Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo M57 ThinkCentre - Komputer się nie uruchamia, czarny ekran.

kamil.tomaszewski 04 Gru 2016 20:46 630 5
  • #1 04 Gru 2016 20:46
    kamil.tomaszewski
    Poziom 2  

Witam, mam taki problem że prawdopodobnie padła mi płyta. Wszytko obyło ok, i po pewnym czasie komputer się nie włączał, wentylatory chodzą na pełnych obrotach, i teraz najważniejsze jest jeden krótki sygnał i po 5 sekundach następna sekwencja 1 długi i 2 krótkie które się powtarzają w nieskończoność, co oznacza ze RAM lub karta graficzna. Procesor wymieniłem na Celeron i Pentium 4 i dalej to samo czyli procesor nie padł, pamięć RAM tak samo. Wymieniłem kość na inną 1GB i dalej to samo. Co do grafiki to jest zintegrowana, a nie za bardzo mogę sprawdzić na slocie PCI bo nie mam takowej karty. Gdzie jest problem i jak można go rozwiązać? Wole uniknąć kupienia nowej płyty głównej. Liczę na waszą pomoc technicy :)

Specyfikacja:
    Komputer: Lenovo M57 ThinkCentre
    Procesor: Intel® Core™2 Duo Processor E6550 4M Cache 2.33 GHz
    RAM: 2GB Kingston
    Grafika/Chipset: Intel G33/G31 Express Chipset Family
    BIOS: phoenix

0 5
  • #3 05 Gru 2016 14:08
    kamil.tomaszewski
    Poziom 2  

310artur napisał:
    Wyjmij całkiem pamięć RAM i zobacz jak się zachowa.

Komputer nie wydaje wtedy żadnych oznak życia, zero sygnałów BIOS POST ani nic, wiatraki wentylatory od razu chodzą na pełnych obrotach a nie po pewnym czasie.

0
  • #4 05 Gru 2016 14:20
    Kasek21
    Poziom 43  

Clear CMOS oczywiście był zrobiony?

0
  • #5 05 Gru 2016 17:51
    310artur
    Poziom 43  

Bez RAM powinien zgłosić brak/uszkodzenie RAM. Jeśli tego nie robi coś jest nie tak z płytą główną. Takie usterki ciężko naprawić. Zaleta jest taka że jak trafisz te płyt na aukcji to kupisz ją za parę złotych. Płyty z gotowców to generalnie szrot i chodzi za bezcen.
    Choć i tak trzeba rozważyć zakup całego PC (nawet tej klasy ale to zawsze cały zestaw zapasowych części) w okazyjnej cenie. Komputery tej epoki trafiają już nie raz na złom (nawet sprawne)

0
  • #6 05 Gru 2016 23:10
    kamil.tomaszewski
    Poziom 2  

Kasek21 napisał:
    Clear CMOS oczywiście był zrobiony?

Jasne że tak.

Dodano po 5 [minuty]:

310artur napisał:
    Bez RAM powinien zgłosić brak/uszkodzenie RAM. Jeśli tego nie robi coś jest nie tak z płytą główną. Takie usterki ciężko naprawić. Zaleta jest taka że jak trafisz te płyt na aukcji to kupisz ją za parę złotych. Płyty z gotowców to generalnie szrot i chodzi za bezcen.
    Choć i tak trzeba rozważyć zakup całego PC (nawet tej klasy ale to zawsze cały zestaw zapasowych części) w okazyjnej cenie. Komputery tej epoki trafiają już nie raz na złom (nawet sprawne)

Fakt tak jak myślałem, wymiana płyty głównej nieunikniona. Chciałem sprawdzić czy inni mają jakieś jeszcze pomysły. Płyta jest za 50 zł na allegro, to nie ma co kombinować, trzeba kupić.

Temat do zamknięcia.

0