Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszający się router. Co zrobić ?

15 Lip 2005 00:28 3967 11
  • Poziom 19  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problemy z moim routerem.

Otóż po jakiś 12h używania router w pewnym sensie się zawiesza. Net działa bez problemu, ale jezeli chce wejść w konfigurację routera (przez www) to niestety, ale nawet nie pojawia się okno logowania. Próba pingowania routera...kończy się sukcesem.

Najgorsze jest to, że jeżeli już się 'zawiesi' i przestanę kożystać z netu (czyt. wyłączam wszystkie kompy na noc) to rano muszę router odłączyć z sieci, włączyć spowrotem i wtedy działa - ale też nie zawsze, czasami kilka razy muszę go tak załączać, aż zaskoczy.

Wszystko by było ok...gdyby router nie stał w mieszkaniu kumpla.

Oczywiście nie muszę mówić, że router był już w serwisie, tam trzymali miecha i oddali, jakiś czas działa a teraz znowu to samo. Niestety już po gwarancji jest.

Moje pytanie: co może być tego przyczyną? Jak to zlikwidować?
  • Poziom 42  
    Mam dwie hipotezy
    1. za złaby zasilacz, zakłócenia w sieci, etc
    2. przegrzewanie.
    PS na forum nie ma wróżek, i może jakbyś podał model to ktoś spróbuj odgadnąć problem na podstawie oznaczenia i producenta.
  • Poziom 19  
    No na pewno jest gorący, w końcu chodzi praktycznie 24/7/31 :)

O zasilaczu już myślałem, jak tylko znajdę odpowiednie trafo, to zrobię mu coś mocniejszego (teraz ma 7,5V 1A, faktycznie może być za mało...ale czemu przez prawie rok działało? :| )

Co do wróżek...hehe, skąd ja to znam ;) Jutro zajdę do sąsiada i odczytam dokładnie.
  • Poziom 10  
    Użyj wolnej pary w skrętce i zrób sobie na niej restarter routerka i po problemie. Jest to jakiś półśrodek a nie rozwiązanie problemu, ale jak wszystko inne zawiedzie.....
  • Poziom 40  
    A nie robiles mu jakiegos update firmware bo moze to poprostu blad w sofcie siedzi.
  • Poziom 19  
    Chciałem zrobić, ale
    Cytat:
    Firmware Upgrade Error! Can not obtain connection with server

gdyż
    Cytat:
    Testing Internet Connection
    Ping default gateway 213.25.2.57 : PASS HELP
    Ping primary DNS 194.204.152.34 : PASS HELP
    Query DNS for www.conexant.com : PASS HELP
    Ping www.conexant.com : FAIL HELP

:?

Ooo, właśnie zauważyłem jedną rzecz, która wcześneij była chyba ok:
    Cytat:
    Test ATM OAM Segment Loop Back : FAIL HELP
  • Poziom 19  
    Więc tak, na opakowaniu:
    Cytat:
    Request adsl modem +router
    Annex A (aDSL over POTS)

A na samym routerze:
    Cytat:
    Hardware: Annex A(ADSL over POTS)

Sposób podlłaczani zgodny z:
    - ansi t1,413 issue 2/itu-t g.992.2 (gdmt)
    - itu-t g, 992.2 (g.LIte)

protokoly atm:
    wan protokol: pppp over atm(rfc 2364) i ppp
    over eternet rfc2516

usb interfejs kompatybillny z usb 1,1

tryby routowania :
    ip routing ripv2
    dhcp
    napt
    nat
    icmp
    igmp

bezpieczenstwo:
    identyfkikacja uzytkwonika przez ppp
    pap
    chpa
    zabepieczenie haslem interfesju zarzadzajacego

intefejs ehternet:
    zgodny z ieee 802,3 standard

Router jest podłączony do switcha, do niego są podłączone dwa komputery i kolejny switch, do którego znowu dwa komputery.

Łącze to stare Neo640 (to bez limitów ;) )

Jakieś pomysły?
  • Poziom 2  
    witam,prwadopodobnie przegrzewa sie procek w routerze,zaloz radiator i ewentualnie wiatraczek
    pozdrwiam
  • Poziom 2  
    Witam ja miałem podobny problem ze swoim routerem firmy linksys a kolega taki sam z routerem d-linka . Jedyne co pomaga to okresowy restart urzadzenia . W moim przypadku na Allegro zakupiłem restarter za 65 zł i ustawiłem tak aby co 6 godzin się na 2 sekundy wyłanczał i włanczał no i pomogło. Nie jestem fachowcem ale zauwarzyłem że te urządzonka meczą się co jakiś czas i muszą sobie chwilkę odpocząć :). Dodatkowo dobrze by było aby router był jak najdalej od takiego urządzenia jak lodówka , a na układach scalonych zamontowałem radiatorki.Dodam że przez prawie rok nic się nie działo tak jak u kolegi!. Pozdrawiam i może ktoś ma inne pomysły?. Aha a ja szukam schematu do załanczania serwera postawionego na pececie ATX . Co jakiś czas zdarza się że zanika napięcie i serwer wyłancza się a po przyjściu napięcia sam nie wystartuje bo trzeba go ręcznie włączyć (urok ATX) napisałem parę maili i dostałem taką odpowiedź" jest prosty sposob na to:
    dzielnik RC ktory po wlaczeniu zasilania powoduje ladowanie pojemnosci, do tegojakis inwertyer cmos i jakis transoptor i po problemie :) - tak po problemie ale jak ktoś wie o co chodzi a ja nie bardzo wiem, więc jak ktoś może mi to wytłumaczyć to będę wdzięczny.
  • Poziom 25  
    Neo 640 bez limitów to chyba ostatni bastion.
    Też mam taką opcję i router USR999105.
    Podobne kłopoty. Net się zawiesza/resetuje.

Nie wiem, czy czasami tepsa nie chce zmusić ludzi tą walką do wyjścia z tej opcji.
    Miałem ostatnio telefon z propozycją przejścia do opcji 1Mb. Taniej (chyba podpucha)
    Oczywiście zrezygnowałem, bo miesięczny ruch do mojej sieci to 50MB.
    Kilka dni i po ruchu. :D
  • Poziom 19  
    Dzisiaj router przeszedł już samego siebie. Zostawiłem kompa na noc (eMule ;) ) włączam rano, nie ma netu. Router wisi. Wywalił połączenie. Oks, reset. Działa. Godzina mija, wisi, net pada. Reset. Działa. Znowu godzinka, dwie i pada. Reset do fabrycznych. Działa...do teraz, pewnie w nocy się znowu sypnie.

Jutro otwieram routerek i stawiam na nim wentylatorek 120x120 ;) Zobaczymy. Może pomoże. Jak nie, to trzeba będzie zmienić usługodawcę...w sumie, płacąc ponad 130zł za neta, to może być dobre wyjście...
  • Poziom 25  
    To napisz jutro, pojutrze, jak po resecie i wentylatorku.