Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupuje Bmw e30 kombi 1.8i

Pio5311 07 Gru 2016 19:58 1200 34
  • #1 07 Gru 2016 19:58
    Pio5311
    Poziom 3  

Witam . Kupuje okazyjnie Bmw e30 Kombi z silnikiem 1.8i benzyna + gaz . Okazyjnie to znaczy 1600 złoty i oc , przegląd świeżo zrobione wie moim zdaniem jest okazja :)
    I teraz pytanie co sprawdzić podczas kupna ? Ponieważ to by było moje pierwsze Bmw to nie wiem co tam brać pod uwagę .
    Dla ciekawych mogę wysłać zdjęcie .

Jeśli nie odpowiedni dział proszę przenieść , z góry dzięki :)

0 29
  • Servizza
  • #2 07 Gru 2016 20:37
    pp_pablo
    Poziom 20  

Sprawdź czy numery nadwozia zgadzają się z wpisanymi w dowód. Co do reszty to cudów się nie spodziewaj, chociaż święta blisko.

0
  • #3 07 Gru 2016 20:37
    kubahpi
    Poziom 17  

Zakup BMW E30 w dobrym stanie techniczny to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast od samochodu za taką cenę nie można mieć żadnych wymagań. Sam nie wiem co można sprawdzać podczas zakupu tego samochodu, w tej cenie, gdyż z pewnością jego stan techniczny klasyfikuje go w najlepszym przypadku, do generalnego remontu. Jak dla mnie samo to iż silnik w tym pojeździe jest sprawny to już wiele.

0
  • Servizza
  • #4 07 Gru 2016 21:18
    andrzej20001
    Poziom 43  

Pali jeździ skręca hamuje.

0
  • #5 08 Gru 2016 13:19
    sebap
    Poziom 40  

1600zł za e30 to trochę więcej niż na złomie a więcej pewnie dlatego, że jest przegląd i OC. Daj foty, numer aukcji itp.

0
  • #6 09 Gru 2016 20:42
    Pio5311
    Poziom 3  

To że mam sprawdzić numery podwozia to wiem :)

Dodano po 3 [minuty]:

No 1600 złoty to rzeczywiście więcej niż na złomie bo na złomie zaproponowali by max 800 złoty znając życie :D

Oc i przegląd świeżo zrobione i jeszcze w rej cenie zostały wymienione przeguby i końcówki :)
    Fotki wyśle na priv a numeru aukcji nie dam ponieważ nie jest nigdzie wystawiona bo ma ją znajomy :)

0
  • #7 09 Gru 2016 20:43
    sebap
    Poziom 40  

Jeśli od znajomego i jesteś pewien, że nie wpieprzy cię na minę to jeśli

andrzej20001 napisał:
    Pali jeździ skręca hamuje.

to możesz brać. Musisz się liczyć z tym, że to zgniłek na 99% jest.

0
  • #8 09 Gru 2016 20:56
    Pio5311
    Poziom 3  

Już ci wysłałem zdjęcia to zobacz ;)

Dodano po 5 [minuty]:

Ze zdjęci nie wynika na to że jest tak zgnita jak ci wiadomość doszła to zobacz zdjęcia :)
    I podłoga podobno zdrowa :)

0
  • #9 10 Gru 2016 14:58
    wichurewicz
    Poziom 24  

Kolejny temat z cyklu "mam świetny pomysł i szukam kogoś, kto to potwierdzi".

Kolego, E30 za 1600 zł to będą zwłoki, mina, trup, ulep i co sobie jeszcze wynajdziesz z określeń pejoratywnych. Tanie BMW do zajeżdżenia to obecnie E36, E30 wymarły i te nieliczne, które pozostały, to albo wychuchane laleczki w rzadkich wersjach trzymane na dywaniku w klimatyzowanym garażu (ale takie kosztują sporo), albo totalne szroty tuż przed złomowaniem, wycenione jak Tico albo Cinquecento. Pierwsza poważniejsza usterka czy choćby wymiana opon będą kosztowały więcej, niż wydasz na ten genialny zakup. No ale chcącemu nie dzieje się krzywda, tylko proszę nikogo nie zabij jak ci strzelą przerdzewiałe na wylot przewody hamulcowe.

0
  • #10 10 Gru 2016 17:37
    Pio5311
    Poziom 3  

Ja kupuje je z myślą aby zarobić a jak będzie w stanie lepszym niż myślę to kto wie może jakiś swapik :D

0
  • #11 10 Gru 2016 18:12
    sebap
    Poziom 40  

Pio5311 napisał:
    Ja kupuje je z myślą aby zarobić

To literówka czy poważnie piszesz? Zarobić na trupie?

0
  • #13 10 Gru 2016 18:47
    Pio5311
    Poziom 3  

To nie jest parch ;] .
    Bo blacha zdrowa , wszystko działa jak należy , środek zadbany itp. wiec jaki z niego parch ??
    Po prostu koleś sprzedaje za małą kwotę :)

0
  • #14 10 Gru 2016 18:48
    wichurewicz
    Poziom 24  

Pio5311 napisał:
    Ja kupuje je z myślą aby zarobić a jak będzie w stanie lepszym niż myślę to kto wie może jakiś swapik :D

Lata 80. minęły dawno temu. Na używanych samochodach nie da się już zarobić poza ekstremalnie rzadkimi przypadkami okazów kolekcjonerskich. Ale to i tak nie za 1600 zł, więc nie ma o czym rozmawiać. Przekładka silnika tak, by pojazd potem nadawał się do czegoś więcej niż upalanie kapcia pod marketem i to nielegalnie, będzie kosztowała wielokrotność kwoty zakupu.
    W stanie lepszym niż myślisz mogłoby się trafić E30 za dziesięciokrotnie większy budżet, choć i tu nie ma pewności. To wszak model, którego najmłodsze egzemplarze niebawem skończą ćwierćwiecze.

0
  • #15 10 Gru 2016 18:52
    Pio5311
    Poziom 3  

Dużo osób moim zdaniem szuka e30 i nie jeden by kupił tą za 1600 i właśnie nawet jak bym sprzedawał ją za 3 tysiące to myślę że by poszła beż żadnego ale :D

0
  • #17 10 Gru 2016 18:55
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Pio5311 napisał:
    Dużo osób moim zdaniem szuka e30

Tak ale szuka auta a nie 1,2tony złomu.

Miałem takie bmw co jedyne co było sprawne to lotka na tylniej klapie, tak cioty dojeżdżają auta, szyby popękane lampy rozbite silnik zajżdżony całe poobijane w środku piach i gnój .......

0
  • #18 10 Gru 2016 18:55
    Pio5311
    Poziom 3  

A czy to jest złom ?

0
  • #20 10 Gru 2016 19:00
    Pio5311
    Poziom 3  

Chcesz zdjęcia mogę ci wysłać na priv to sobie zobaczysz :)

0
  • #21 10 Gru 2016 19:12
    kubahpi
    Poziom 17  

Przed chwilą z czystej ciekawości sprawdziłem na popularnym portalu aukcyjnym kilka ogłoszeń sprzedaży BMW e30 w cenie od 2900-6000zł. Dodam iż nie udało mi się znaleźć tańszych ofert.
    Po samych zdjęciach można definitywnie określić stan tych pojazdów. Są to wraki, nie nadające się nawet do całkowitej renowacji. Dlatego też nie mogę uwierzyć w stan pojazdu o, którym mówi kolega.

0
  • #22 10 Gru 2016 19:34
    wichurewicz
    Poziom 24  

Też rzuciłem okiem, sensowne egzemplarze zaczynają się w okolicach 15 000 zł za jakieś wątłe 1.6.

Pio5311 napisał:
    Dużo osób moim zdaniem szuka e30 i nie jeden by kupił tą za 1600 i właśnie nawet jak bym sprzedawał ją za 3 tysiące to myślę że by poszła beż żadnego ale :D

Interes życia po prostu, dorobisz się fortuny. Tylko dlaczego tak świetny pomysł na biznes ogłaszasz jakby nigdy nic na publicznym forum? A co jeśli ktoś cię ubiegnie? Taka szansa zmarnowana.

0
  • #24 10 Gru 2016 19:44
    Pio5311
    Poziom 3  

Tu nie chodzi o interes tylko założyłem temat po prostu co mam sprawdzić bo to moje pierwsze bmw ale to już wiem będę sprawdzał to co w innych samochodach a jeżeli coś będzie nie tak to wyrwę ją taniej :)
    I nie bój się nikt nie ubiegnie bo nikt nie wie gdzie stoi i można powiedzieć że już kupiona wiec wiesz :)

Dodano po 1 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Z tego co widzę jest to zapuszczone auto ale nie obora i lakier schodzi bezbarwny.

Twoim zdaniem się opłaca ? Bo moim tak .
    Zdjęcia już widziałeś to możesz ocenić :)

0
  • #26 10 Gru 2016 19:47
    Pio5311
    Poziom 3  

Jak widać na zdjęciach wymienić przydało by się aby przedni zderzak .
    A bezbarwny schodzi aby z maski i z tyłu deko skorodowana jest klapa ale to przecież drobnostki da się zrobić za niewielki koszt można tak powiedzieć .

0
  • #27 10 Gru 2016 19:51
    robokop
    Moderator Samochody

No to zobacz jeszcze progi, podłogę i nadkola, czy nie są zrobione z gazet, żywicy i szpachli.

Dodano po 53 [sekundy]:

Pio5311 napisał:
    A bezbarwny schodzi aby z maski i z tyłu deko skorodowana jest klapa ale to przecież drobnostki da się zrobić za niewielki koszt można tak powiedzieć
    Znajdź teraz lakiernika, który tobie za miskę ryżu pomaluje.

0
  • #28 10 Gru 2016 19:56
    Pio5311
    Poziom 3  

Właśnie podłoga jest cała i nie była robiona z tego co mi wiadomo , progi i nadkola nie mówię że są cacy bo przecież auto ma kilka lat wiec nie ma się czego spodziewać . Ale za tą cenę opłaca się brać bo można trochę zrobić do się da niewielkim kosztem i sprzedać dobrze zarabiając na tym lub zrobić dobrze i zostawić dla siebie :)

Dodano po 2 [minuty]:

robokop napisał:
    Znajdź teraz lakiernika, który tobie za miskę ryżu pomaluje.

Kto powiedział że za miskę ryżu :D
    Ale tak czy siak nie wielki koszta takiej robocizny jak by miał aby zrobić maskę i klapę .
    Bo zderzak jak już coś to bym wymienił :)
    Chcesz to mogę podesłać ci zdjęcia to sam się przekonasz że to nie padło po zdjęciach :)

0
  • #29 10 Gru 2016 19:58
    wichurewicz
    Poziom 24  

Lakierem się nie jeździ. O mechanice pomyślałeś? Oponach? Wymianie płynów? Hamulcach? Wydechu? Masz na to jakieś cudowne patenty czy hurraoptymistycznie uznajesz, że to wszystko jest w dobrym stanie i nic nie trzeba robić poza podpicowaniem lakieru?

0
  • #30 10 Gru 2016 20:04
    Pio5311
    Poziom 3  

Właśnie mechanicznie jest też w dobrym stanie silnik odpala tak jak trzeba bez żadnych problemów biegi też wchodzą elegancko , most nie wyje i 3 dni temu były wymieniane końcówki z przegubami :)
    Jak by miał iść na sprzedaż to piszę robię aby maskę ,klapę i wymieniam zderzak i trochę go umyje i na sprzedaż może iść bo co mnie będą interesowały opony , płyny i wydech ? I opony z wydechem mogą być jeszcze w miarę ale i też nie muszą ale tego ci nie powiem bo nie wiem .

0