Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 1320 - zerwana folia po wymianie

borg18 06 Dec 2016 00:08 1017 7
 • #1
  borg18
  Level 13  
  Dziwny przypadek, nie wiem czy coś źle zrobilem czy jak.... wymienilem folie na nową... oczywiscie nasmarowalem olejem do fuserów od spody a zeby sie ladnie kręciła... nie minęły 2 miesiące a tu folia zeszła na jedna stronę, przez co została rozerwana... nie wiem czy to wina słabej folli, czy może drukarka jakoś krzywo stala slizgając folie w jedna ze stron co poskutkowalo w koncu jej rozerwaniem, a moze olej, smar zly? w sumie po zdjęciu smar prawie brązowy i bardzo lepki... chyba nie powinien taki byc... moze za duża temperatura? HP 1320 - zerwana folia po wymianie
 • #2
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Może być wina wytartych ślizgaczy w dociskowym.
 • #3
  endriuf
  Printers specialist
  Ila ta folia kosztowała? Jakiego smaru użyłeś? Czy wałek dociskowy nie jest skręcony (widać czasami coś takiego na jego powierzchni).
 • #5
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Po pierwsze HP nie sprzedaje smaru. Może to być przez smar. Najlepszy smar to Oryginalny Canon ale występuje tylko w tubach 20g.
 • #6
  borg18
  Level 13  
  a widzisz, to coś mnie oszukali.... nic posmaruje innym i bede czekal.... bo nic innego do glowy mi nie przychodzi
 • Helpful post
  #7
  gosp
  Printers specialist
  Witam

  Łożyska (panewki) łatwo sprawdzić - po założeniu folii przekręć parokrotnie koło zębate, jeśli folia będzie miała tendencję do przesuwania się do lewej bądź prawej krawędzi i opierania się o ograniczenie w trakcie wykonywania obrotów, to usterka nastąpi ponownie w niedługim czasie - niestety aby profesjonalnie wykonać tą naprawę poza smarem należy wymienić panewki na oryginalne (zamienniki szybciej się wycierają oraz mają często różnice w kształcie nie pozwalające na precyzyjne osadzenia wałka) oraz jak wspomniano sprawdzić stan wałka dociskowego i ewentualnie go wymienić - wałek powinien być dokładnie odtłuszczony , tak samo jak zewnętrzna powierzchnia folii.

  Pozdrawiam
  GOSP
 • #8
  borg18
  Level 13  
  panewki były winne... ;)