Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora sharp do amplitunera pioneer

feerbe 04 Gru 2016 14:07 810 9
  • #1 04 Gru 2016 14:07
    feerbe
    Poziom 8  

Witam mam problem. Chciałam podłączyć telewizor sharp aquos 55 cali LC-55CFE6352E z amplitunerem pioneer vsx 417 aby wydobyć dźwięk na kino domowe. PQróbowałam przez kabel optyczny ale nic nie slychać. Proszę o pomoc.

0 9
  • #4 04 Gru 2016 21:16
    leotdipl
    Poziom 18  

feerbe napisał:
    Rozumiem. Szukalam jakichs informcji na ten temat ale w instrukcji tv nic nie było. A w książce od amplitunera też szału nie napisali. Ale dziękuję za odzew

witaj,

jak to nie było w TV ?

Po podłączeniu
    -----------------
    "Ustawienie Cyfrowe wyjście audio
    Po podłączeniu w pokazany sposób wzmacniacza przy użyciu cyfrowego
    wejścia audio i głośników zewnętrznych należy ustawić format wyjściowy
    audio na zgodny z oglądanym programem lub podłączonym urządzeniem.
    Wybierz kolejno pozycje „Menu” > „Ustawienia” > „Opcja” > „Ustawienia
    złączy” > „Cyfrowe wyjście audio” > wybierz opcję „PCM” lub „Dolby Digital”.

UWAGA
    • Po ustawieniu opcji „Dolby Digital” dźwięk Dolby Digital jest odtwarzany, gdy
    odbierane są formaty audio Dolby Digital lub Dolby Digital Plus. Po wybraniu opcji
    „PCM” dźwięk PCM jest odtwarzany niezależnie od odbieranych formatów audio
    .
    • Po ustawieniu opcji „Dolby Digital” formaty audio HE-AAC mogą być emitowane w
    standardzie Dolby Digital.
    • Po ustawieniu opcji „Dolby Digital”, format Dolby Digital Plus może być odtwarzany jako Dolby Digital.
    "

W Ampli Pioneer:
    -------------------
    - podłączasz 'Optyk' do jednego z we. TV/Sat lub CD amplitunera, zatem na ampli musisz ustawić albo TV/Sat albo CD

0
  • Pomocny post
    #6 05 Gru 2016 16:15
    leotdipl
    Poziom 18  

feerbe napisał:
    Witam. Podłączyłam pod cd, bo ten model tylko takowe ma trochę ustawień było na pilocie w amplitunerze ale mimo to coś nie tak . W ustawieniach tv jest wyjście cyfrowe PCM. Ja jestem w tym zielona. Nadal nie ma dźwięku.

witaj,

co jest u ciebie źródłem sygnału TV?,
    tj. cyfrowa naziemna TV, czy zewnętrzny dekoder satelitarny (jaki)?

0
  • #8 06 Gru 2016 18:29
    leotdipl
    Poziom 18  

feerbe napisał:
    Jakoś zrobiłam, ale ustawienia w amplitunerze były dość ciężkie. Tylko jeszcze muszę dopracować głośność bo wydaje mi się że trochę cicho gra. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

... i z optyka nie będzie mocniej grać vs. kabel coaxial elektryk = taka jest "uroda optyka" ;)

0
  • #9 07 Gru 2016 07:45
    Polon_us
    Poziom 41  

leotdipl napisał:
    optyka nie będzie mocniej grać vs. kabel coaxial elektryk = taka jest "uroda optyka"

Mógłby kolega rozwinąć te stwierdzenie?
    Rozumiem, że wg kolegi połączenie cyfrowe koaksjalne (elektryczne) da "mocniejszy" sygnał niż połączenie optyczne.
    Proszę o rozwinięcie lub pokazanie źródła tej informacji.

0
  • #10 08 Gru 2016 19:40
    leotdipl
    Poziom 18  

Polon_us napisał:
    leotdipl napisał:
    optyka nie będzie mocniej grać vs. kabel coaxial elektryk = taka jest "uroda optyka"

Mógłby kolega rozwinąć te stwierdzenie?
    Rozumiem, że wg kolegi połączenie cyfrowe koaksjalne (elektryczne) da "mocniejszy" sygnał niż połączenie optyczne.
    Proszę o rozwinięcie lub pokazanie źródła tej informacji.

własny ampli Yamaha RX-V640 - zdecydowanie muszę podkręcać gałką wzmocnienia, aby osiągnąć ten sam poziom co z elektryka.

0