Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pioneer PDP-LX5090H - wyłączył się sam, miga czerwona dioda i nie można włączyć

05 Gru 2016 13:39 1260 5
  • Poziom 2  
    Plazma Pioneer PDP-LX5090H ma już 8 lat i działała dotąd bezawaryjnie.
    Ale wczoraj w trakcie oglądania TV się sam wyłączył.
    Nie można go uruchomić z trybu Standby, ani z pilota, ani z guzika Standby na bocznym panelu sterującym.
    Miga na dole z lewej strony czarnej obudowy czerwona dioda - 8 mignięć, potem 2-3 sekundy przerwy i znowu 8 mignięć.
    Wyciągnąłem wtyczkę z gniazdka, odczekałem godzinę, po włożeniu i włączeniu TV uruchamia się na sekundę, pojawia się nawet ekran śnieżący przez ćwierć sekundy i TV się znowu wyłącza do standby, a czerwona dioda miga w sekwencjach po 8 mignięć.

Dzisiaj rano, po całonocnym odłączeniu od sieci, udało się odpalić TV na 3 minuty, po czy TV sam się wyłączył i znowu migająca czerwona dioda i znowu niemożliwość odpalenia TV z pilota. TV nie włącza się również po wyłączeniu i ponownym włączaniu guzikiem Power ON/OFF. Od razu przechodzi do trybu Standby z migającą czerwoną diodą w sekwencjach po 8 razy.

Pytanie do specjalistów, co się mogło zepsuć i kto to umie naprawić ?

Pozdrawiam
    AreckiW
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Witaj, od niedawna mam ten sam problem, czy udało Ci się zdjagnozować w czym jest problem ?
    Mój TV uruchamia się po kilkukrotnym czasem nawet kilkunastokrotnym wyjęciu i włożeniu wtyczki zasilania w tv. Jeśli przerwa od wyłączenia jest dość krótka, to tv Włącza się normalnie.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Nie dodałem, że chodzi o ten sam tv.
    pozdr
  • Poziom 2  
    Cześć, jeszcze nie wiadomo.
    Jestem już po pierwszym kontakcie z serwisem autoryzowanym.
    W poniedziałek plazma jedzie do serwisu.
  • Poziom 1  
    Witam,
    czy któryś z Was ustalił co jest i jak można naprawić try standby?
    Pozdrawiam
    Tomasz

Moderowany przez Madrik:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Poziom 12  
    Porada Jordana jak najbardziej trafna.