Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technologia MOST150 od Microchipa w nowych Aston Martinach

ghost666 07 Gru 2016 16:36 1335 0
 • Technologia MOST150 od Microchipa w nowych Aston Martinach
  Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła, że jej technologia MOST150 zostanie zastosowana w nowym Aston Martinie DB11. Aston Martin Lagonda wykorzystywał technologie MOST® od wielu lat i płynnie przeszedł z MOST25 na MOST150 w najnowszym produkowanym przez siebie modelu. DB11 ma być pierwszym samochodem tego producenta, którego system multimedialny oparty jest na technologii MOST150.

  MOST (Media Oriented Systems Transport) to szybki interfejs komunikacyjny dedykowany do zastosowania w motoryzacji. Szeregowy MOST wykorzystuję topologię pierścienia i umożliwia synchroniczną komunikacje do przesyłu danych cyfrowych: audio, wideo etc. Do komunikacji wykorzystywane są plastikowe światłowody lub klasyczne kable.

  Dzięki wykorzystaniu inteligentnych kontrolerów interfejsu MOST OS81110 w standardzie MOST150 technologia ta oferuje dostęp do szerokiej gamy dedykowanych układów i interfejsów, co znacznie upraszcza komunikację w systemie. Dzięki temu system ten spełnia wysokie wymagania Aston Martina co do jakości systemów multimedialnych w pojeździe. MOST150 oferuje niezawodną i sprawdzoną platformę oferującą szerokie pasmo i całościowe rozwiązanie dla systemu multimedialnego pojazdu.

  "Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Aston Martin Lagonda zdecydował się na adaptację technologii MOST150 w swoich najnowszych pojazdach do realizacji systemów multimedialnych i informacyjnych w pojeździe" powiedział Dan Termer, wicedyrektor działu motoryzacyjnego firmy Microchip. "Jest to kolejny przykład migracji systemów OEMowych na technologię MOST150. Dobre doświadczenia z poprzednimi implementacjami technologii MOST i coraz większe wymagania co do prędkości transmisji sprawiają, że MOST150 jest doskonałym wyborem dla obecnych i produkowanych w przyszłości samochodów" podsumowuje przedstawiciel Microchipa.

  MOST Cooperation, opiekujące się standardem interfejsu MOST, jest sprawdzonym dostarczycielem technologii OEM do systemów multimedialnych, informacyjnych i wspierających kierowcę w nowoczesnych samochodach. MOST wspiera niezawodną warstwę fizyczną dedykowaną do nieskomplikowanego łączenia w poszczególnych modułów systemów elektronicznych w samochodzie.

  Źródło: https://www.eeweb.com/company-news/microchip/most150-technology-implemented-in-the-new-aston-martin-db11/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9426 postów o ocenie 7101, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway