Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telekom - Podłączenie gniazdka telefoniczneko - Telekom (Niemcy)

tymek1988a 06 Gru 2016 22:55 561 3
  • #1 06 Gru 2016 22:55
    tymek1988a
    Poziom 3  

Witam!

Chciałbym podłączyć gniazdko telefoniczne (DSL) od Telekomu (w Niemczech) i w związku z tym potrzebuję pomocy.
    Mam nadzieję, że ktos mi tutaj pomoze rozwiązać ten problem, a raczej, po prostu, wytłumaczyć jak i gdzie, oraz, które kable podłączyć.

W załączniku dodałem dwa zdjęcia: pierwsze z dwoma gniazdkami, które posiadam, drugie z kablami wystającymi z puszki.

Z góry dziękuję za pomoc!

0 3
  • #2 06 Gru 2016 23:13
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Na gniazdku masz wszystko opisane- la, lb. ( obok śrubek..).Sygnał masz tylko na dwóch drutach, Podłacz je do la i lb. Do tego potrzebny jeszcze splitter. No i specjalne kable niemieckie z wtykami.... W gnieżdzie środku jest telefon, po bokach dla faxu i sekretarki.
    Jak nie wiesz jak znależć sygnal i jak dalej podłaczać to nie kombinuj ale fachowca zawołaj. Lub obejrzyj instrukcje do routera. Obrazki tam są...

0
  • #3 06 Gru 2016 23:21
    tymek1988a
    Poziom 3  

Wszystkie kable mam, chodzi o to, że w pokoju był remont i gniazdko zostało odłączone - wcześniej było na długim kablu, luźno, teraz na tip-top ma być juz w ścianie.
    Otwory są oznaczone na gniazku, ale który kolor mam podłączyć do ktorego otworu? Tylko tego potrzebuję.

Dzięki za odpowiedź!

1