Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens KI30E440 - lodówka mrozi non-stop i osiąga kosmicznie niskie temperatury

05 Gru 2016 21:07 1656 3
 • Poziom 12  
  Coś dziwnego stało się z lodówką Siemens KI30E440. Najpierw włączył się alarm za wysokiej temperatury i generalnie w lodówce zrobiło się ciepło. Pomogło rozmrożenie, solidne umycie itd. Ale teraz stan jest odwrotny, lodówka non-stop ma włączony tryb super i agregat chodzi cały czas. W zamrażalce temperatura wg wyświetlacza spada do prawie -40 stopni (w lodówce jest prawidłowa 2 stopnie). I sądząc po tym jak zmroziła świeżo włożone rzeczy do zamrażalnika, to myślę, że to jest prawidłowo wyświetlana temperatura. Wg instrukcji naciśnięcie przycisku Super, powinno włączać i wyłączać tryb super (ciągłego chłodzenia), ale lodówka to ignoruje. Ewentualnie wg instrukcji po ok. dobie ten tryb powinien się sam wyłączyć. Problem w tym, że lodówka chodzi już non-stop 2.5 doby i cały czas świeci się kontrolka trybu super. Próbowaliśmy ją nawet wyłączyć na jakiś czas z prądu, ale nie pomaga (znów włącza się w trybie super).

  Dodam, że jest to lodówka do zabudowy, więc zanim zacznę w niej grzebać wolałbym wiedzieć co i jak sprawdzać dokładnie.

  Pytania:
  1) Co może być zepsute i jak to sprawdzić?
  2) Jak w tym modelu można się dobrać do elektroniki sterującej, by czegoś nie uszkodzić?
  3) Czy ten sam czujnik temperatury jest używany do wyświetlania danych na wyświetlaczu i sterowania agregatem (na logikę powinien, ale może jest inaczej, szczególnie, że Niemcy lubią komplikować wszystko)?
  4) Czy warto wzywać serwis Siemensa czy też koszty będą kosmiczne? Ewentualnie czy znacie w Trójmieście dobry serwis alternatywny?
  5) Czy ktoś ma może schemat tej lodówki, ewentualnie podobnego modelu?

  Dziękuję. :)
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Sprawdź, czy przy tym myciu nie uszkodziłeś czujnika temperatury albo jego przewodu wewnątrz komory.
 • Poziom 12  
  Ale czy to, że wyświetlacz prawidłowo pokazuje temperaturę (albo przynajmniej tak się wydaje), nie wyklucza raczej uszkodzenia czujnika temperatury? Dodatkowo, dlaczego nie można wyłączyć trybu super?

  W którym miejscu jest czujnik temperatury w Siemensach? (Niestety na lodówkach się nie znam. :( )
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Nie powiem ci bo nie znam tego modelu. W niektórych jest kilka czujników. Jeśli przypadkowo uszkodziłeś to musi być gdzieś w komorze. Nie wiem czy w tym modelu jest też wentylator który dmucha zimnym z zamrażarki do komory lodówki. Ten wentylator też może być przyczyna takiego zachowania - nawet prędzej chyba ten wentylator niż czujnik.