Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung MW73B - Wypadła dźwignia otwierania dzrzwiczek mikrofali

03 Gru 2016 15:29 2427 4
 • Poziom 8  
  Drzwiczki mikrofalówki Samsung MW73B przestały się otwierać po naciśnięciu przycisku otwierania (poza tym wszystko działa). Po wyjęciu przycisku widać przez otwory, że wypadła / wyrwała się biała plastikowa dźwignia do otwierania drzwiczek. Naprawienie jej bez zdejmowania obudowy wydaje się niemożliwe. Problem w tym, że w mikrofalówce zamknięty jest kubek z 350 ml wody.
  Co można zrobić w takiej sytuacji? Mikrofalówka jest dość stara. I tak miała być wymieniona ze względu na mocno zdartą emalię w środku. Nowa jest już zamówiona. Jednak tę starą trzeba usunąć, a zamknięty w niej kubek jest mi potrzebny.

  Czy istnieje możliwość otwarcia drzwiczek bez rozkręcania mikrofalówki (dostęp przez otwory)? Czy może to zrobić osoba nieprofesjonalna bez narażania siebie i domowników na niebezpieczeństwo? Tu gdzie mieszkam, fachowca nie znajdę, ktoś musiałby dojechać do mnie kilkadziesiąt km. Oczywiście nie chcę ponosić zbędnych kosztów, skoro i tak wymieniam mikrofalówkę. Mój tato chce spróbować otworzyć drzwiczki, ale nie sądzę, żeby wiedział, co dokładnie trzeba zrobić.

  Samsung MW73B - Wypadła dźwignia otwierania dzrzwiczek mikrofali
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Red. Komputery FAQ
  Myślę, że po odłączeniu od zasilania można spokojnie zdjąć górną obudowę i spróbować od środka zlokalizować mechanizm otwierania i otworzyć drzwiczki. Jeżeli i tak mikrofala ma iść na straty to ewentualnie można spróbować podważyć drzwiczki i na "chama" wyłamać blokadę.
 • Poziom 8  
  Obudowy na razie nie zdejmę, dwie śruby ani drgną. Tato chce ocalić tę mikrofalówkę, metoda "na chama" to byłaby ostateczność.

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Nie przesadzaj z tymi śrubami, muszą puścić, ew. łby rozwiercić wiertarka, musisz zdjąć pokrywę, wówczas bez problemu dasz radę odblokować drzwiczki! A kombinerkami?
 • Poziom 8  
  Nie ma szans, nie puszczą. Zaczekam na WD-40. Kombinerkami też nie da rady.