Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przydźwięk sieciowy we wzmacniaczu gitarowym

pukkapad 07 Dec 2016 16:19 2808 7
 • #1
  pukkapad
  Level 6  
  Dzień dobry,

  Czy kondycjoner Helion 1750XP Anniversary Edition może poradzić sobie z problemem brumu i szumu, pochodzącego z sieci, we wzmacniaczu gitarowym? Dodam, że dobre uziemienie mamy już zrobione. Sprzęt jest podłączony prawidłowo, nie ma pętli masy.
 • #2
  nagrywamy.com
  Level 30  
  Nie sądzę. Przydźwięk pochodzi albo ze źródła, czyli gitary, albo z niewłaściwej konstrukcji, złego prowadzenia mas lub po prostu uszkodzenia wzmacniacza. "Czyszczenie" 50Hz nie sprawi, że te 50Hz zniknie ;)
  Pewną wskazówką może być częstotliwość przydźwięku - 50Hz albo 100Hz - to może pomóc zlokalizować problem. A to już połowa sukcesu ;)
 • #3
  pukkapad
  Level 6  
  Dziękuję za odpowiedź.

  Bez podłączenia gitary piec też szumi - najbardziej na 150 hz. Po wpięciu gitary "brum" i szum rośnie lub maleje, w zależności od pozycji gitary.
 • #5
  pukkapad
  Level 6  
  To samo dzieje się na trzech różnych piecach: Marshall Velvestate 8080, Fender Champion 110 i lampowy VOX AC 15C1 oraz przy dwoch różnych gitarach Gibson Les Paul Studio oraz Rickenbacker 360.
 • #6
  nagrywamy.com
  Level 30  
  Wszystkie mają brum na 150Hz? Dziwne... To nie zasilacz, więc mogło by być z żarzenia, ale w fenderze nie ma żarzenia ;) więc albo nie 150Hz albo pętla mas lub badziewne uziemienie.
 • #7
  pukkapad
  Level 6  
  Będę miał chwilę to nagram co się dzieje.
 • #8
  Tremolo
  Level 43  
  Co jest w okolicy sali prób? Podstacja kolejowa, transformator w budynku. Jakiego używasz kabla gitarowego? Jak zewrzesz przewód na wejściu czy na wyjściu dalej masz buczenie? Jak dasz coś innego jak gitarę na wejście też buczy? np Komórka przez przejściówkę?