Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Privileg Sensation 9315 - Program rusza i pralka staje

stiff12 06 Dec 2016 20:01 996 5
 • #2
  Lodxx
  Home appliances specialist
  Normalnie wiruje?Sprawdź prądniczkę tacho,grzałkę ewentualnie ale wtedy są inne objawy.
 • #3
  stiff12
  Level 22  
  Jak dokładnie sprawdzić tacho? Powinno wytwarzać napięcie podczas obrotu, prawda?
 • #5
  stiff12
  Level 22  
  Sprawdziłem grzałkę, ma 27Ω i nie ma przebicia do masy. Moduł sprawdzone części i przekaźniki są ok. Wodę można odpompować i pompka sprawna, chociaż są tam dwie. Jedna z wężem idzie do kołnierza pralki od góry jakby od przelewu. Druga jest przy filtrze wody spustowej (tej nie sprawdzałem bo wodę wylewa bez problemu).

  Po załączeniu dowolnego programu wodę pobiera tak jak trzeba, dwa trzy ruchy spokojne prania i nagle szybkie obroty i stoi. Zainteresowała mnie też pompka, jakby cicho chodziła podczas uruchamiania prania.
  Zdjęcia silnika bez danych, bo nic nie ma na niej. Cienkie żółte kabelki od tacho sprawdziłem (ok 170Ω i po zakręceniu silnikiem ręcznie pojawia się jakieś niewielkie napięcie ok 0,5 V). Panel taki jak w tym poście: Link Co można jeszcze sprawdzić?
  Pralka Privileg Sensation 9315 - Program rusza i pralka staje Pralka Privileg Sensation 9315 - Program rusza i pralka staje
 • #6
  stiff12
  Level 22  
  Pralka posiada drugą pompkę tzw. obiegową w trakcie prania. Problemem był magnes silnika głównego, wykręcil się z ośki silnika. Po skręceniu i dobicia cewki pralka działa bez zarzutu. Pozdrawiam i zamykam.