Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Srzynia biegów AGROSHIFT - Lamborghini Formula Same Antares Hurlimann i inne

nasu 06 Gru 2016 12:56 4506 4
  • #1 06 Gru 2016 12:56
    nasu
    Poziom 19  

Skrzynia 6 x3 x3-pod obciążeniem z rewersem mechanicznym (54+54), z sprzęgłem suchym 1999 rok Jak się do niej dobrać??

1. Jak wymienić synchronizatory rewersu czasem zgrzyta. Jak tam się dostać?

2. Półbiegi nie ślizgają się, ale z zającem problem szarpie przy zmianie tak jakby jakiś luz i czasem hałasuje szumi dość głośno czasem coś zarzęzi boję się jeździć, używam tylko żółw i ślimak, ale w transporcie piłować żółwia jak można 40km/ha,. Na innych w porządku cicho i płynnie. Jak tam się dostać by ocenić, co może być?. By się dostać do agroshift wystarczy rozjechać pomiędzy obudowa sprzęgła i skrzynią czy też most trzeba odkręcać??

3. Pompa od hydrauliki sterowniczej, na wolnych obrotach jak ciepły ciężko kręcić kierownicą, kontrolka jeszcze się nie zaświeca, czy taka np. za 430zl Caproni może być?

Z EHR , data monitor, SBA, ogrzewanie elektryczne, przedni PTO (wom) jakoś sobie poradziłem.

Może ktoś udostępnić książkę serwisową??? Mam workshop manuals do Dorado Agroplus Agrocompact instrukcję pl Silver
    Srzynia biegów AGROSHIFT - Lamborghini Formula Same Antares Hurlimann i inne Srzynia biegów AGROSHIFT - Lamborghini Formula Same Antares Hurlimann i inne Srzynia biegów AGROSHIFT - Lamborghini Formula Same Antares Hurlimann i inne Srzynia biegów AGROSHIFT - Lamborghini Formula Same Antares Hurlimann i inne

0 4
  • #2 06 Gru 2016 14:48
    wal-ker
    Poziom 31  

To skrzynia typu triplex czyli z trzystopniową przekladnią planetarną (własciwie dwustopniowa plus bezposrednio zblokowane wejscie- wyjscie czyli 1 do1).Skrzynia montowana na południu europy włochy /szwajcaria.Ja ja znam z ciągnikow Landini, tam nazywana jest Powersix. Problen jest z biegami bezposrednimi (zajac) i ze wstecznym. Sa to dwa podzespoły zmontowane bezposrednio jeden za drugim wiec przyczyna pewnie wspolna.
    Rozpołowić ciagnik.Odkręcic pokrywe przednią w skrzyni(ta przez ktorą przechodzi wałek sprzegłowy.Wyjąc cały triplex(przekladnie planetarną). Rozkręcic korpus skrzyni jak na zdjęciu.Przez górny otwor ten blizej obudowy sprzegła zwolnic zabezpieczenie pierscieniowe łożyska rewersora i wyjąc cały jego zespół 324/328(wczesniej przez ten otwór wyjmujemy widełki).

0
  • #4 06 Gru 2016 16:21
    wal-ker
    Poziom 31  

Tak nagmatwałeś że sie pogubiłem.Nie możesz miec skrzyni z Twojego rys.Tak czy inaczej rozbiórka tak jak pisałem po oddzieleniu sekcji skrzyni.
    Może podaj numer typu skrzyni to sie znajdzie serwisowka.

0
  • #5 06 Gru 2016 16:37
    nasu
    Poziom 19  

W starszych modelach był SYNCRO POWER
    Wiem, że rozbiórka tylko nie chcę za dużo rozebrać i w złym miejscu
    Typ skrzyni AGROSHIFT 54+54 rewers mechaniczny synchronizowany 1999rok?? Silver miał również taka skrzynię jak wynika z jego instrukcji
    W między czasie popatrzyłem na agro-plus.com.pl np tarczki i pierścienie synchronizatora pasują do większości modeli z grupy SDF
    Niby do Formula jakaś uszczelka

0