Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CD3 Fine Arts - Przerywa, skacze, trzaski - co to może być?

04 Gru 2016 14:09 933 2
  • Poziom 10  
    Mam odtwarzacz Grundig Fine Arts CD3 i jest taki problem z nim, że odtwarza płyty, ale pojawiają się trzaski, przeskoki o sekundę czy dwie, nagrałem film telefonem (kiepska jakość, ale można usłyszeć o co mi chodzi, najwięcej słychać od drugiej minuty), może ktoś coś doradzi od czego zacząć?

Link

Mam też wrażenie, że gra dosyć cicho, bo mam jeszcze CD2 oraz CD11 i w porównaniu z nimi to muszę odkręcić potencjometr na wzmacniaczu Fine Arts V4 przynajmniej na godzinę 1, gdzie zwykle nie przekraczam 11.

Nie bardzo się znam na odtwarzaczach, więc myślę nad oddaniem go do serwisu, może poleci ktoś jakiś w Bydgoszczy? Wyczyściłem laser, ale nie pomogło.

W odtwarzaczu siedzi Philips TDA1547 - SAA7350GP - SM5840AS i mechanizm Philips CDM-12.1/05.

EDIT:

Znalazłem informacje, że problemem może być laser, pytanie gdzie znaleźć oryginał lub dobry zamiennik. Podobno pasują VAM1201, ale są też z nimi problemy.
    Z głośnością sobie poradziłem, po prostu podłączyłem pod drugie wyjście, które jest cichsze i nie zauważyłem tego przy pierwszym podłączeniu, gdy przenosiłem odtwarzacz z drugiego pokoju. :oops:

EDIT2:

Odtwarzacz naprawiony, do wymiany oprócz lasera, był jeszcze cały napęd. W sumie koszt naprawy, to połowa wartości rynkowej tego CD, ale warto naprawić, szczególnie jeśli pasuje do reszty klocków z serii Fine Arts. Teraz gra dobrze.
  • Poziom 23  
    Pytanie czy w trybie serwisowym dochodzi do takich zjawisk? Czy dzieje się to na oryginalnych płytach czy CD'r ? U mnie co dziwne dzieje się to tylko na CD'r w trybie serwisowym odtwarzacz gra normalnie.
  • Poziom 10  
    Na oryginalnych. Zamówiłem laser i będę wymieniał.
    Tryb serwisowy? To tu jest coś takiego? :)