Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału dvb-t- instalacja multiswitch

06 Gru 2016 23:16 1647 7
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z sygnałem z telewizji naziemnej ( nadajnik Ślęża) moja lokalizacja Środa Śląska. W mojej instalacji korzystam z multiswitcha 5/6 , anteny Sat 80 konwertera quatro oraz anteny kierunkowej aktywnej ze wzmacniaczem Telmor Digit potocznie zwanej płetwa rekina.
    Na czym polega problem. Wszystko dobrze działa sygnał sat na gniazdku jest ok. Sygnał z Dvbt przy antenie na mierniku Digitsat premium pcm -1200 jakość 90 moc 90 %. Niestety kiedy podłączam pod multiswitcha (opticum) antenę DVB-t sygnał na gniazdu nie ma. Jednak kiedy pod tego samego multiswitcha podłączam antenę 1/2 siatki która znajduję się na strychu sygnał jest znakomity. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?Przesterowanie? Jaką antenę zamontować na dachu skoro płetwa rekina nie działa? czy może zostawić tak jak jest na strychu 1/2 siatki? Dodam , że kiedy przestawiłem płetwę rekina z dachu na strych złapało część kanałów( 25 kanały) ale 55 i 58 już nie znalazło.Pozdrawiam

Dodano po 26 [minuty]:

Dodam , że gniazdka końcowe są stare , mają około 6-8 lat.

Dodano po 18 [minuty]:

Jakieś pomysły?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    A zasilanie wzmacniacza w antenie jest prawidłowe?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    [quote="mihal2002"]
    DanielloMonter napisał:
    Jakieś pomysły?

Fachowiec a nie amator.[/quote
    Dużo mi ta odpowiedź pomogła.

Dodano po 1 [minuty]:

Yrecki napisał:
    Myślę, że tak skoro jest to oryginalny zasilacz w zestawie.

Moderowany przez telesat1:

Następne będzie ostrzeżenie.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 5  
    mihal2002 napisał:
    DanielloMonter napisał:
    Yrecki napisał:
    Myślę, że tak skoro jest to oryginalny zasilacz w zestawie.

Z takim podejściem to nigdy nie zadziała.

Próbowałem z zasilaczem który ma regulowane napięcie. Nie pomogło. Odległość od nadajnika DVB-T ,, Ślęża" wynosi 34 km.
    Multiswitch opticum 5/6 . Dodam, że ustawiałem tą samą antenę Telmor na dachu bloku ( wysokość około 13 metrów + podwyższenie terenu) w odległości 100 m bliższej do nadajnika niż obecnie i działało. Miejsce w którym teraz walczę z anteną jest niżej i działa tylko 1/2 siatki na strychu z zasilaczem 12v.