Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 - Peugeot 407 2.2 HDI Całkowite odłączenie prądu podczas jazdy...

Jamus1 03 Gru 2016 22:58 1101 3
  • #1 03 Gru 2016 22:58
    Jamus1
    Poziom 14  

Witam
    Podczas jazdy wyłączył mi sie prad w calym samochodzie, wygaslo cale oswietlenie wewnątrz samochodu, wszystkie kontrolki łacznie ze swiatlami zewnetrznymi (było to w nocy), opadly tez zegary licznika, pracowal tylko silnik,
    Jechalem kilkadziesiat metrow bez pradu, poczym zatrzymalem sie przekrecilem kluczyk do poziomu 0 i spowrotem zapalilem samochod na nowo poczym dzialal bez zarzutu przez miesiac i objaw powtorzyl sie na nowo w ten bardzo podobny sposob z tym samym objawem tyle, że prad odlaczyl sie na 3-4 sekundy (wylaczyly sie wszystkie kontrolki, swiatla i opadly zegary tj jak w puerwszym problemie) po czym sam się zalaczyl bez przekrecania kluczyka do poziomu 0 i odpalenia samochodu na nowo.
    Co moze byc powodem takiego objawu lub co moze byc odpowiedzialne za cala elektryke w tym samochodzie ?

0 3
  • #2 04 Gru 2016 00:56
    cezars65
    Poziom 24  

Na początek do sprawdzenia kostka stacyjki.

0
  • #3 04 Gru 2016 17:43
    Staszek49
    Poziom 34  

Pewnie zużyta już kostka stacyjki. Może do kluczyka stacyjki "doczepiłeś" zbyt ciężkie breloki i różne kluczyki, które pod wpływem drgań wywierają wpływ na odkształcanie (rozłączanie) się styków stacyjki.

0
  • #4 05 Gru 2016 08:23
    Jamus1
    Poziom 14  

Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas pierwszego zdarzenia kiedy wystąpił ten problem przemieszczałem się z kuną pod maską która sobie tam chodziła podczas mojej jazdy...
    Po ujechaniu 200m nastapilo wlasnie wylaczenie pradow w samochodzie.
    Drugi raz kiedy problem wystapil nie bylo juz pod maska kuny.
    Mozna wiazac to zdarzenie z tym gadem ? jesli tak to juz pierwsze a drugie ?
    Mogłyby by byc to przegryzione jakies kable ?
    A co do breloka do kluczyków to nie posiadam wogole.

0