Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 8i WIN - Jak zainstalować system z partycji recovery ?

trytonb 07 Gru 2016 11:44 2340 11
  • #1 07 Gru 2016 11:44
    trytonb
    Poziom 3  

Witam.

Po uruchomieniu mam cały czas "przygotowanie do automatycznej naprawy" i później niebieski ekran z kilkoma wyborami.
    Mogę wejść do bios.
    W jaki sposób wejść do trybu recovery i uruchomić instalację systemu ?

Model to Lark Ultimate 8i WIN ver.2

0 11
  • #3 07 Gru 2016 14:18
    trytonb
    Poziom 3  

Ściągnąłem ze strony ms instalator, wybrałem win 8.1 32bit dla pamięci usb i wrzuciłem kartę sd w czytnik usb. Przy próbie instalacji wyskoczył i błąd i teraz nie mogę ponownie sformatować karty sd. Po włożeniu pojawia się na chwile na liście dysków jako niesformatowana i jest pytanie o sformatowanie. Przy próbie sformatowania jest informacja, że nie może sformatować, po czym znika z listy dysków. Czasami przy próbie sformatowanie pojawia się informacje, że dysk niedostępny. Przed tym karta sd działała bezproblemowo. Jak ponownie sformatować kartę żeby była widoczna ?

0
  • #4 07 Gru 2016 14:30
    nutergsm
    Moderator - GSM

Sformatuj ja w komputerze. Jeśli będą dalej z nią problemy wykonaj formatowanie niskopozomowe, a później normalny format.

0
  • #5 08 Gru 2016 12:57
    trytonb
    Poziom 3  

Stworzyłem programem rufus z pliku iso instalator na karte sd, ale jak wejść na kartę i uruchomić instalator ? W biosie dałem boot from file, ale chyba nie widzi karty. Trzeba w jakiś specjalny sposób przygotować ponownie kartę sd ?

0
  • #7 08 Gru 2016 17:14
    trytonb
    Poziom 3  

W "secure boot" wszystko dałem na disabled, ale dalej nie widzi karty w "boot from file"
    Może w innym miejscu trzeba szukać karty i uruchomić instalator ? W EFI Shell ?
    Tak wygląda karta sd 4GB

0
  • #8 08 Gru 2016 18:00
    nutergsm
    Moderator - GSM

Zamiast karty użyj pendrive.

0
  • #9 08 Gru 2016 18:24
    trytonb
    Poziom 3  

Nie mam huba usb. Chciałbym skorzystać z karty sd i zamiany klawiatury z myszka w usb (otg) podczas instalacji.

1
  • #10 09 Gru 2016 19:58
    trytonb
    Poziom 3  

Czy komuś udało się zainstalować system z karty sd w tym modelu ?
    Czy pozostaje wyłącznie hub usb i instalacja z pendrive ?

Może jest możliwość wejścia na karte sd przez efi shell i uruchomienie?
    W tej chwili mam tylko usb otg na jedno wyjście.

0
  • #11 13 Gru 2016 12:38
    trytonb
    Poziom 3  

Kupiłem hub usb i ponownie stworzyłem pendrive rufusem w trybie gtp dla uefi i jest widoczny.

Teraz pojawił się problem z kluczem. Podczas instalacji pyta o niego.
    W jaki sposób odzyskać mój oryginalny klucz ?

0