dawkę ogólną. W jakim celu ten odczyt?

2 lata temu kiedy podłączony został tester st-6000 dało się odczytać dawki paliwa na wtryskach, ale tylko na wolnych obrotach. Niestety powyżej 1000 obr wskazania na testerze po prostu znikały. Mnie chodzi o sprawdzenie w pełnym zakresie obrotów. W jakim celu pytasz ?, pomyślałem że spróbuję znów powalczyć z dymieniem o zapachu ropy na zimnym silniku tylko, długa historia opisana w innym moim temacie.
    Jeśli ktoś kiedyś sprawdzał w swoim focusie TDDI dawki paliwa niech napisze o tym.
    daras41
    Level 25  
    Daj wtryski do sprawdzenia.
    bodzio012
    Level 33  
    Napisz co się dzieje z silnikiem, bo te wtryski trochę wytrzymywały
    kkris64
    Level 10  
    daras41 wrote:
    Daj wtryski do sprawdzenia.

Wtryski zainstalowałem nowe.

Jeśli chodzi o zmierzenie dawek paliwa, można to zrobić programem forscan. Ja sprawdziłem, ale tylko do max 900 obr/min., powyżej znikają wskazania.

Dołączam odczyty niestety elektroda nie pozwala na zapis w formacie csv a po przekonwertowaniu na pdf czytelność nie najlepsza - w pierwszej pozycji czas potem 4 wtryski w ostatniej pozycji wolne obroty silnika. W przedostatniej otwarcie zaworu egr, ale tym nie sugerujcie się.

Może ktoś wie co może być przyczyną nierównych dawek na poszczególnych wtryskach ?, a nawet na 1 pokazuje 0. { Choć fizycznie paliwo jest podawane przez pompę na ten wtrysk.}
    janusz2008
    Level 33  
    VCM3-IDS, graficznie sprawdzam wtryski. I to prawdziwie działa.
    żałosna udręka
    Level 34  
    TDDI czyli na VP44. To sterownik pompy wprowadza korektę dawki dla równego biegu silnika na jałowych. Podstawowy odczyt to przyspieszenie kątowe, wiec korekcja obejmuje także kondycje silnika, a nie tylko wtryski. Przy większych obrotach lub pod obciążeniem korekcja jest nieaktywna. Po co tu drążyć?
    kkris64
    Level 10  
    ladamaniac wrote:
    Pliki .csv otwierasz w excelu, zapisujesz do .xls i gotowe.
    Podstawowe pytanie, to masz dawki czy korekty?

Raczej korekty. To by się zgadzało że tak różne są między sobą.
    Czyli nie ma możliwości sprawdzenia dawek w tym silniku ?

Dodano po 3 [minuty]:

żałosna udręka wrote:
    TDDI czyli na VP44. To sterownik pompy wprowadza korektę dawki dla równego biegu silnika na jałowych. Podstawowy odczyt to przyspieszenie kątowe, wiec korekcja obejmuje także kondycje silnika, a nie tylko wtryski. Przy większych obrotach lub pod obciążeniem korekcja jest nieaktywna. Po co tu drążyć?

Pompa to VP30.
    Drążę bo chciałbym w końcu dojść do rozwiązania problemu dymienia tylko na zimnym silniku, ewidentny zapach ropy. Mimo regeneracji pompy i wymiany na nowe wtryskiwaczy.
    daras41
    Level 25  
    jaki kolor ma ten dym? Ciśnienie sprężania mierzyłeś?
    żałosna udręka
    Level 34  
    Nie chodzi o temperaturę silnika tylko paliwa. Jak zmierzysz to się przekonasz, ze masz za niskie ciśnienie wewnętrzne pompy. Uprzedzę następne pytanie i powiem ze to nie jest wina pompy. Kolejny objaw to mniejsza moc jak dymi.
    kkris64
    Level 10  
    daras41 wrote:
    jaki kolor ma ten dym? Ciśnienie sprężania mierzyłeś?

Ciśnienie mierzyłem po równo na każdym cylindrze 34 bar.
    Dym niebieski, zapach ON. Wszystko jest opisane w innym temacie - link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1962261.html

Dodano po 5 [minuty]:

żałosna udręka wrote:
    Nie chodzi o temperaturę silnika tylko paliwa. Jak zmierzysz to się przekonasz, ze masz za niskie ciśnienie wewnętrzne pompy. Uprzedzę następne pytanie i powiem ze to nie jest wina pompy. Kolejny objaw to mniejsza moc jak dymi.

Więc czego jest wina że niskie ciśnienie wew. pompy ?
    Trochę przebiera silnik zanim zwiększę obroty silnika, powyżej 1700 moc normalna.