Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór języka programowania do systemu telemetrycznego, opartego na Raspberry Pi

PitreC91 06 Dec 2016 18:01 1098 3
    PitreC91
    Level 12  
    Witam, chciałbym zapytać Szanowne Grono Forumowiczów o kilka rzeczy, ze względu na to, że przekopałem Internet i polski i angielski - niestety konkretnych odpowiedzi na moje pytania nie otrzymałem. Oto mała lista zrobiona dość dawno:
    1). Jaki język programowania polecacie do systemu telemetrycznego, który prezentuje przykładowo temperaturę na stronie WWW oraz na ekranie RPi?
    2). Czy jest możliwość (ewentualna) spięcia Pythona z menedżerem okien oraz stroną WWW (DDNS jest mi znane pytanie czy jest to najlepsza opcja)?
    3). Ewentualnie, które środowisko graficzne polecicie do Pythona?
    4). Na początek urządzenie ma monitorować np. temperaturę i sterować stacją przekaźnikową.

OCZYWIŚCIE - tylko system Raspbian - nie podoba mi się Microsoft Windows 10 IoT.
    Zapewne jeszcze kilka pytań pojawi się później. Na życzenie schemat ideowy dorzucę. :-)

Pozdrawiam,
    Piotrek.
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
    Zdzicho
    Level 24  
    Zapoznaj się z DOMOTICZEM i masz gotowe rozwiązanie.
    PitreC91
    Level 12  
    Witam, ciekawe rozwiązanie, o którym pomyślę w przyszłości. Zależy mi na własnym, autorskim rozwiązaniu. Domoticza myślę, że wykorzystam w przyszłym roku. :-)
    namok
    Level 25  
    PitreC91 wrote:
    Zależy mi na własnym, autorskim rozwiązaniu. Domoticza myślę, że wykorzystam w przyszłym roku. :-)
    To bierz pythona. Na upartego nawet serwer www zrobisz w oparciu o jego biblioteki.