Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS Esprimo - Konflikt USB?

_kasztan 04 Gru 2016 23:13 234 6
  • #1 04 Gru 2016 23:13
    _kasztan
    Poziom 6  

Witam w sklepach pracujemy na fujitsu siemens esprimo, dokładnej specfikacji nie pamiętam ale jak będzie potrzeba jutro sprawdzę.

Komputer posiada 4 porty USB z tyłu oraz 2 z przodu.

W pracy urządzeń korzystających z USB mamy:
    - drukarka atramentowa
    - drukarka etykiet
    - drukarka fiskalna
    - czytnik kodów
    - myszka
    - klawatura
    - modem wifi

Mam ogromny problem z urządzeniami, kupiłem rozdzielacz i wpiąłem do niego dwa urządzenia bo tyle mi brakuje miejsc. Cały czas wywala mi internet z urządzenia wifi. Jak pozamieniam miejscami urzadzenia w portach to coś nie działa np raz myszka raz drukarka. Co może być przyczyną? zasilacz? Podpinałem pod rozdzielacz usb z zewnętrznym zasilaniem i niewiele to pomogło.

Najczęściej obserwuję że wywala kartę sieciową (zewnętrzene wifi) jak np jest włączona drukarka.

Co mogę z tym zrobić?
    pozdrowienia

0 6
  • #2 04 Gru 2016 23:33
    młody14
    Poziom 36  

Można spróbować zakupić kontroler USB na PCI :) Drogie to nie jest, a może załatwić sprawę raz na zawsze.
    FS Esprimo - Konflikt USB?.
    Dobrze by było jakbyś podał dokładny model tego komputera, bo do komputera SFF nie będzie pasować.

0
  • #3 04 Gru 2016 23:50
    _kasztan
    Poziom 6  

tylko fujitsu esprimo to jest maleńki komputerek:)

0
  • #4 05 Gru 2016 00:11
    młody14
    Poziom 36  

Właśnie są różne wersje, szkoda ze tego nie sprecyzowałeś od razu :|
    Podaj jego DOKŁADNY model.

Są kontrolery USB low profile, czyli pasujące do "maleńkich komputerków", ale cena już taka maleńka nie jest :|
    Sprawdź sobie "PCI220USBLP" na morele.net

1
  • #5 05 Gru 2016 09:51
    _kasztan
    Poziom 6  

Ok jak będę w pracy to podam, ale jest to zasadne podejrzenie że komputer nie wydała przy tylu urządzeniach i dbija się to na karcie sieciowej?

0
  • #6 05 Gru 2016 11:31
    młody14
    Poziom 36  

Teoretycznie karta sieciowa ma największy pobór mocy z tych wszystkich urządzeń, więc tu może być problem przy podłączeniu większej liczby urządzeń.

_kasztan napisał:
    Podpinałem pod rozdzielacz usb z zewnętrznym zasilaniem i niewiele to pomogło.

Ile ma gniazd ten rozdzielacz? Możesz spróbować podłączyć mysz, klawiaturę i tą kartę sieciową do niego, a resztę normalnie do komputera.

0
  • #7 05 Gru 2016 11:54
    _kasztan
    Poziom 6  

Ma 4 gniazda.

Chyba próbowałem tak zrobić, teraz mi wszystko działa tylko przerywa połączenia tak jakby wyłączało zewnętrzną wifi dlinka i po chwili wraca. jak np się wypnie go i wepnie z powrotem to działa po chwili.

0
  Szukaj w 5mln produktów