Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Probook 250 G4- Laptop wiesza się podczas oglądania wideo

04 Gru 2016 23:45 477 3
  • Poziom 4  
    Witam, jeden problem za mną, więc teraz bierzemy się za laptopa.
    Mam laptopa HP Probook 250 G4.
    Intel Pentium 3825U grafika zintegrowana Intel HD.

Problem wygląda następująco. Nie wiedziałem czy umieścić ten temat w software czy hardware, ponieważ dotyczy albo sterownika albo grafiki. Przy jakimkolwiek zainstalowanym sterowniku graficznym, laptop wiesza się podczas oglądania wideo (rzadziej na YT, zawsze podczas rozmowy wideo na skype czy oglądania transmisji na żywo na FB).

Problem rozwiązuje całkowite odinstalowanie karty graficznej w menadżerze urządzeń, kiedy jedynym sterownikiem zostaje podstawowy sterownik VGA. Ale po takiej operacji drastycznie spada wszelka wydajność, czy to w jakichkolwiek grach czy w programach np. AutoCAD.

Próbowałem instalacji różnych wersji sterowników oraz zmiany systemu. Problem występował zarówno na 10 jak teraz na 7 Home Basic.

Wolałbym załatwić to we własnym zakresie, bo potrzebuję tego laptopa, ale w razie czego ostatecznością jest wysłanie go na gwarancję.

No, to ten... pomocy.

@edit. Proszę o przeniesienie do działu Laptopy, pomyłka

Zmieniłem tytuł na adekwatny, dodając również model laptopa.
    RADU23
  • Poziom 37  
    Możesz podać wersje sterowników które instalowałeś?
    Próbowałeś wyszukać sterownik w sieci przez menedżer urządzeń?
  • Moderator - Komputery Serwis
    imphenzer napisał:
    Proszę o przeniesienie do działu Laptopy, pomyłka

Przeniesiono.

Czy podczas "zawieszania" się laptopa występuje jakiś BSOD?
    Czy po prostu ekran "zamraża" i to wszystko?
  • Poziom 4  
    Żadnego bluescreena. To wygląda tak, że wszystko zaczyna drastycznie spowalniać łącznie z dźwiękiem który też się zawiesza, kursor też spowalnia aż przestanie się ruszać i wszystko staje w miejscu, później tylko reset jest wyjściem.
    Wszystkich sterowników nie pamiętam, bo część usunąłem. Ale ściągałem je zarówno ze strony Intela i HP. Spróbuję jeszcze raz z tymi sterownikami, ale to na spokojnie jak będę miał trochę więcej czasu, bo to trzeba uruchamiać kompa ponownie za każdym razem, a żeby zainstalować inne muszę usunąć poprzednie co też wymaga uruchomienia ponownego żeby wszystko zadziałało jak należy. No i za każdym razem proszę kumpla o rozmowę wideo bo tak najszybciej sprawdzam czy się wiesza.
    Z instalacją niektórych sterowników też się męczyłem, raz wyrzucało błędy a za drugim razem się udawało (błędy typu: "ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania" i jeszcze jakiś o sprzęcie ale to na Windzie 10, więc nie przekopiuję z historii :D).

młody14 napisał:
    Możesz podać wersje sterowników które instalowałeś?
    Próbowałeś wyszukać sterownik w sieci przez menedżer urządzeń?

Jeżeli widoczna była karta graficzna w menadżerze (a nie za każdym razem była) to przez sieć pobierał (o ile dobrze pamiętam, jeszcze to sprawdzę) najnowszy sterownik ze strony tj. 15.36.31.4414. W każdym razie z automatycznie pobranym sterownikiem problem też występuje.
    Trzy ostatnie sterowniki, które sprawdzałem:
    15.36.28.4332
    15.36.26.4294
    15.36.31.4414 (najnowsze)