Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala alarmowa - Identyfikacja

slawny7 04 Gru 2016 12:50 1218 23
  • #1 04 Gru 2016 12:50
    slawny7
    Poziom 18  

Nabyłem auto z niefabrycznym autoalarmem i mam problem. Centrala, a dokładniej to zamek nie do konca reaguje na polecenia pilota. Pilotem mogę otworzyć drzwi, ale nie zamknąć. Zakładam że z pilotem jest wszystko ok, bo wciskając loock migają kierunki i uzbraja się alarm... Zdaję sobie sprawę że tego typu sprzęty są nienaprawialne i wymyśliłem żeby zakupić nową centralkę tego samego producenta. I tutaj potrzebuje waszej pomocy w zidentyfikowaniu nazwy urządzenia.

0 23
  • #2 04 Gru 2016 13:17
    van claude jean damme
    Poziom 16  

A skąd wiesz, że winna jest centrala?

0
  • #3 04 Gru 2016 13:30
    davidiusss
    Poziom 12  

Raczej centrala bo:

slawny7 napisał:
    Zakładam że z pilotem jest wszystko ok, bo wciskając loock migają kierunki i uzbraja się alarm...

czyli sygnał dostaje tylko nie wystawia do centralnego. Ewentualnie połączenie między alarmem a centralnym albo przekaźnik (jeśli centralka takowe posiada).

0
  • #4 04 Gru 2016 14:40
    van claude jean damme
    Poziom 16  

Tak? Ciekawe rzeczy opowiadasz. Nie miał jeden z drugim miernika lub próbnika w ręku i już wymieniają centralę. A może wysypało się coś w samochodzie? Na przykład switch sterujący, lub przewód w przelotce, ale na to już nie wpadliście. Autor zapomniał też napisać, co dzieje się po naciśnięciu przycisku unlock, ale skoro z pilotem jest niby wszystko OK, to zakładam, że wszystko oprócz zamka gada.

1
  • #5 04 Gru 2016 14:53
    davidiusss
    Poziom 12  

van claude jean damme napisał:
    Nie miał jeden z drugim miernika lub próbnika w ręku i już wymieniają centralę

Napisałem "raczej centrala" a nie "wymień centralę".
    A może wysypało się coś w samochodzie? Na przykład switch sterujący, lub przewód w przelotce, ale na to już nie wpadliście.

Napisałem "Ewentualnie połączenie między alarmem a centralnym"
    Autor zapomniał też napisać, co dzieje się po naciśnięciu przycisku unlock

nie zapomniał:
    slawny7 napisał:
    Pilotem mogę otworzyć drzwi, ale nie zamknąć.

Więc unlock działa.

Z twojego pierwszego postu nie wynikało nic, z mojego chociaż kilka wskazówek, więc nie mam pojęcia skąd ta chęć dokopania wszystkim uczestnikom dyskusji włącznie z autorem tematu.

0
  • #6 04 Gru 2016 15:55
    van claude jean damme
    Poziom 16  

slawny7 napisał:

Przecież to nic nie wnosi. Powinien napisać jednoznacznie, po naciścięciu unlock mrugaja kierunki, alarm się rozbraja, zamek natomiast nie reaguje. Powinien podać również markę, model i rocznik pojazdu, ale Ty masz inną specjalizację, więc trudno od Ciebie wymagać wiedzy o tym, że może mieć to ogromne znaczenie i wszelkiego rodzaju dywagacje Twoje i autora tematu bez sprawdzenia organoleptycznego można sobie wsadzić w buty, jako nic nie wnoszące do tematu blablabla.
    Można też kupić centralkę, a nuż się uda, że to ona jest strzelona... :wink:

0
  • #7 04 Gru 2016 18:03
    slawny7
    Poziom 18  

slawny7 napisał:

Przecież to nic nie wnosi. Powinien napisać jednoznacznie, po naciścięciu unlock mrugaja kierunki, alarm się rozbraja, zamek natomiast nie reaguje. Powinien podać również markę, model i rocznik pojazdu, ale Ty masz inną specjalizację, więc trudno od Ciebie wymagać wiedzy o tym, że może mieć to ogromne znaczenie i wszelkiego rodzaju dywagacje Twoje i autora tematu bez sprawdzenia organoleptycznego można sobie wsadzić w buty, jako nic nie wnoszące do tematu blablabla.
    Można też kupić centralkę, a nuż się uda, że to ona jest strzelona... :wink:

Wciskając unlock otwierają się drzwi i rozbraja się alarm.
    Auto ma alarm nabyty gdzieś z allegro, więc podanie marki pojazdu nic nie wniesie i identyfikacji centralki, ale auto to honda prelude IV generacji.
    Centralny zamyka i otwiera się z "klucza", więc instalacja centralnego działa poprawnie.
    Tak na mój chłopski rozum, to centralka alarmowa nie daje sygnału lock do centralnego zamka. A żeby było śmieszniej, to oba sygnały lock i unlock idą tym samym przewodem z centrali alarmowej do centrali zamka. Dlatego wymyśliłem teorię o uszkodzeniu tej pierwszej, zidentyfikowaniu nazwy centrali alarmowej i wymianie na nową, a nie o prowadzeniu śledztwa :)

0
  • #8 04 Gru 2016 18:46
    van claude jean damme
    Poziom 16  

Dziwnie wysterowany zamek, tak jakby pod przycisk, naprzemienne podawanie masy. Ciekawe, bo na 99% jestem przekonany, że nie ma tam fabrycznego siłownika w drzwiach kierowcy.
    Weź próbnik żarówkowy, zblokuj zamek i na wciśniętej krańcówce podawaj przez niego masę na ten przewód. Sprawdzisz w ten sposób, czy samo sterowanie jest OK. Przy okazji podłączając ten próbnik do plusa sprawdzisz, czy centralka podaje impuls na zamknij i czym faktycznie wysterowuje zamek.

0
  • #9 04 Gru 2016 21:45
    slawny7
    Poziom 18  

Dziwnie wysterowany zamek, tak jakby pod przycisk, naprzemienne podawanie masy. Ciekawe, bo na 99% jestem przekonany, że nie ma tam fabrycznego siłownika w drzwiach kierowcy.
    Weź próbnik żarówkowy, zblokuj zamek i na wciśniętej krańcówce podawaj przez niego masę na ten przewód. Sprawdzisz w ten sposób, czy samo sterowanie jest OK. Przy okazji podłączając ten próbnik do plusa sprawdzisz, czy centralka podaje impuls na zamknij i czym faktycznie wysterowuje zamek.

Owszem, fabrycznie nie ma siłownika w drzwiach pasażera. Centralny uruchamiany jest poprzez switch popychany kluczykiem. Siłownik instalowany jest w chwili montowania centralnego na pilota. W moim przypadku zapewniam Ciebie, że ów siłownik [master] jest zamontowany w drzwiach pasażera.
    Sterowanie centralnym sprawdzałem wiele razy i jest wszystko OK, bo z "klucza" jak i od wewnątrz zamek działa prawidłowo.
    Wracając do meritum, to czy Tobie jako fachowcowi nie łatwiej jest naprowadzić mnie na producenta centralki za sprawą numerków z załączonej fotografii? Chcę poprostu zakupić identyczną centralkę i na zasadzie plug end play dokonać naprawy.

0
  • #10 04 Gru 2016 22:27
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

slawny7 napisał:
    nie łatwiej jest naprowadzić mnie na producenta centralki za sprawą numerków z załączonej fotografii?

Łatwiej byłoby gdybyś zamieścił zdjęcie pilota w obudowie oraz zdjęcie centralki ze złączami i wiązką przewodów.

0
  • #11 05 Gru 2016 19:55
    slawny7
    Poziom 18  

CameR napisał:
    slawny7 napisał:
    nie łatwiej jest naprowadzić mnie na producenta centralki za sprawą numerków z załączonej fotografii?

Łatwiej byłoby gdybyś zamieścił zdjęcie pilota w obudowie oraz zdjęcie centralki ze złączami i wiązką przewodów.

Zdjęcie pilota w załączniku. Wprawdzie nie jest to mój pilot, ale na taki sam natrafiłem wklepując frazę LJ 064 - czyli numerki z piolota. W sprawie centralki leżę, bo nie wiem gdzie ona jest.

0
  • #12 06 Gru 2016 11:31
    gemiel
    Poziom 21  

Ten pilot to popularny chiński scyzoryk używany w alarmach i sterownikach różnych sprzedawców(RTX, STIG). O producenta nie pytaj. Sprzęt sprowadzany z Chin przez różnych dystrybutorów. Dopóki nie wrzucisz zdjęcia centralki z przewodami nie będzie można niczego konkretnego podpowiedzieć.

0
  • Pomocny post
    #13 06 Gru 2016 13:13
    CameR

slawny7 napisał:
    wklepując frazę LJ 064

Wpisując numer PCB pilota LJ064 w moim katalogu wyskakuje alarm: AV-NT898D
    Niestety nie znam tego Chińskiego systemu.
    Jeżeli znajdziesz centralkę w samochodzie, to porównaj ze zdjęciem:

0
  • #14 13 Gru 2016 15:08
    slawny7
    Poziom 18  

CameR napisał:
    slawny7 napisał:
    wklepując frazę LJ 064

Wpisując numer PCB pilota LJ064 w moim katalogu wyskakuje alarm: AV-NT898D
    Niestety nie znam tego Chińskiego systemu.
    Jeżeli znajdziesz centralkę w samochodzie, to porównaj ze zdjęciem:

Zadałem sobie trud i odnalazłem centralkę. Bardzo przypomina tą z Twojego zdjęcia, ale nie odnalazłem żadnych oznaczeń ani na obudowie, ani na zewnątrz. Bardzo pomogła by mi znajomość producenta...
    Dostrzegłem, że ktoś dolutowywał coś do przewodów przy wtyczkach jakby dokonując pomiarów. Luty są bardzo partackie i nie nieizolowane i śmiem twierdzić, że podczas jazdy - drgań - dochodzi do zwarć. Poza tym te odizolowane przewody dowodzą, że już ktoś wcześniej szukał przyczyny nie zamykania drzwi...
    Najchętniej usunąłbym całe to ustrojstwo, ale obawiam się że po tym zabiegu już nic nie będzie mi działać poprawnie. Centrala alarmowa - Identyfikacja Centrala alarmowa - Identyfikacja

0
  • #15 13 Gru 2016 15:48
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Kolego, jak podjedziesz do elektryka, może szybko namierzy uszkodzenie. W razie co, wywali sprawnie centralkę. To chyba najtańsze wyjście z sytuacji.

0
  • Pomocny post
    #16 14 Gru 2016 10:15
    gemiel
    Poziom 21  

Za sterowanie zamkiem centralnym odpowiada wtyczka 6-pinowa. W załączniku instrukcja do alarmu. Sprawdź w jaki sposób podłączone są przewody tej wtyczki. W instrukcji są cztery podstawowe schematy połączeń do sterowania zamków.
    Na schematach masz również pokazane styki przekaźników, do których podłączona jest wtyczka 6 pin.

0
  • #17 14 Gru 2016 13:58
    CameR

Dobrze, że:

slawny7 napisał:
    Zadałem sobie trud i odnalazłem centralkę.

Wiesz już teraz, że w instalacji alarmu w Twoim samochodzie:
    slawny7 napisał:
    Luty są bardzo partackie i nie nieizolowane i śmiem twierdzić, że podczas jazdy - drgań - dochodzi do zwarć

Popraw instalację, sprawdź instalację 6-pinowej kostki
    odpowiedzialnej za sterowanie siłownikami centralnego zamka.
    Nie pochwaliłeś się jaki to model samochodu,
    więc nikt nie może Ci pomóc - zgadując na odległość.

0
  • #18 15 Gru 2016 07:36
    slawny7
    Poziom 18  

CameR napisał:

Nie pochwaliłeś się jaki to model samochodu,
    więc nikt nie może Ci pomóc - zgadując na odległość.

Honda prelude jdm z 95 roku.

0
  • #19 21 Gru 2016 17:47
    slawny7
    Poziom 18  

gemiel napisał:
    W załączniku instrukcja do alarmu. Sprawdź w jaki sposób podłączone są przewody tej wtyczki. W instrukcji są cztery podstawowe schematy połączeń do sterowania zamków.

Dzięki za światełko. To jest ten alarm. Odnajdując centralkę juz wiedziałem, że przyczyną błędów był partacki montaż. Poprawilem luty i wszystko zaczęło działać.

Czy jest możliwość wczytanie dodatkowego pilota do tej centrali?

0
  • #20 21 Gru 2016 18:17
    CameR

slawny7 napisał:

"Wczytywanie pilotów:
    Alarm ma fabrycznie zaprogramowane piloty! Po podłączeniu jest gotowy do pracy.
    Wczytywanie pilotów stosujemy TYLKO gdy alarm przestaje reagować na piloty (straci z nimi łączność) !
    Aby wczytać piloty do centralki należy rozbroić alarm następnie pozamykać wszystkie drzwi następnie włączamy zapłon, teraz
    wciskamy biały przycisk znajdujący na płytce centralki (należy rozkręcić obudowę centralki) i trzymamy 3s. Jeżeli operacja ta została
    wykonana prawidłowo to syrenka wyda 3 sygnały a światła migaczy będą się świeciły światłem ciągłym. Puszczamy przycisk a
    kierunkowskazy powinny nadal świecić. Następnie należy wcisnąć dowolny przycisk na 1 pilocie, wczytanie pilota zostanie
    potwierdzone sygnałem syrenki i mrugnięciem kierunkowskazów. Następnie należy wcisnąć dowolny przycisk na 2 pilocie co też
    będzie potwierdzone sygnałem syrenki i kierunkowskazami. Gdy już piloty zostaną pomyślnie wczytane czekamy aż światła
    kierunkowskazów zgasną wyłączamy zapłon i możemy już sprawdzić działanie pilotów."

0
  • #21 21 Gru 2016 18:39
    gemiel
    Poziom 21  

Do tej centralki może być dopisane jednocześnie max. 4 piloty. Gdybyś potrzebował pilota to daj znać na PW.

0
  • #22 23 Gru 2016 17:36
    slawny7
    Poziom 18  

CameR napisał:
    slawny7 napisał:

"Wczytywanie pilotów:
    Alarm ma fabrycznie zaprogramowane piloty!

To wiem. Instrukcja opisuje to bardzo podobnie. Może źle skonstruowalem pytanie. Chodzi mi o wygranie innego pilota od innego alarmu. Wraz z autem dostałem jednego pilota dość zmasakrowanego i na dobrą sprawę trudno mi z niego korzystać.

0
  • #24 24 Gru 2016 10:01
    slawny7
    Poziom 18  

CameR napisał:
    slawny7 napisał:
    wygranie innego pilota od innego alarmu

Nie ma takiej możliwości.
    Tylko pilot dedykowany do tej centrali.

Rozumiem.
    Zamykam temat. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

0