Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUMVISION 5.1 - Nagłe buczenie w głośnikach

06 Gru 2016 16:49 465 3
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Od ponad roku czasu używam głośników SUMVISION ( https://www.amazon.co.uk/Sumvision-SURROUND-T...1481038841&sr=8-4&keywords=sumvision+speakers ), wraz z adapterem ( https://www.amazon.co.uk/Digital-Adapter-Deco...coding=UTF8&psc=1&refRID=E690XT7D09CJT7DSKRMS ). Wszystko było i jest pięknie podłączone do laptopa (kabel jack-jack) i do PS4 (optyczny), z efektem głośników 5.1.
    Niestety od paru dni pojawiło się buczenie w głośnikach - wszystkich pięciu. Buczy gdy ustawiam na PS4, buczy też gdy przestawiam w adapterze na laptopa. Co ciekawe, nie buczy gdy uruchamiam bluetooth - gra muzyka czysto bez buczenia.
    Co się nagle mogło stać? Podejrzewam, że stało się to gdy zostawiłem moją młodszą siostre w domu i ta nie wiedziała jak włączyć muzyke z laptopa (jak przestawić adapter z PS4 na laptopa) i coś mogła pokombinować. Sprawdziłem jednak wszystkie kable, były i są podłączone tak jak wcześniej i nie mam zielonego pojęcia skąd te buczenie nagle sie pojawiło.
    Jakieś sugestie od speców? Z góry dzięki!
  • Poziom 43  
    Junishi napisał:

Co się nagle mogło stać? Podejrzewam, że stało się to gdy zostawiłem moją młodszą siostre w domu

Nie zganiaj na kogoś, tym bardziej na młodszych krewnych :D
    Sprawdziłeś kable połączeniowe, może masa się urwała ?
  • Poziom 7  
    kokapetyl napisał:
    Junishi napisał:

Co się nagle mogło stać? Podejrzewam, że stało się to gdy zostawiłem moją młodszą siostre w domu

Nie zganiaj na kogoś, tym bardziej na młodszych krewnych :D
    Sprawdziłeś kable połączeniowe, może masa się urwała ?

Po prostu kiedy dostrzegłem że buczy, dzień wcześniej próbowała włączyć muzyke i znalazłem odłączony kabel optyczny od PS4 więc coś kombinowała przy kablach :D.

Wzrokowo obejrzałem wszystkie kable, odłączałem/podłączałem zasilanie od głośników/adaptera i nic nie dało. Masz na myśli jakiś konkretny kabel? Zanim napisałem temat oczywiście przeszukałem forum i dostrzegłem coś o braku uziemienia. Tylko niestety - przepraszam za to - ale jestem laikiem (mimo że syn elektryka i pracowałem troche jako pomocnik :P no i za młodu lubiłem grzebać w moim PC) i nie do końca wiem gdzie tego szukać lub jak sprawdzić.
  • Poziom 43  
    Junishi napisał:
    przeszukałem forum i dostrzegłem coś o braku uziemienia

Chyba to nie dotyczy Twojego problemu (uziemienie- chodziło czy sprzęt jest podłączony do instalacji zasilającej z uziemieniem) Jako pomocnik elektryka i w dodatku wychowany przez elektryka, powinieneś to już sam skumać. :D
    Kabli połączeniowych optycznie nie sprawdzisz, najlepsza metoda to zastosować inne, lub pomierzyć przejścia pomiędzy wtyczkami ((kabel jack-jack)
    Jak ten kabel odłączysz, to z PS4 też buczy ?