Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 7 - Zniknęły ikony na pulpicie.

05 Gru 2016 21:33 2286 8
  • Poziom 31  
    Witam, coś mi się zepsuło i ikony na pulpicie poznikały. Tylko w sumie sam nie wiem co, bo nic takiego nie robiłem, żeby zepsuć. Zwyczajnie przeglądałem internet. Nagle dysk zaczął coś chrobotać i nie było widać końca, więc zresetowałem komputer, przez polecenie restartu w menu START. Windows ładnie się pozamykał i uruchomił ponownie.

I tutaj nie wiem co mu odwaliło, po ponownym uruchomieniu pulpit wygląda tak:

Windows 7 - Zniknęły ikony na pulpicie.

Uzupełniając, ikonki jak widać są jakieś, ale te co widać, to tylko ułamek z tego co na pulpicie było. Miałem tutaj masę plików tekstowych, muzycznych i zdjęć. Jak widać, nie jest to problem sprzętowy, gdyż na pasku zadań, również ikony są jakby ich nie było, chociaż programy uruchamiają się poprawnie.

Z tego co mi system podpowiada, jest problem z plikiem desktop w lokalizacji C:\Windows\System32\ config\systemprofile\desktop

Problem w tym, że żadnego takiego pliku tam nie ma ( a domyślam się, że być powienien ), a sam też w tej lokalizacji nic nie grzebałem.

Sprawdziłem:

HDD - Zdrowy
    Wpisy rejestru moim zdaniem ok.
    Za chwilę przeskanuję jeszcze MBAM'em i ADWCleaner.

Ktoś ma pomysł co się wysypało ?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To lokalizacja profilu tymczasowego.

Utworz nowe konto i zgraj na nie dane z uszkodzonego (z C:\Users\twojanazwakonta\)
  • Poziom 31  
    Ok, utworzyłem już nowe konto, właśnie zgrywam sobie z niego dane.

Problem na tym koncie występuje również z Gadżetami pulpitu. Myślisz, że na nowym koncie problemu nie będzie ? Czy to jednak coś poważniejszego ?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Dysk jest ok. SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.
  • Poziom 31  
    RADU23 napisał:
    Dysk jest ok. SMART nie komunikuje niczego niepokojącego.

Pisałem, że sprawdzałem, ale kolega Kolobos i tak chciał zobaczyć, to wstawiłem :D

Problem już rozwiązany. Dzięki za podpowiedzi.
  • Poziom 31  
    Kolobos napisał:
    To lokalizacja profilu tymczasowego.

Utworz nowe konto i zgraj na nie dane z uszkodzonego (z C:\Users\twojanazwakonta\)