Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz VK239 - podłączenie pod akumulator w domu

03 Gru 2016 20:23 564 21
  • Poziom 4  
    Mam problem, a mianowicie czy jak podłączę wzmacniacz VK239 pod akumulator 12 woltowy czy wzmacniacz się nie spali? Proszę o pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Skoro wzmacniasz jest samochodowy i podłączasz go pod akumulator to dlaczego masz go spalić na dzień dobry.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Tylko użyj odpowiednio grubych przewodów prądowych, masę podłącz do zacisku "-" a nie do obudowy! Połączenia wykonaj starannie, przewody linkowe zakończ końcówkami.
  • Poziom 4  
    Wlasnie miałem kiedyś tube od manty ze wzbudowanym wzmacniaczem podłonczyłem do akumulatora 12voltowego i wzmacniacz sie spalic co było powodem tego skoro tuba była samochodowa

Dodano po 10 [minuty]:

I mam jeszcze jedno pytanie co do tęgi wzmacniacza czy pociongnie on tube od blaupunkta model gt1200 700watt
  • Poziom 16  
    Spalił się z powodu błędnego podłączenia. Możesz podłączyć tubę gt1200 700watt. Jeżeli moc wzmacniacza jest mniejsza - nie wykorzystasz pełnej mocy tuby. Jeżeli wzmacniacz ma większą moc od tuby, słuchając na maxa - spalisz tubę.
  • Poziom 4  
    Wzmacniacz byl dobze podłoczony przepraszam ze sie zle wypowiedziałem tuba od manty grała pul godziny pod akumulatorem i nagle przestało grać myslałem ze akumulator padła ale po naładowaniu jeszcze raz podłoczyłem i zmacniacz grał cicho ledwo co było słychać a ustawienia były na maksa czy mozna jakis bezpiecznik wstawić zeby niespaliło czy cos takiego jest
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Manta to tania marka. Prawdopodobnie jej czas się skończył a zbiegło się to z podłączeniem pod akumulator lub stało się z powodu pracy przy rozładowanym akumulatorze. W samochodzie napięcie nie spada poniżej 12V. Niema zabezpieczeń (bezpiecznika) przed takimi usterkami. Podłącz woltomierz i kontroluj napięcie akumulatora. Spadnie do 12,0V odłącz wzmacniacz i naładuj akumulator. Lepszym rozwiązaniem jest zasilacz stabilizowany, nie prostownik! Koszt takiego zasilacza to około 100zł gdyż musi mieć 20A i 13,0 do 14.0V.
    Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem, chyba nie po raz pierwszy? Takie linki są dozwolone tylko w działach Co Kupić, itp. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

• Poziom 35  
    Ten wzmacniacz się do niczego nie nadaje, a już najmniej do głośnika niskotonowego. Tam jest jakieś w porywach 2x20W przy znacznych zniekształceniach. Wart jest tyle co waży w kg. Szkoda czasu na podłączanie.
  • Poziom 4  
    Czyli moge podłonczyc wzmacniacz vk239 pod akumulator w domu i czy jak akumulator bd sie rozładowywał niespali wzmacniacza bo sie pogubiłem tu kolega pisał ze jak sie rozładowuje akumulator moze spalic czy jakos tak
  • Poziom 7  
    Jeśli akumulator się rozladowuje to możesz spalić wzmacniacz.
    Jeśli już musisz użyć wzmacniacza samochodowego to akumulator podłącz pod prostownik lub zamiast akumulatora użyj zasilacza komputerowego.
  • Pomocny post
    Poziom 7  
    ja w ten sposób podpięte mam radio samochodowe w garażu i śmiga bez problemowo a jak pada to się wyłancza wtedy wpinam prostownik i nuta gra dalej dlatego myślę że wzmacniaczowi też nic nie powinno być on jest zrobiony pod takie napięcia a na niszych się powinien wyłączyć i po doładowaniu odnowa grać gdy by się taki wzmacniacz spalił na padającym akumulatorze to w zimnie jak by ci padł akumulator w samochodzie to też by się musiał spalić a przecież się nie pali
  • Poziom 4  
    Koledzy bo nwm jedni piszą ze mozna podłoczyc i sie niespali jedni ze nie można bo sie spali to w końcu moge na legalu podłonczyc pod akumulator bo chciałbym posłuchać muzyki pod rzeką taka jakby mała impreza i słabo z prondem i pytanie moge podłonczyc czy lepiej nie ?????
  • Poziom 4  
    A chuk tam podłoncze za wzmacniacz 50 zl dałem bo mam 2 od balupunkta 200 wat i niemam podco go podłonczy wienc jak ten wzmacniacz sie spali pod akumulatorem to bd musiał zainwestowac w zasilacz

Moderowany przez Mirek Z.:

Tragiczna wręcz pisownia postów. Ostrzeżenie za naruszenie p.3.1.13 regulaminu forum.

• Poziom 7  
    jak będziesz za głośno muzyczki słuchał to się może spalić hehe:)
  • Poziom 4  
    Czylij jest możliwość spalenia wzmacniacza a jeżeli podłocze pod akumulator od skutera tez 12 voltowy spali sie ???
  • Poziom 7  
    nie wiem czy zadziała bo może być za mały prąd bo tam jest chyba 6 volt przy skuterach
    spalić się nie powinien naj wyżej się nie włączy
  • Poziom 4  
    Podłoczyłem pod akumulator od skutera działa w samochodzie jest cały czas 12 v inne wzmacniacze mają bezpiecznik jakby alternator dawał zaduzo prondu do wzmacniacza a ja jakbym podłoczył pod ten akumulator wzmacniacz vk239 i gdyby spadło 12 v to by sie spalił
  • Poziom 7  
    nie spali się. a auto nie da ci wyższego prądu bo za to odpowiada regulator napięcia jak by się spalił wzmacniacz to spaliły by ci się wszystkie żarówki i wszystka elektronika w samochodzie
  • Poziom 4  
    Ej koledzy jeszcze jedno pytanie kolega sie mnie pytał czy bym mugl mu zamuwic wzmacniacz vk239 bo chce od do traktora 60 wstawić czy ten wzmacniacz moze byc czy nie