Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silniki Direct Drive w pralkach LG - czy na pewno takie dobre?

06 Dec 2016 09:34 8037 9
  • [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    Wymieniałem łożyska w takiej pralce bez problemu. Silnik nie stanowi żadnej przeszkody. W ogóle firma LG podobnie jak Samsung, buduje przejrzyste pralki i łatwe w naprawach mechanicznych. 10 -cio letnia gwarancja na silnik, to tylko tani chwyt reklamowy, chociaż w porównaniu np z byle jakością silników BOSCH czy SIEMENS to jest argument.
  • Level 33  
    Pytasz dość ogólnie. Nie każdy model wygląda tak samo ale zasadnicza kwestia jest taka, że po odkręceniu śruby centralnej trzeba wyjąć wirnik silnika i potem odkręcić 3 śruby mocujące stojan. Stojan na wtyczce. Ogólnie nie trzeba stojana odkręcać do wymiany łożysk. Taka jest zasadnicza różnica ale nie powoduje to istotnych komplikacji. Nie wiem jaka jest tendencja w najnowszych modelach, ale starsze miały rozbieralny zbiornik. Trzeba wyjąć cały zespół piorący i rozpołowić zbiornik. Jest albo skręcany albo na klamry. W każdym razie nie trzeba ciąć. Ogólnie każda rzecz się perfekcyjnie odkręca, każda śrubka jest starannie wykonana i pasuje w swoje miejsce czego nie można powiedzieć o europejskich konstrukcjach.
  • Level 6  
    Direct Drive - 10 lat gwarancji na silnik - to prawda. Faktycznie w testach wytrzymuje 15-16 lat. Pralki nie będzie a silnik dalej będzie hulał! Silnik w LG to stator + rotor, gwarancja nie obejmuje łożyska, a jego wymiana nie wymaga wymiany statora i rotora.
  • Level 33  
    Sam silnik jest prawie niezniszczalny, jednak trzeba pamiętać, że działa tylko w zestawieniu z modułem elektronicznym. Z trwałością tegoż bywa różnie. Jednak awarie modułu direct drive nie są częste. LG to ogólnie trwała i tania marka jak na dzisiejsze standardy.
  • Level 9  
    jaszczur1111 wrote:
    Wymieniałem łożyska w takiej pralce bez problemu. Silnik nie stanowi żadnej przeszkody. W ogóle firma LG podobnie jak Samsung, buduje przejrzyste pralki i łatwe w naprawach mechanicznych..

Ile mogła mieć ta pralka, w której wymieniałeś łożyska ? Bo te indukcyjne silniki to chyba stosunkowo nowe są......
  • Level 33  
    Patent wcale nie jest taki nowy, chyba już będzie ok. 15 lat. Ta co robiłem, miała na oko 5-8 lat.
  • Level 23  
    Kruger503 wrote:
    Ile mogła mieć ta pralka, w której wymieniałeś łożyska ? Bo te indukcyjne silniki to chyba stosunkowo nowe są......

Silnik indukcyjny wynalazł w 1887 roku Nikola Tesla, więc już taka nowość to nie jest ;)
  • Level 9  
    PanAGD wrote:
    Silnik indukcyjny wynalazł w 1887 roku Nikola Tesla, więc już taka nowość to nie jest ;)

Ok, ale chyba wtedy jeszcze nie był stosowany w pralkach automatycznych firmy LG...... ;) Jak się mylę to mnie popraw :)