Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus x200m - Laptop Nie wykrywa karty Wi-Fi

06 Dec 2016 15:24 1377 2
  • Level 4  
    Witam

Posiadam laptop Asus X200M , Windows 10 .
    Pewnego to dnia przestał działać internet po Wi-Fi . Po wybudzeniu z stanu czuwania znikła ikonka stanu sieci.
    Po zresetowaniu komputera stan taki sam. Zero śladu po karcie w menedżerze , w urządzeniach bezprzewodowych tylko BT .
    Ściągnąłem sterowniki ( 2 rodzaje) , przy instalacji wywalało błąd , że nie ma w ogóle takiego urządzenia w komputerze, mimo wszystko pociągnąłem instalacje dalej. Po restarcie dalej nic. Po kolejnym sieć się pojawiła , internet śmigał.
    Po kolejnym powstaniu z czuwania znowu nie ma sieci i tak do teraz.
    Zrobiłem powrót do czystego sytemu (włącznie z wywaleniem konfiguracji itd. itp.) - nic nie pomogło.
    Dodam , że laptop nie posiada "twardego" wyłącznika sieci jak to bywało w starszych modelach. Jest tylko tryb samolotowy (funkcyjny+F2) na co reaguje dioda od wifi - która po włączeniu tego trybu gaśnie - po wyłączeniu zaświeca się tak jakby karta się załączała .
    Niestety nigdzie w systemie nie ma po niej śladu.
    Dołączam screeny z menedżera.
    Czy ktoś ma jakieś sugestie? Mam jeszcze gwarancje , ale jeśli to sprawa sterowników/konfiguracji to bez sensu oddawać gdzieś komputer i czekać miesiąc albo i dłużej. Asus x200m - Laptop Nie wykrywa karty Wi-Fi
    Z góry dziękuję za pomoc i porady
    Pozdrawiam

-------
    teraz uruchomiłem komputer i Wi-Fi działa , załączam screena Asus x200m - Laptop Nie wykrywa karty Wi-Fi
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Najlepiej byłoby sprawdzić na jakimś LiveCD czy objawy są takie same.
    Aby wyeliminować błąd związany z wybudzaniem systemu wyłącz usypianie, sam też staraj się przez jakiś czas nie usypiać systemu, jedynie całkowicie wyłączać komputer. Potestuj tak przez jakiś czas i daj znać, jak zachowuje się wifi.
  • Level 8  
    Lucky85 wrote:
    Witam

Posiadam laptop Asus X200M , Windows 10 .
    Pewnego to dnia przestał działać internet po Wi-Fi . Po wybudzeniu z stanu czuwania znikła ikonka stanu sieci.
    Po zresetowaniu komputera stan taki sam. Zero śladu po karcie w menedżerze , w urządzeniach bezprzewodowych tylko BT .
    Ściągnąłem sterowniki ( 2 rodzaje) , przy instalacji wywalało błąd , że nie ma w ogóle takiego urządzenia w komputerze, mimo wszystko pociągnąłem instalacje dalej. Po restarcie dalej nic. Po kolejnym sieć się pojawiła , internet śmigał.
    Po kolejnym powstaniu z czuwania znowu nie ma sieci i tak do teraz.
    Zrobiłem powrót do czystego sytemu (włącznie z wywaleniem konfiguracji itd. itp.) - nic nie pomogło.
    Dodam , że laptop nie posiada "twardego" wyłącznika sieci jak to bywało w starszych modelach. Jest tylko tryb samolotowy (funkcyjny+F2) na co reaguje dioda od wifi - która po włączeniu tego trybu gaśnie - po wyłączeniu zaświeca się tak jakby karta się załączała .
    Niestety nigdzie w systemie nie ma po niej śladu.
    Dołączam screeny z menedżera.
    Czy ktoś ma jakieś sugestie? Mam jeszcze gwarancje , ale jeśli to sprawa sterowników/konfiguracji to bez sensu oddawać gdzieś komputer i czekać miesiąc albo i dłużej. Asus x200m - Laptop Nie wykrywa karty Wi-Fi
    Z góry dziękuję za pomoc i porady
    Pozdrawiam

Witam,
    Mam to samo. Jakiś czas było O.K. teraz znowu nie widzi karty. Czy rozwiązałeś problem ?
    Pozdrawiam
    Andrzej
    -------
    teraz uruchomiłem komputer i Wi-Fi działa , załączam screena Asus x200m - Laptop Nie wykrywa karty Wi-Fi