Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA - Moduł regulacji ciśnienia przy kole 1, bład 4406

rahshy 05 Gru 2016 12:37 606 8
  • #1 05 Gru 2016 12:37
    rahshy
    Poziom 3  

Witam,

W MANiku TGA z 2006 r wywala blad na desce: "EBS 04406-00" i swieci się ciągle żółta kontrolka ((ABS)) po przeskanowaniu autka jest jeden stały błąd:

- Moduł regulacji ciśnienia przy kole 1;Nieprawidłowe uruchamianie zaworu wejściowego
    - Nieznany symtom usterki
    - Stały

ktoś wie może o co chodzi?

• #2 05 Gru 2016 16:43
    svavecone
    Poziom 23  

Modulator kola lewego przedniej osi ... uszkodzony . Jezeli chcesz miec potwierdzenie tej tezy .... przeloz modulatory z prawej na lewa i viceversa ....blad powinien wskazac ten sam opis lecz dla kola nr2 .
    ( znikoma lecz mozliwa przyczyna .... wilgoc w ukladzie powietrza poprzez niewymieniany wklad oosuszacza , ktora przymrozila zawor , lecz bardziej mozliwe.... to uszkodzenie czujnika cisnienia hamowania )

• #3 06 Gru 2016 13:50
    rahshy
    Poziom 3  

Witam,

przełożyłem modulator z prawego na lewa strone i dalej jest ten sam błąd... a wiec to nie wina modulatora.

Gdzie znajduje się ten czujnik ciśnienia hamowania?

Jeszcze mam coś takiego:

Gdy wcisne hamulcec

0 zmienia mi sie na 20mA, a 40 na 60mA

• #4 06 Gru 2016 18:06
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

W modulatorze. A konkretnie na płytce elektronicznej.
    Instalację do modulatora sprawdzałeś?? Zasilanie, CAN??

• #5 06 Gru 2016 18:41
    rahshy
    Poziom 3  

O to ładnie w serwisie mi powiedzieli (przez tel.) ze to są czujniki ciśnienia hamulca:

Wymieniłem oba.

Dalej pokazywało błąd...

Zrobiłem komputerem delphi opcje:

"Wykasować pamięć zabezpieczenia błędów"

i o dziwo w/w błąd znikną :) :) :)

Przejechałem się trochę po placu i wszystko super :)

Jutro kierowca będzie jechał ładować zobaczymy czy błąd nie wróci.

• #6 06 Gru 2016 19:54
    saron22

Czujniki ciśnienia hamowania znajdują się w modulatorach na płytce elektronicznej. To co pokazałeś na zdjęciu to są czujniki ciśnienia w poszczególnych obwodach powietrza czyli pokazują dokładnie to ciśnienie które widzisz na zegarach podczas jazdy

rahshy napisał:
    Zrobiłem komputerem delphi opcje:

"Wykasować pamięć zabezpieczenia błędów"

i o dziwo w/w błąd znikną :) :) :)

Przejechałem się trochę po placu i wszystko super :)

Jako kolejny krok po sprawdzeniu instalacji miałem napisać czy w komputerze, którego używasz masz możliwość skasowania błędów bezpieczeństwa. Ale jak widać Delphi też sobie z tym doskonale radzi.

• #7 06 Gru 2016 21:20
    rahshy
    Poziom 3  

Czyli nie wystarczy w "normalny" sposób usunąć błędów w MANie trzeba tez usówać w ten drugi sposób? :)

• #8 07 Gru 2016 08:20
    saron22

Zależy jakie to są błędy. Niektóre błędy idzie usunąć w "normalny" sposób a niektóre poprzez kasowanie pamięci bezpieczeństwa. Generalnie musisz sobie zapamiętać, że jak znów będziesz miał podobny problem to jedną z pierwszych rzeczy, które robisz jest usunięcie błędów bezpieczeństwa.

• #9 07 Gru 2016 10:47
    svavecone
    Poziom 23  

rahshy napisał:
    Czyli nie wystarczy w "normalny" sposób usunąć błędów w MANie trzeba tez usówać w ten drugi sposób? :)

W nie wszystkich MANach ten drugi sposob wystepuje . To dzieli sie na rodzaj EBS zastosowany w pojezdzie , starsze EBS 2... nie maja pamieci bezpieczenstwa , EBS 5 z obsluga ESP ...juz ma :) . Obydwa systemy mozna znalezc w pojazdach MAN TGA .

Skoro blad raz wyskoczyl....pojawi sie znowu . Chyba ze to kwestia przymrozkow , to zalecam zalac system powietrzny odpowiednim plynem wysokoprocentowym :) .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME