Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się wyłącza - Komputer losowo się wyłącza

Karcio22 05 Gru 2016 18:35 375 8
  • #1 05 Gru 2016 18:35
    Karcio22
    Poziom 4  

Witam. Od jakiegoś czasu w różnych momentach nie ważne czy przy obciążeniu czy nie czy chwile po włączeniu czy po czasie, komputer potrafi po prostu się wyłączyć nagle bez ostrzeżenia odcina zasilanie. Dotychczas robiłem testy power supply w occt i monitorowałem temperatury i napięcia. Wczoraj przy próbie odpalenia testu po ok. 5 minutach komputer się wyłączył. Żeby sprawdzić czy to nie przypadek stwierdziłem że odpale test jeszcze raz. Jak się okazało zaraz po kliknięciu ON zanim wyświetliło się okno z "kulką" komputer padł. Po ponownej próbie było to samo. Gdy odczekałem chwilę i ponowie odpaliłem test, po 2 sekundach padł. Czy to na 100% zasilacz czy może być też wina płyty? Temperatury są dobre więc nie tu droga, system też ok bo wywala nawet podczas memtestu.

0 8
  • #2 05 Gru 2016 18:40
    Dra98
    Poziom 41  

Proszę podać specyfikację wraz z modelem zasilacza.

0
  • #3 05 Gru 2016 18:55
    Karcio22
    Poziom 4  

AsRock N68C-S UCC
    Phenom II X4 840
    GeForce GTS 450
    8gb GB ram RAM
    Corsair VS450

0
  • #4 05 Gru 2016 19:11
    310artur
    Poziom 43  

Jak masz miernik możesz sprawdzić jeszcze napięcia na zasilaczu. Objaw pasuje na zadziałanie zabezpieczenia w zasilaczu (przeciążenia albo za niskie/za wysokie napięcie) a jeśli wcześniej działało to musi oznaczać usterkę zasilacza. Gwarancji jednak nikt raczej nie da choć to zdecydowanie najbardziej prawdopodobna diagnoza. Jak masz możliwość pożycz najpierw zasilacz dla testu.

0
  • #5 05 Gru 2016 19:27
    Karcio22
    Poziom 4  

Wcześniej wszystko było dobrze, od jakiegoś czasu samo nagle zaczęło się tak robić, najpierw rzadko teraz coraz częściej. Odeślę w takim razie zasilacz na gwarancję

0
  • #6 05 Gru 2016 23:29
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Karcio22 napisał:
    Odeślę w takim razie zasilacz na gwarancję

Zanim odeślesz na gwarancję, dobrze by było podstawić na próbę inny zasilacz, lub swój zasilacz sprawdzić na innym zestawie, wykonując dodatkowo pomiar napięć.
    Nie jest powiedziane że w 100% winny jest zasilacz i odsyłanie w ciemno na gwarancję nie jest dobrym rozwiązaniem.

0
  • #7 05 Gru 2016 23:44
    xoree
    Poziom 29  

Pasta świeża pod procesorem ??
    Kondensatory całe ??
    Jakieś przebarwienia na płycie a zwłaszcza w sekcji zasilania ??

0
  • #8 06 Gru 2016 06:31
    Karcio22
    Poziom 4  

Nie mam żadnego zasilacza żeby sprawdzić, płyta raczej w porządku, pasta świeża

0
  • #9 06 Gru 2016 08:18
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Karcio22 napisał:
    płyta raczej w porządku

"Raczej" to kiepska diagnoza.
    Jedyną mądrą decyzją, jest wykluczenie któregoś z podzespołów.
    Karcio22 napisał:
    Nie mam żadnego zasilacza żeby sprawdzić

RADU23 napisał:
    lub swój zasilacz sprawdzić na innym zestawie, wykonując dodatkowo pomiar napięć.

Ale oczywiście decyzja należy do ciebie, możesz wysyłać do serwisu.

0