Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do zestawu Yamaha NSP40

dorochet 07 Gru 2016 00:51 750 7
  • #1 07 Gru 2016 00:51
    dorochet
    Poziom 6  

Witam
    Jestem durniem, który kupił zestaw głośników Yamaha NSP40 i nie wiedział nawet, że potrzeba czegoś takiego jak wzmacniacz.
    Pokój mam przeraźliwie mały bo jakieś 4x3 m. Proszę pomóżcie mi wybrać coś na angielskim ebay-u max do 150 funtów. Czy model
    taki jak Auna AMP-2540-S sprawdzi się na jakiś czas ? Gdy stanę na nogi kupię coś lepszego. Będę głównie oglądał filmy z projektora
    i to nie za głośno ale jeśli ten wzmacniacz mocno obniży jakoś głośników to może jakaś używka ? Biję się w pierś, że wiem o tym tyle
    co nic. Liczę na Was ;)

0 7
  • Pomocny post
    #2 07 Gru 2016 11:18
    korrus666
    Poziom 40  

Może lepiej jakąś używkę Yamaha lub Pioneer. Auna to jakiś chiński krzak.
    Poszukaj Yamahy z serii RX-V, mam model RX-V350 od jakiś 10 lat i cały czas działa bez problemu. Są oczywiście nowsze modele, w Cenie do 150 funtów znajdziesz tego sporo (np RX-V657).

0
  • #5 08 Gru 2016 22:34
    dorochet
    Poziom 6  

Ostatnie pytanie bo będę kupował Yamahe RX-V457. Czy istnieje jakiś sposób, żeby połączyć wszystkie te mniejsze głośniki (oprócz subwoofera) ? i podpiąć jak normalne
    słuchawki do laptopa ? :D

0
  • Pomocny post
    #6 09 Gru 2016 01:08
    korrus666
    Poziom 40  

Laptopa podłączasz pod jedno z wejść amplitunera. I w takim układzie dźwięk będzie tylko stereo. Co prawda amplituner ma jakieś bajery żeby stereo puścić na wszystkie głośniki ale to będzie takie pseudo 5.1.
    Subwoofer będzie działał również. Ten amplituner ma wyjście dedykowane do subwoofera i potrafi go obsługiwać również przy dźwięku stereo.

0
  • #7 26 Gru 2016 23:27
    dorochet
    Poziom 6  

Wszystko udało mi się podłączyć. Czy moglibyście mi powiedzieć jak podłączyć teraz Yamahe RX-V457 do laptopa ? Myślałem, że mogę podłączyć za pomocą kabla 3,5mm jack-jack a tu niespodzianka, Podajcie mi proszę nazwę kabla. Chyba, że jest jakaś przejściówka (mam kabel jack-jack 3 metrowy). Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Czy ten kabel się nada ? :

http://www.ebay.co.uk/itm/3-5mm-1-8-Stereo-Fe...578788?hash=item25b487a664:g:~QkAAOSwYIhWkjb0

0
  Szukaj w 5mln produktów