Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć tv pod wzmacniacz?

wik192 07 Gru 2016 16:41 978 12
  • #1 07 Gru 2016 16:41
    wik192
    Poziom 4  

Witam, posiadam tv LG LF652V, głośniki Altus 75 i stary wzmacniacz Kenwooda KR- A3050.
    Podłączyłem to wszystko przez wyjście słuchawkowe i mam mały problem. Jak dobrze podłączyć głośniki pod wzmacniacz, aby uzyskać efekt stereo? W tej chwili ma to zrobione tak:
    Jak podłączyć tv pod wzmacniacz?
    Plusy dwóch głośników w jedno, to samo z minusami i podłączone pod "wejście" "A". Jednak tym sposobem mam zwykłe mono (tak mi się przynajmniej wydaje).
    Gdy podłącze osobno głośniki pod wejście "A", to dźwięk mam tylko w jednym, w drugim cisza. Natomiast gdy podłącze jeden głośnik pod "A" a drugi pod "B" to faktycznie mam dźwięk z obu głośników (stereo?), ale wtedy grają o wiele gorzej niż gdy jest podłączone tak jak na zdjęciu.
    Może mi jakaś mądra głowa wytłumaczyć, jak to powinno wyglądać?
    Przykład 1. Jak podłączyć tv pod wzmacniacz?
    Przykład 2. Jak podłączyć tv pod wzmacniacz?

PS. I czy znajdę do tego modelu wzmacniacza jakiś pilot uniwersalny?

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2016 20:11
    Ricoh_220

Poziom 34  

A czy końcówki mocy masz sprawne oraz do sprawdzenia przewód sygnałowy zamień wtyk biały z czerwonym oczywiście połączenie przykład nr 1 jest prawidłowe ale nie podpięcie lecz opis na czerwono.
    Jak zamienisz wtyki przy wzmacniaczu i zagra drugi kanał to przewód uszkodzony.

0
  • #6 07 Gru 2016 20:26
    wik192
    Poziom 4  

Ricoh_220 napisał:
    A czy końcówki mocy masz sprawne oraz do sprawdzenia przewód sygnałowy zamień wtyk biały z czerwonym oczywiście połączenie przykład nr 1 jest prawidłowe ale nie podpięcie lecz opis na czerwono.
    Jak zamienisz wtyki przy wzmacniaczu i zagra drugi kanał to przewód uszkodzony.

Wyjaśniło się. Podłączyłem odwrotnie głośniki i teraz ten drugi działa, a ten pierwszy nie. Także mam uszkodzone obydwa lewe wtyki do podłączenia głośników. I teraz dwa pytania, dam radę zrobić to samemu czy lepiej oddać w ręce specjalisty? I drugie, normalnie miałem podłączone głośniki pod wejście CD, niestety ułamał mi się w nim biały chinch, jak wyciągnąć tego dziada z wyjścia?

0
  • #9 07 Gru 2016 20:55
    Ricoh_220

Poziom 34  

Nie wiem czy się rozumiemy?
    Nie zamieniaj głośników tylko przewody na wejściu wzmacniacza miejscami (wtyk biały z czerwonym) jak po tym zabiegu zagra drugi kanał to masz problem najpewniej w przewodzie tv-wzmacniacz. Łatwo to sprawdzić. odłącz przewód od tw i na niezbyt głośno odkręconym dotykaj wtyk palcem masz tam trzy oddzielone styki ostatni to masa powinien zabuczeć raz jeden raz drugi głośnik.
    Zobacz czy nie da się wypchnąć od środka tego ułamanego.

0