Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gree GWH12KF jony i plazma - Co to jest i dlaczego nie zawsze się włącza?

05 Dec 2016 19:20 2883 2
  • Level 16  
    Witam
    W klimatyzatorze jest przycisk przełączający cyklicznie:
    1)---
    2)Health (jonizator powietrza)
    3)Air
    4)Air Health

Podobno to włącza jonizator albo plazmę albo oba razem.
    Czy ktoś wie co to jest w rzeczywistości?
    Co ciekawe nie zawsze daje się to włączać, po załączeniu klimy przez kilka minut nie można włączyć później można, a po dłuższym czasie znowu nie można. Ten cykl też nie zawsze się sprawdza.
    Tekst "Air" i "Healt" jest widoczny na wyświetlaczu pilota jak jest aktywny.
    Jeszcze mi klimy nie stopiło to chyba wytwarzanie plazmy nie działa :D
    Teoretycznie to może być zwykły jonizator, ale nie wiem kiedy i czy wogóle się załącza. W obudowie jest widoczny moduł chyba jonizatora.
    Teraz przy funkcji grzania nie daje się włączyć ani Air ani Health.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo

• Level 38  
    To taki elektrostatyczny jonizator powietrza, podaje wysokie napięcie na jakieś dwie płytki gdzie przelatuje powietrze, zabija zarazki, ściąga kurz, podobno poprawia "jakość" powietrza. A plazma w tym wypadku to taki skrót myślowy że chodzi o jonizację powietrza. Klasyczna plazma to zjonizowany materiał w wyniku wysokiej temperatury.
  • Level 16  
    Tylko dlaczego są tam opcje włączenia dwóch różnych działań i dlaczego nie zawsze się włączają?
    Przed zakupem myślałem, że tam jest tylko generator ujemnych jonów.
    Prawdopodobnie to jest załączanie filtru elektrostatycznego(Air) i jonizacja powietrza(Health).
    Nie widzę jednak czegoś takiego jak dwie siatki o różnych potencjałach, które by np. zbierały kurz. I dlaczego to raz się da włączyć a raz nie.