Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW e39 97r, 2.0 benzyna - silnik się grzeje a chłodnica zimna

automar91 06 Dec 2016 00:53 2739 4
    automar91
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z BMW, który polega na tym, że silnik się grzeje a chłodnica zimna.
    Zauważyłem, że po odkręceniu odpowietrzników w króćcu od termostatu jest pusto, płyn nie wypływa .
    Gdy zaleję chłodnicę to silnik nic nie wciąga a płyn w zbiorniku jest zimny.
    Dzieje się tak jakby chodnica nie była podłączona do silnika.
    Termostat i pompa sprawne.
    Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.

Moderated By CameR:

Poprawiłem pisownię
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

szymon198312
    Level 30  
    Jakby termostat był sprawny to by puszczał na chlodnice wiec chyba tam coś jest na rzeczy
    marcin_wr
    Level 21  
    automar91 wrote:
    pompa sprawne

Jak sprawdzałeś pompę? Wizualnie może być ok, ale często jeśli miała plastikowy wirnik to "obkręcała się" na wałku i nie chciała pompować.Pomijam rozwalony wirnik bo to byś widział.
    sebap
    Level 41  
    Pompa na 99%. W tych silnikach nie wymienia się rozrządu więc o wymianie pompy wody nikt nie myśli, mimo, że jej wymiana jest bardzo prosta.
    kwiatek73
    Level 11  
    Jeśli po odkręceniu korka zbiorniczka masz przelew (cienlki wąż przy korku)to pompa pracuje).Jeśli nie jest on jednostajny a przemienny z powietrzem to kwestja odpowietrzenia .

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych.