Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr aktywny do subwoofera

Khanu 05 Gru 2016 23:53 570 0
  • #1 05 Gru 2016 23:53
    Khanu
    Poziom 8  

Dzień dobry posiadam wzmacniacz na układzie tda7294 100W mono oraz wzmacniacz na układzie tda2030 stereo i przedwzmacniacz na tda1524a. I teraz mam problem bo przed wzmacniacz niby filtruje niskie tony ale ich zbytnio nie wzmacnia, więc zakupiłem płytkę do filtra aktywnego na stronie avt.pl .Już ją z montowałem i jest gotowa do działania. Ale jest problem z podłączeniem ogólnie jestem zielony w te kocki i nie wiem czy filtr ma być przed wzmacniaczem czy za wzmacniaczem chodzi o tda7294 100W mono ? A i jeszcze jedno pytanie mam zlutowałem dwa wskaźniki wysterowania i też mam problem z podłączem gdy je do bezpośrednio podłączam do telefonu to pierwsze lampki zapalały się dopiero przy 50% mocy sygnału, i czy mogę je zamontować za przedwzmacniaczem czy się nie spalą ?. Tu macie wszystkie schematy. Filtr aktywny do subwoofera Filtr aktywny do subwoofera Filtr aktywny do subwoofera Filtr aktywny do subwoofera
    I jeszcze jeden problem nie wiem czy to złe potencjometry są w tym przedwzmacniaczu ale balans nie działa tak jak powinien chodzi o to że nie ma pozycji środkowej, nie grają dwa kanały naraz w lewej skrajnej pozycji gra jeden kanał w prawej gra drugi a na środku żaden. Chyba jest to wina potencjometru bo są to chyba logarytmiczne a powinny być liniowe, ale nie wiem bo na schemacie nic nie jest opisane na płytce również.

0 0