Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Nie mogę wysłać danych przez moduł bluetooth.

04 Gru 2016 16:45 663 12
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów, może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział jak rozwiązać mój problem. Spędziłem ponad 6 godzin próbując różnych ustawień, łącznie z zakupem drugiego modułu BT i dalej nic. Chodzi o to iż chcę sterować przekaźnikami przez Leonardo a płytkę przez moduł BT i telefon. Wiem że program działa dobrze gdyż przez kabel USB nie ma żadnego problemu z przesyłaniem poleceń, w moim przypadku jest to pojedyncza cyfra np. 1. Telefon łączy się z modułem ale próby wysyłania polecenia nie dają żadnego efektu. W drugą stronę nie ma problemu gdyż odbieram dane z Arduino przez moduł BT który łączy się z BT w moim laptopie a działanie programu obserwuję przez Putty, w telefonie używam BT Term. Dodam jeszcze że używam seriala programowego pod A0,A1 gdyż sprzętowy serial też nie reaguje z tym że tutaj komunikacja nie przebiega w żadną stronę. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

Nikt nie wie co może być przyczyną mojego problemu ?
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    PiotrDzz napisał:
    Nikt nie wie co może być przyczyną mojego problemu ?

Przyczyną braku odpowiedzi jest brak materiałów do analizy.

PiotrDzz napisał:
    Dodam jeszcze że używam seriala programowego pod A0,A1 gdyż sprzętowy serial też nie reaguje z tym że tutaj komunikacja nie przebiega w żadną stronę. Co może być przyczyną ?

W takim układzie przyczyn może być wiele. w tym błąd w programie, połączeniach, ... ale jak pisałem wyżej ... brak materiałów do analizy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Moduł BT to XM-15B SPP
    Arduino Leonardo

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    I rozumiem, że mamy rozwiązać Twój problem nie wiedząc NIC o typach ani podłączeniu modułów BT, poleceniach, które do nich wysyłasz, ani logice programu?
    No to chyba tylko wróżka Ci pozostaje.
  • Poziom 10  
    Co jeszcze mam podać ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Możliwe, jednak na programowych serialach działa więc czemu nie mogę zrobić tego przez telefon tylko przez szeregowy monitor ?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Co ma komunikacja ARDUINO <-> BT z monitorem szeregowym?

Nie ma nic, chodziło mi tylko o to że program działa dobrze i przez kabel USB mogę sterować przekaźnikami.

Więc gdy połączę się telefonem przez terminal BT i wyślę 1 to dlaczego nie zadziała ?
  • Poziom 10  
    Nie rozumiem, możesz podać jakiś przykład ?
  • Poziom 10  
    Próbowałem już tego programu, w sumie to nie ma nic w tym artykule co by mi pomogło gdyż walczę już z tym 3 dzień i przeglądnąłem około 10 stron z instrukcjami i dalej nic. Używam programu Termite na PC.
    Dodano po 21 [minuty]:
    Próbowałem teraz wysłać znak programem Tera Term i kodem z linku ale dalej nic. W ogóle nie mogę wpisać cyfry do wysłania oraz nie pojawia mi się pierwsza linijka tekstu ze zdjęcia.
    - Nie mogę wysłać danych przez moduł bluetooth.

Dodano po 7 [minuty]:

Dziękuję za chęć pomocy. Problem rozwiązałem, nie wiem jak ale działa. Może przez to że wcześniej piny do RX, TX miałem pod A0, A1 a tutaj są pod D10, D11