Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do telewizora. (1500 zł)

Krzemo22 07 Gru 2016 18:17 393 8
  • #1 07 Gru 2016 18:17
    Krzemo22
    Poziom 4  

Witam,

czy głośniki podanie poniżej spełnią swoją rolę przy amatorskim słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów w przedziale cenowym 1500zł?

KRÜGER MATZ PASSION 2.0 KM0512

0 8
  • #2 07 Gru 2016 18:36
    kubahpi
    Poziom 17  

Według mnie spełnią tę rolę jednakże po sprzęcie tej klasy nie spodziewałbym się dobrej jakości dźwięku. Jak dla mnie cena za to urządzenie jest bardzo wysoka. W przedziale cenowym 1800-2000zł, można już zakupić całkiem dobrej jakości wzmacniacz Denon-a wraz z kolumnami. Jakość dźwięku z takiego zestawu będzie bez porównania lepsza. Jednakże, jeżeli kolega nie może przeznaczyć kwoty większej jak 1500zł, to proponuję zakup nowych kolumn głośnikowych oraz używanego wzmacniacza jak np. PIONEER A-450R.

0
  • #3 07 Gru 2016 18:40
    Krzemo22
    Poziom 4  

Jeśli budżet wzrośnie do 2000 to mogę prosić o jakiś konkretny zestaw wzmacniacz + kolumny?

0
  • #5 08 Gru 2016 12:40
    sebap
    Poziom 39  

Kolego @kubahpi, dlaczego polecasz zestawy kina domowego do słuchania muzyki i to jeszcze takie zestawy, które w tym przedziale przy zastosowaniu w słuchaniu muzyki grają po prostu kiepsko?

0
  • #6 08 Gru 2016 18:17
    Krzemo22
    Poziom 4  

@sebap a mógłbyś podać jakiś zestaw godny polecenia do 2000zł?

0
  • #7 08 Gru 2016 18:26
    sebap
    Poziom 39  

Niestety, nie pomogę ze sprzętem do domu ale poszukaj na forum, jest wiele tematów tego typu.

0
  • #8 08 Gru 2016 20:25
    kubahpi
    Poziom 17  

sebap napisał:
    Kolego @kubahpi, dlaczego polecasz zestawy kina domowego do słuchania muzyki...

Kolego @sebap, zauważyłem, że uważne czytanie postów, nie jest kolegi mocną stroną. Nigdzie nie napisałem iż "polecam" te zestawy audio. Są to jedynie przykładowe propozycje, które udało mi się znaleźć w tej półce cenowej. Ponad to dziwi się kolega, czemu polecam "zestawy kina domowego do słuchania muzyki". Otóż gdyby kolega przykładał więcej uwagi podczas czytania postów to wiedziałby kolega i zestaw ten ma być przeznaczony również do "amatorskiego słuchania muzyki".

sebap napisał:
    ...które w tym przedziale...

Mam rozumieć, że chodzi koledze o przedział cenowy? Jeżeli tak, to muszę niestety kolegę zasmucić, gdyż w tym przedziale naprawdę ciężko znaleźć kompletny sprzęt audio, którego jakość dźwięku była co najmniej dobra.

sebap napisał:
    ...przy zastosowaniu w słuchaniu muzyki grają po prostu kiepsko?

Mam rozumieć kolega iż miał przyjemność odsłuchu, któregoś z wyżej wymienionych przeze mnie zestawów grających, skoro twierdzi kolega iż zestawy te jak na tą półkę cenową grają "kiepsko".

Co do jakości dźwięku wymienionych przeze mnie zestawów, chciałbym dodać iż miałem okazję odsłuchać muzyki gatunku POP na zestawie nr 1. Otóż ku mojemu zaskoczeniu jakość dźwięku jak na te kolumny głośnikowe, był zaskakująco zadowalająca. Oczywiście nie można go porównywać do jakości dźwięku z zestawów o półkę wyższych, gdyż jest to niemalże przepaść.
    Według mojej opinii ten zestaw grający do amatorskiego słuchania muzyki oraz do filmów, z pewnością spełnił by swoje zadanie, gdyż prócz "płytkich" niskich częstotliwości na prawdę nie można było mieć żadnych zastrzeżeń (Oczywiście w tej cenie). Ponad to w zestawie tym znajduje się całkiem dobrej jakości amplituner.
    Są to jedynie moje uwagi i spostrzeżenia, osobiście nie mogę polecić tego zestawu gdyż każdy ma inne oczekiwania. Najlepiej jak kolega sam dokona odsłuchu i osobiście oceni jakość dźwięku.

0
  • #9 08 Gru 2016 20:43
    idek24
    Poziom 28  

Krzemo22 napisał:
    Witam,

czy głośniki podanie poniżej spełnią swoją rolę przy amatorskim słuchaniu muzyki, oglądaniu filmów w przedziale cenowym 1500zł?

Przede wszystkim określ priorytet:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
    https://www.youtube.com/watch?v=LsGKYYwgNCI..
    Sprzęt nowy używany ?
    Jakie pomieszczenie?
    kubahpi napisał:
    zauważyłem, że uważne czytanie postów, nie jest kolegi mocną stroną. Nigdzie nie napisałem iż "polecam" te zestawy

Po dodaniu przez Ciebie postu to jest raczej oczywiste że właśnie polecasz takowy sprzęt.
    kubahpi napisał:
    Ponad to dziwi się kolega, czemu polecam "zestawy kina domowego do słuchania muzyki". Otóż gdyby kolega przykładał więcej uwagi podczas czytania postów to wiedziałby kolega i zestaw ten ma być przeznaczony również do "amatorskiego słuchania muzyki".

Ja nigdzie nie przeczytałem że, ma być to zestaw kina domowego gdyż autor nie określił czego potrzebuje.(Czytaj link wyżej)
    kubahpi napisał:
    Mam rozumieć kolega iż miał przyjemność odsłuchu, któregoś z wyżej wymienionych przeze mnie zestawów grających, skoro twierdzi kolega iż zestawy te jak na tą
    półkę cenową grają "kiepsko".

W stereo owszem.
    kubahpi napisał:
    Co do jakości dźwięku wymienionych przeze mnie zestawów, chciałbym dodać iż miałem okazję odsłuchać muzyki gatunku POP na zestawie nr 1. Otóż ku mojemu zaskoczeniu jakość dźwięku jak na te kolumny głośnikowe, był zaskakująco zadowalająca.

Wziąłeś pod uwagę że autorowi może to kompletnie nie odpowiadać gdyż sam tego nie odsłuchał?
    kubahpi napisał:
    Najlepiej jak kolega sam dokona odsłuchu i osobiście oceni jakość dźwięku.

I to jest najważniejsze autorze po prostu udaj się do sklepu i odsłuchaj kilka zestawów w tej cenie.
    Jeśli ma być to sprzęt używany na pewno zostanie Ci doradzone coś w tym przedziale cenowym.

0