Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 - Peugeot 407 2.2 HDI Całkowite odłączenie prądu podczas jazdy...

03 Dec 2016 22:58 2340 3
  • Level 14  
    Witam
    Podczas jazdy wyłączył mi sie prad w calym samochodzie, wygaslo cale oswietlenie wewnątrz samochodu, wszystkie kontrolki łacznie ze swiatlami zewnetrznymi (było to w nocy), opadly tez zegary licznika, pracowal tylko silnik,
    Jechalem kilkadziesiat metrow bez pradu, poczym zatrzymalem sie przekrecilem kluczyk do poziomu 0 i spowrotem zapalilem samochod na nowo poczym dzialal bez zarzutu przez miesiac i objaw powtorzyl sie na nowo w ten bardzo podobny sposob z tym samym objawem tyle, że prad odlaczyl sie na 3-4 sekundy (wylaczyly sie wszystkie kontrolki, swiatla i opadly zegary tj jak w puerwszym problemie) po czym sam się zalaczyl bez przekrecania kluczyka do poziomu 0 i odpalenia samochodu na nowo.
    Co moze byc powodem takiego objawu lub co moze byc odpowiedzialne za cala elektryke w tym samochodzie ?
  • Level 24  
    Na początek do sprawdzenia kostka stacyjki.
  • Level 35  
    Pewnie zużyta już kostka stacyjki. Może do kluczyka stacyjki "doczepiłeś" zbyt ciężkie breloki i różne kluczyki, które pod wpływem drgań wywierają wpływ na odkształcanie (rozłączanie) się styków stacyjki.
  • Level 14  
    Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas pierwszego zdarzenia kiedy wystąpił ten problem przemieszczałem się z kuną pod maską która sobie tam chodziła podczas mojej jazdy...
    Po ujechaniu 200m nastapilo wlasnie wylaczenie pradow w samochodzie.
    Drugi raz kiedy problem wystapil nie bylo juz pod maska kuny.
    Mozna wiazac to zdarzenie z tym gadem ? jesli tak to juz pierwsze a drugie ?
    Mogłyby by byc to przegryzione jakies kable ?
    A co do breloka do kluczyków to nie posiadam wogole.