Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gree GWH12KF jony i plazma - Co to jest i dlaczego nie zawsze się włącza?

lopiola 05 Gru 2016 19:20 843 2
  • #1 05 Gru 2016 19:20
    lopiola
    Poziom 14  

Witam
    W klimatyzatorze jest przycisk przełączający cyklicznie:
    1)---
    2)Health (jonizator powietrza)
    3)Air
    4)Air Health

Podobno to włącza jonizator albo plazmę albo oba razem.
    Czy ktoś wie co to jest w rzeczywistości?
    Co ciekawe nie zawsze daje się to włączać, po załączeniu klimy przez kilka minut nie można włączyć później można, a po dłuższym czasie znowu nie można. Ten cykl też nie zawsze się sprawdza.
    Tekst "Air" i "Healt" jest widoczny na wyświetlaczu pilota jak jest aktywny.
    Jeszcze mi klimy nie stopiło to chyba wytwarzanie plazmy nie działa :D
    Teoretycznie to może być zwykły jonizator, ale nie wiem kiedy i czy wogóle się załącza. W obudowie jest widoczny moduł chyba jonizatora.
    Teraz przy funkcji grzania nie daje się włączyć ani Air ani Health.

• #2 08 Gru 2016 09:45
    Chris_W
    Poziom 36  

To taki elektrostatyczny jonizator powietrza, podaje wysokie napięcie na jakieś dwie płytki gdzie przelatuje powietrze, zabija zarazki, ściąga kurz, podobno poprawia "jakość" powietrza. A plazma w tym wypadku to taki skrót myślowy że chodzi o jonizację powietrza. Klasyczna plazma to zjonizowany materiał w wyniku wysokiej temperatury.

• #3 08 Gru 2016 13:08
    lopiola
    Poziom 14  

Tylko dlaczego są tam opcje włączenia dwóch różnych działań i dlaczego nie zawsze się włączają?
    Przed zakupem myślałem, że tam jest tylko generator ujemnych jonów.
    Prawdopodobnie to jest załączanie filtru elektrostatycznego(Air) i jonizacja powietrza(Health).
    Nie widzę jednak czegoś takiego jak dwie siatki o różnych potencjałach, które by np. zbierały kurz. I dlaczego to raz się da włączyć a raz nie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME