Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teka HA-830 - usunięcie zegara / elektroniki

j0nx 05 Gru 2016 13:00 1779 3
  • #1 05 Gru 2016 13:00
    j0nx
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z niedziałającą "klawiaturą" od HA-830 co powoduje, że po przerwie w dostawie prądu nie mogę uruchomić piekarnika.
    O ie wcześniej po dłuższej walce się udawało to ostatnio klawisze odmówiły posłuszeństwa.

W tym wątku skryn podaje patent na obejście problemu, a ja chciałbym pójść krok dalej i zupełnie pozbyć się elektroniki, z której i tak nie korzystam. Pytanie: czy wystarczy zmostkować dwa brązowe przewody, które wychodzą z termostatu i przełącznika funkcji, a biało-niebieski z elektroniki wpiąć do przełącznika funkcji jednocześnie izolując lub usuwając niebieski?
    Czy może trzeba podejść do tego jakoś inaczej? Z góry dzięki za ewentualną pomoc!

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Gru 2016 20:17
    Robo-technical
    Poziom 27  

hej. Sprawdź które przewody zwiera przekaźnik

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Gru 2016 20:55
    j0nx
    Poziom 2  

Poszukałem trochę i udało mi się znaleźć serwisówkę, a w niej taki schemat:

Na logikę, połączenie:
    F->J3 zasila zegar (przekaźnik)
    termostat->J6 zapewnie powoduje wyświetlenie symbolu grzałki na zegarze, gdy obwód jest zamknięty.

Oba chyba można usunąć, następnie zlikwidować połączenie A->J2, a przewód z J1 przepiąć do A. Tak bym to widział.
    Póki co nie kombinowałem tylko zmostkowałem J1 z J2, piekarnik działa ale nie wiem czy to dobry pomysł na dłuższą metę. Elektronika jest chyba
    walnięta więc mam pewne obawy nie będąc zbytnio w tym temacie...

0
  • #4 06 Mar 2018 22:13
    tAboon
    Poziom 12  

Cześć

Udało Ci się rozwiązać problem?
    U mnie po dostaniu się wody ciągle mrugają mi ikony pod zegarem, piekarnik puki co działa, ale jak braknie prądu to będzie lipa.

Sprawdzałeś czy jest dostęp do klawiszy, aby je naprawić lub w jakiś sposób zastąpić jakimś switchem?

0