Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci

misio83fj 03 Gru 2016 22:21 2457 21
  • #1 03 Gru 2016 22:21
    misio83fj
    Poziom 12  

Witam,

Jakoś ok. 2 tygodnie temu zostałem posiadaczem urządzenia HP LaserJet M3035 MFP. Ogólnie jestem zadowolony, tylko mam problem z konfiguracją skanowania. Na stronie Hp nie znalazłem sterowników do skanera. drukarkę zainstalowałem bez większych problemów (drukarka działa po sieci) ale skanera nie mogę uruchomić. Skaner sam w sobie jest dobry bo kseruje normalnie. Po kilku straconych popołudniach postanowiłem założyć temat, bo już nie daję rady sam. nie jestem dobry w informatyce, i czytając instrukcję nic nie wychodzi. próbowałem skanować i wysłac mailem lecz też nic nie wyszło. Najdziwniejsze jest to że nawet jak podłączę urządzenie pod usb do laptopa to komputer nic nie wykrywa... czy możliwe że w drukarce jest płyta główna uszkodzona czy coś w tym stylu. Wcześniej miałem hp lj 3300 i skanowałem przez usb bez problemu, komp sam pobrał sterownik po podpięciu i przy użyciu programu do skanowania szło wszystko. A tu lipa...

0 21
  • Konica Minolta
  • #2 04 Gru 2016 00:38
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

W tym modelu skanowanie smb , czyli udostępnić folder w komputerze z uprawnieniami i ustawić użytkowników w maszynie

1
  • #3 04 Gru 2016 10:46
    tomekm33
    Poziom 22  

Możliwe, że musisz dodać wpis do książki adresowej poprzez interfejs "webowy", do którego dostęp uzyskasz wpisując adres ip urządzenia w przeglądarce internetowej. Nie miałem do czynienia z tym modelem, ale jeśli ma skanowanie po SMB to na 99% trzeba zrobić tak, jak radzi kolega wyżej. Ewentualne szczegóły udostępniania folderu mogą się różnić w zależności od używanego przez Ciebie systemu operacyjnego.

0
  • #4 04 Gru 2016 16:17
    misio83fj
    Poziom 12  

ok, dzięki w wolnej chwili pobawię się i dam znać :)

0
  • Konica Minolta
  • #5 04 Gru 2016 17:03
    Bitels85
    Poziom 24  

Dla ułatwienia: TO i TO powinno pomóc. Korzystając z pierwszego linka zwróć uwagę na punkt 6. Zwłaszcza 6c - Logując się na maszynę po IP w pierwszej kolejności musisz utworzyć konto użytkownika (login i hasło) - bez tego skanowanie nie ruszy.

Powodzenia.

1
  • #6 04 Gru 2016 21:19
    misio83fj
    Poziom 12  

w następnym tygodniu może mi się uda wyrwać trochę czasu to będę z maszyną walczył :) dzięki za linki na pewno się przydadzą :)

0
  • #7 06 Gru 2016 21:51
    servicemen
    Poziom 27  

Bitels85 napisał:
    zwróć uwagę na punkt 6. Zwłaszcza 6c - Logując się na maszynę po IP w pierwszej kolejności musisz utworzyć konto użytkownika (login i hasło) - bez tego skanowanie nie ruszy.

Trochę cie poniosło, ten punkt odnosi się do poświadczeń komputera na którym udostępniony jest folder do którego skanujemy. Na web maszyny hasło nie musi być założone aby można było skanować.

0
  • #8 07 Gru 2016 01:10
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Nie chodzi o web maszyny tylko konto użytkownika do skanowania.

0
  • #9 08 Gru 2016 21:19
    Bitels85
    Poziom 24  

ABLublin napisał:
    Nie chodzi o web maszyny tylko konto użytkownika do skanowania.

Dokładnie :)

0
  • #10 12 Gru 2016 20:41
    servicemen
    Poziom 27  

Bitels85 napisał:
    Logując się na maszynę po IP w pierwszej kolejności musisz utworzyć konto użytkownika (login i hasło) - bez tego skanowanie nie ruszy.

No to teraz przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałeś :)

0
  • #11 18 Gru 2016 17:02
    misio83fj
    Poziom 12  

przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale wcześniej po prostu nie maiłem kiedy. Dzięki za podpowiedzi ale ja się poddaję. W święta może z kuzynem się pobawimy, on jest bardziej kumaty w sprawach informatycznych, ja jestem zielony. Najgorsze jest to że ani skanowania do folderu nie udało mi się zrobić ani wysyłania do maila. Najdziwniejsze jest to że nawet po USB nic nie da się zrobić. Jak na razie dzięki za pomoc jak się uda to dam znać, na razie maszyna mnie pokonała

0
  • #12 18 Gru 2016 18:41
    kemotix
    Poziom 17  

Napisz jaki system masz. Napiszę Ci krok po kroku jak to zrobić i będzie musiało działać.

0
  • #13 18 Gru 2016 18:49
    misio83fj
    Poziom 12  

Wcześniej miałem Windowsa 7 ale po aktualizacji mam win. 10 Home 64 bit.

0
  • #14 18 Gru 2016 19:24
    servicemen
    Poziom 27  

A jaką masz wersję Firmware maszyny? Wgraj najnowszą ze strony HP. Przez jakie konto chciałeś skanować na email że nie dało się uruchomić tej funkcji?

0
  • #15 18 Gru 2016 22:40
    misio83fj
    Poziom 12  

Próbowałem i z gmail i z wp. drukarka wyświetlała że niby bramka smtp jest ok. (może wpisałem źle tą bramkę i port nie wiem) ale jak dochodziło do skanowania i wybrałem adresata (też kombinowałem raz z gmail i z wp) to nie dało rady wysłać. Mi jest obojętne czy to będzie skanowanie do foldera czy do maila (nawet wolałbym na maila bo nie zawsze komp jest włączony, a mail zawsze dojdzie) ważne żebym mógł skanować :). Ja wiem że praca z takim klientem jak ja jest ciężka, w mechanice sobie radze nie jedną drukarkę naprawiłem, ale jeżeli chodzi o sprawy typowo informatyczne to niestety nie ma co się oszukiwać jestem zielony :) Dodatkowo prześlę zdjęcie z wersją firmware.

0
  • #17 19 Gru 2016 20:18
    misio83fj
    Poziom 12  

Dzisiaj późno z pracy wróciłem i na szybkości próbowałem coś zrobić ale oprogramowania nie udało mi się wgrać (pojawił się kreator wybrałem drukarkę i po chwili jak pasek stanu doszedł od końca pojawiła się uśmiechnięta minka ale jak porównywałem z wczorajszą wersją nic się nie zmieniło). Ogólnie do pewnego momentu szło dobrze aż do tego momentu HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci
    Jutro spróbuję od nowa wszytko :)

0
  • #18 19 Gru 2016 20:24
    kemotix
    Poziom 17  

A spróbuj zamiast nazwy komputera tj. Mariusz wpisać jego adres IP (IPv4 Address).
    Znajdziesz go uruchamiając Wiersz polecenia i następnie używając komendy ipconfig

Jeżeli aktualizujesz po sieci to spróbuj po USB. W trakcie wysyłania firmware na panelu drukarki powinien pojawić się zegar z % i informacją co teraz aktualizuje, a na końcu urządzenie powinno wykonać automatyczny restart.

2
  • #19 26 Gru 2016 00:35
    misio83fj
    Poziom 12  

Niestety nie udało mi się tego zrobić. Postaram się szczegółowo opisać, co robiłem może na jakimś etapie coś źle zrobiłem. Tak, więc wpisałem cmd, następnie uruchom, jako administrator, klik. na tak w kontroli. Następnie ręcznie wpisałem polecenie i zatwierdziłem "Enterem". i pojawił się komunikat

więc powtórzyłem czynność tylko że nie wpisałem ręcznie lecz skopiowałem z instrukcji i wkleiłem w wierszu polecenia i zatwierdziłem "Enterem" i pojawił się ten komunikat

Następnie zamknąłem wiersz polecenia i utworzyłem nowy folder na dysku lokalnym "C" z zastosowaniem się do podanych instrukcji.

Po zalogowaniu się na maszynę i zastosowaniu się do instrukcji pojawił się komunikat

przy wpisaniu ipv4 też się nie udało

HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci.

po zamknięciu karty w przeglądarce na maszynie pojawił się folder sieciowy lecz po naciśnięciu zielonego przycisku od ok 10 min. pojawił się komunikat: "Czekaj... Trwa weryfikacja dostępu..."
    Co do aktualizacji to żaden licznik na wyświetlaczu się nie pojawia. poniżej zdjęcia z przebiegu aktualizacji:
    1 HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci
    2 HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci
    3 HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci
    4 HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci
    5 HP LaserJet M3035 MFP - Skanowanie po sieci

tak więc aktualizacji nie udało się przeprowadzić, ani po usb ani po sieci, żadem licznik się nie wyświetlał. Dziwi mnie fakt że przy podłączaniu pod usb komputer nie daje żadnej wiadomości o sprzęcie że coś jest podłączone...

0
  • Pomocny post
    #20 26 Gru 2016 09:14
    kemotix
    Poziom 17  

Wykonałeś punkt 4 z mojej instrukcji?

Wykonaj resety drukarki zgodnie z tym co właśnie podesłałem na PW i wtedy spróbuj zaktualizować firmware.

0
  • #21 26 Gru 2016 16:28
    misio83fj
    Poziom 12  

Witam, Już miałem ochotę wybrać się do garażu po jakiś młotek i rozprawić się z moim nowym zakupem, ale... w końcu się udało. Chyba ze 4 razy usuwałem i dodawałem od nowa ten folder, i zawsze jeżeli chodziło do konfiguracji w drukarce wywalało ten sam komunikat o braku dostępu, coś mnie podkusiło i w rubryce "Domena" wpisałem ścieżkę folderu i eureka :) już skanuje :) ustawiłem sobie kolor i max. rozdzielczość i skany wychodzą bardzo ładne :D
    Chciałem Ci Bardzo podziękować bo bez Twoich foto-instrukcji nie dałbym sobie rady. JESTEŚ WIELKI że poświęciłeś Swój czas. Jeszcze raz Dzięki i Wszystkiego najlepszego Z okazji Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. :)
    Temat uważam za zamknięty

Dodano po 50 [sekundy]:

a o zapomniałem, już sobie odpuszczę aktualizację, skoro wszystko działa niech tak zostanie :)

0
  • #22 26 Gru 2016 20:00
    kemotix
    Poziom 17  

A no widzisz, nigdy nie próbowałem wpisać w domenie ścieżki skanowania.
    Nie raz zdarza się że system za nic nie chce maszyny wpuścić. Wypróbuję!

Dzięki za informację!
    Szczęśliwego Nowego Roku!

0