Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso - Centralny zamek działa, alarm nie reaguje na kluczyk

07 Gru 2016 07:06 2916 8
  • Poziom 2  
    Witam!
    Xsara Picasso 2000r 2.0 HDi 90KM
    Mam nietypowy problem z odpaleniem auta. Otóż posiadałem komplet kluczyków:
    1. kluczyk (zwykły) + pilot (osobno, taki z 2 guzikami) = używałem do momentu zagubienia
    2. kluczyk z dwoma przyciskami - zapasowy - (otwiera i zamyka centralny zamek, zaś nie wyłącza autoalarmu)

Sprawa wygląda tak, że używałem zestawu zwykłego kluczyka + pilot, który zgubiłem. Sięgnąłem po zapasowe kluczyki. Auto za pomocą kluczyka zapasowego otwiera i zamyka centralny zamek ale nie wyłącza autoalarmu. (?!?!?!) Co jest dla mnie naprawdę dziwne. Próbowałem auto odpalić - nie da się. Proszę o jakieś porady, pomoc, bądź podanie mi warsztatu - osoby - która pomoże mi z tym problem we Wrocławiu.
    Ps. Nadrzędną sprawą jest po prostu wyłączenie autoalarmu na dobre. Skoro centralny zamek działa autoalarm nie będzie mi potrzebny.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    fatrix-artur napisał:
    Nadrzędną sprawą jest po prostu wyłączenie autoalarmu na dobre.

Odszukaj w samochodzie centralkę autoalarmu.
    Gdy znajdziesz - napisz, zrób zdjęcie itd...

fatrix-artur napisał:
    podanie mi warsztatu - osoby - która pomoże mi z tym problem we Wrocławiu

Wpisz w wyszukiwarce frazę: [autoalarm Wrocław] i wybierz.
    Tutaj nie reklamujemy i nie polecamy żadnych warsztatów.
    Reg. 3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Cobra. Odłączyć centralę, może być w wersji kompakt zespolona z syreną pod maską. Połączyć przewody odcięcia. Schematy na forum.

• Poziom 27  
    Alarm możesz wyłączyć PINkodem, jako właściciel powinieneś go znać
  • Poziom 18  
    Być może jest fabryczny. W starszych cztery jedynki. W salonach, przy montażu nikt go nie zmieniał.
  • Poziom 2  
    Dzięki Panowie za porady. Podczas poszukiwań w internecie odpowiedzi natknąłem się na informacje odnośnie autoalarmu, który nie był montowany fabrycznie w tych autach (na komputerze nawet nic nie pokazuje aby wpisać jakikolwiek PIN-kod). Jest to Cobra z odcięciem paliwa. Dzisiaj spróbuję scalić przewody odcięcia. Powinno zadziałać.
  • Poziom 2  
    Przygód ciąg dalszy... Wyciągnąłem akumulator, który był rozładowany solidnie ponieważ nawet centralny zamek nie zadziałał. Naładowałem baterię, podłączyłem ją jak zawsze i spotkał mnie kolejny psikus od życia. W aucie nie ma zasilania. Zero. (teraz już nie jestem pewny czy prostownik jest sprawny, niestety nie mam nic do pomiaru prądu w domu)
    Pomyślałem chwilę i stwierdziłem, że może przewód jest uszkodzony więc podłączyłem kablami akumulator pod maską ale ten sam efekt.
  • Poziom 29  
    fatrix-artur napisał:
    . (teraz już nie jestem pewny czy prostownik jest sprawny, niestety nie mam nic do pomiaru prądu w domu)

To sprawdź chociaż przy pomocy żarówki 12V o większej mocy zarówno akumulator jak i prostownik.
  • Poziom 2  
    Blisko mam hurtownie akumulatorów. Postanowiłem się tam wybrać i okazało się, że akumulator jest dość wiekowy - miał już 8 lat ... Zrobili parę testów i wyszło, że umarł śmiercią naturalną. Co do alarmu Cobry ... Jestem jednak za dużym laikiem w tych sprawach i nie mam pojęcia które to słynne dwa kabelki połączyć :)

Aktualizacja:
    Udało się. Dla przyszłych pokoleń wskazówki: przy syrenie jest bezpiecznik, który ją dezaktywuje. W ten sposób można uniknąć hałaśliwych problemów. Następnie trzeba było dostać się do okablowania pod kierownicą (odkręcić plastiki). Zaś słynne dwa zielone kabelki naprawdę istnieją (idą one od alarmu). U mnie były podłączone do dwóch kabelków czerwonych i to te czerwone trzeba było scalić.
    Temat do zamknięcia.